שתף קטע נבחר

בורג: הצהרת ההתמודדות של בן אליעזר - בכיינות

לדברי יו"ר הכנסת, אין זה העיתוי הנכון להצהרות מסוג זה, וצריך לעשות הכל כדי שברק ינצח בבחירות. הדוברת של בן אליעזר מסרבת להגיב: "חבל על הנייר". מרכז העבודה יתכנס כבר בשבוע הבא כדי להחליט על המשך הדרך לאחר הבחירות

"זה מסר של חולשה, בכיינות" - כך אמר הבוקר (יום א') יו"ר הכנסת, אברהם בורג, בהתייחס להצהרותיו של השר בנימין בן אליעזר כי יתמודד על ראשות המפלגה, אם ראש הממשלה, אהוד ברק, יפסיד בבחירות. "אני לא משחק במשחק הזה", אמר בורג, "יש לשים בצד את החשבונות האישיים".
בורג אמר את הדברים בראיון לרדיו האזורי "רדיו דרום". לדבריו, אין זה העיתוי הנכון להצהרות על מועמדות לראשות הממשלה או המפלגה, ויש להיות מרוכזים במשימה כיצד להביא לניצחונו של ברק בבחירות. "ההנחה שלי היא שברק ינצח, ואני אעשה הכל שכדי שזה יקרה", ציין.
יו"ר הכנסת אף מתח ביקורת מרומזת על מנהלי הקמפיין של ברק, שמפרסמים ממצאים על מצב בריאותו של היריב, אריאל שרון, וטען כי הוא לא היה נוהג כך, אלא מתייחס רק לאידיאולוגיה של האיש.
בורג, המסייר היום בבאר שבע, ייפגש עם פעילי המפלגה ועם עולים חדשים, ויחנוך בצהריים מרכז קהילתי חדש באחת השכונות בעיר.
הדוברת של בן אליעזר, תמי שנקמן, סירבה להגיב על דבריו של בורג. "חבל על הנייר", אמרה.

אחדות או פריימריס?

ובינתיים, למרות ההצהרות כי אין זה הזמן לדון ביום שלאחר הבחירות, הרי שדבר אחד כבר ברור - מרכז העבודה יתכנס בשבוע הבא כדי להחליט לאן פניה של המפלגה. ככל נראה ידון המרכז בסוגייה אם להיכנס לממשלת אחדות או להישאר באופוזיציה. אחת ההצעות שהציעו חברי המרכז היא לא להחליט בעניין זה עד שיתקיימו פריימריס במפלגה.
רעיון ההצטרפות לממשלת אחדות מעורר מחלוקת רבה. חיים רמון ובורג לא שוללים אותו, אך מעוניינים לנהל את המשא ומתן בעניין בעצמם, ללא ברק. מנגד, יש במפלגה קבוצה המתנגדת לממשלת אחדות, שאחד החברים בה הוא ככל הנראה יוסי ביילין, אף על פי שלא התבטא באחרונה בעניין זה. באופן רשמי טוענים בלשכת ביילין, כי הוא אינו עוסק בשאלות אלה לפי שעה.
חלק מחברי המפלגה אף בודקים אפשרות לפצל אותה, אם תצטרף לממשלת אחדות בניגוד לדעתם. על פי החוק, כדי לפרק סיעה יש צורך בהחתמת שליש מחבריה, אך במקרה זה לא ברור אם מדובר בשליש מחברי ישראל אחת - כולל גשר ומימד - או רק בשליש מחברי סיעת העבודה.
לידי מזכ"ל המפלגה, רענן כהן הגיעו כמה בקשות של חברי מרכז לכנס את ישיבת המרכז כבר ביום ה' הקרוב, אך כהן טוען כי אין להיחפז וכי דרושים עוד כמה ימים כדי שהסיעה תספיק להתכנס קודם לכן בלשכת מפלגת העבודה. "הפעם לא יהיו מחטפים", הבטיח.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דודו פריד
בורג. "אעשה הכל כדי שברק ינצח"
צילום דודו פריד
צילום: שאולי שם טוב
בן אליעזר. "הוא מתבכיין", טוען בורג
צילום: שאולי שם טוב
מומלצים