שתף קטע נבחר

המתארס הסדרתי שמלמד את כולנו שיעור חשוב בפייסבוק

פוסט האירוסין של הצעיר הזה הצליח כל כך, שהוא החליט להעלות עוד כמה - בכל פעם עם בחורה אחרת. כמויות הלייקים המשיכו להגיע, והוכיחו שאנחנו לא באמת שמים לב מה קורה בפייסבוק לפני שאנחנו מקליקים

טקס העלאת פוסט אירוסין לפייסבוק - הפך בשנים האחרונות לחשוב ומרכזי כמעט כמו האירוע עצמו: כולנו מכירים את זה, יש את הדרך הנכונה להצטלם (להראות את הטבעת), קולאז' של הזוג הצעיר ומשפט שמנוסח בצורה די דומה: "היא אמרה לי כן!", "ברור שאמרתי כן" ועוד כמה גרסאות עם המילה "כן". הפוסטים האלה גורפים בדרך כלל כמויות לייקים חד-פעמיות, לצד פוסטים מאירועים גדולים אחרים - חתונה, היריון ולידה. כל מי שמשתמש בפייסבוק יודע שכמות הלייקים שמתקבלים על הפוסטים הללו (ויש רק ארבעה או חמישה כאלה במהלך החיים) - לא תחזור. אז מה עושים כדי לשחזר את ההצלחה?

הפוסט המקורי:

 

זאק למפלאף, עורך וידאו צעיר מאלאבאמה שבארצות הברית, העלה פוסט אירוסין עם זוגתו, וכתב: "סוף סוף הפכנו את זה לרשמי!" הפוסט, כצפוי, גרר כמה מאות לייקים ותגובות חמות ואוהדות. אז זאק החליט לשחזר את ההצלחה, והעלה זמן קצר לאחר מכן - פוסט נוסף.

 

 

הפעם, הוא הצטלם עם בחורה אחרת לגמרי, כשמאחור נמצאת ארוסתו האמיתית, ונראית זועפת על כל המתרחש. "וואו! אני לא מאמין שקיבלתי כאלה כמויות של תמיכה ואהבה על כך שהתרסתי", כתב הפעם, "כל כך הרבה מכם אהבו את הפוסט שלי - שהייתי מוכרח ללכת ולהתארס בפעם השניה!"

 

 

 

 

גם במקרה הזה, התקבלו כמה מאות לייקים, קצת פחות מהפוסט המקורי - ובכל זאת. התגובות האוהדות המשיכו להגיע, ואנשים לייקקו כאילו אין מחר - מבלי לשים לב שמדובר בבחורה אחרת לחלוטין. אז הוא החליט להמשיך. זאק העלה עוד ועוד פוסטים, כמה מהם עם בחורים - ובהדרגה כמות הלייקים פחתה.

 

בכל התמונות הוא הופיע עם בת או בן זוג אחר, אבל עם אותה הטבעת בדיוק, ועם ארוסתו האמיתית בפוזות כעוסות שונות ומשונות מאחור. סביר להניח שהבדיחה של זאק נמאסה באיזשהו שלב על החברים שלו, ולכן כמויות הלייקים הלכו ופחתו, אבל המסר שניסה להעביר - נשאר בעינו: אנחנו כל כך רגילים לראות תמונות כאלה, שנעשות בדיוק באותו האופן, עם אותן הפוזות ואותם המשפטים - שברור שניתן להן לייק - גם בלי להתעמק במה קורה בהן באמת.

 

  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים