שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  מהמסד ועד לטפחות: דעו את ביתכם
  האם התמונות תלויות במקום הנכון, היכן למקם את העציצים ולא צריכה לפנות המיטה? שאלות רבות בתחום הפנג שואי מייחסות חשיבות לחפצים שאין בינם לבין התחום דבר. שרונה פומס מסבירה איך מתחברים למקום ולמה שסביבכם

  פנג שואי מקצועי מכיר בחשיבות זרימה של אנרגיה, זרימה רחבה, גבוהה ועמוקה של צ'י, בפשטות, בקלות ובתמיכה שהבית מקבל. כלומר, פנג שואי הוא לא הכל, הוא לא גורם לכל הבעיות שיש לאנשים בבתים שלהם, הוא גם לא הסיבה לשפע או להצלחה, אלא הוא משתקף ומשקף את המקום שבעל הבית נמצא בו. מתחת לשכבות של "חוקים" בפנג שואי שבאו להגן ולתמוך בבני הבית, מסתתרת אהבה אם מוכנים ומאפשרים.

   

  לאחרונה הייתי ביעוץ פנג שואי באחד המושבים בצפון הארץ, לשאלתי מדוע היה חשוב להזמין את הייעוץ, השיבה א' שהיא מאוד מאמינה בפנג שואי ולכן גם הקפידה לפני מספר שנים לקחת אדריכלית שתבנה את הבית על פי השיטה.

   

  היא ביקשה לדעת אם הבית אכן "מעוצב" בסדר, כיצד לצאת מתקיעות שהיא חשה לאחרונה והעלתה שאלות רבות שביקשה עליהן תשובה, כגון: האם הסלון ממוקם במקום טוב עם צבעים נכונים, איזה תמונה לתלות והיכן, איזה חומר וצורה של מראה למקם בשירותי אורחים, מאיזה חומר צריכה להיות עשויה המיטה הזוגית, האם היא צריכה משען לראש ואם כן איזה, אם טוב והיכן למקם כלי מוזיקה בחדר של הילד, מה עושים כשיש חלון מול חלון, דלת מול דלת, איזה צמחים לשתול בגינה והיכן, האם מותר לשים פרחים בכניסה לבית ואם כן באיזה צבעים וכן הלאה - וכן היא מקפידה כל הזמן לסגור את מכסה האסלה.

   

  אלה היו מקצת מהשאלות שהחזירו אותי לתקופת הרטרו פנג שואי של סוף שנות התשעים ותחילת שנות האלפיים כשהפנג שואי היה בעיקר אוסף מאמרים שעסקו בחשיבותם של חפצים הקשורים או לא קשורים לפנג שואי, למיקום שלהם בבית, ופסקו באופן נחרץ מה מותר מה אסור או מסוכן. יותר מזה, לפני כמה שנים גיליתי תחום עיצוב חדש ויצירתי משהו, יש לומר, שעסק בעיצוב פנג שואי לשולחן השבת, ותמהתי מה תהיה תגובתם של המסטרים הסינים לנושא הזה.

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בחזרה לבית במושב, דבר ראשון, לפני כל הנוסחאות, ליוויתי את בעלת הבית החוצה והראיתי לה כמה נהדרת התמיכה שהבית שלה מקבל מהסביבה שלו. דווקא בגלל שהבית פינתי ונדרשת מקצועיות לאבחן בית כזה, נראה איך הכל בסדר: הכבישים, הטופוגרפיה, המיקום של המבנים אחד ביחס לשני וכמה הזדמנויות הבית מקבל וזה עוד לפני השפעות הזמן והתכנון הפנימי. הצ'י שמגיע מבחוץ כבר טוב וזו נקודת פתיחה חשובה מאין כמוה כשמבינים מה זה באמת פנג שואי.

   

  יש כל כך הרבה מידע דרמטי ולא רלבנטי והיום, יותר מאי פעם, מה שחשוב הוא להשיב לבית אהבה ומתוך זה לבעלת הבית ולהזכיר שהבעלות על הבית בידיה, לבחירתה. האם נרצה "מטפל" שיגיד לנו כמה אנחנו חולים ולא בסדר או "מטפל" שיראה כיצד הוא יכול להוציא החוצה את כל מה שכן בסדר ושזה חשוב מכל? האם ניתן לבית כזה, לחפציו או לעיצובו כוח שישאיר פחדים אצל דייריו, או שנתחיל לראות שהכל כבר בסדר שעה שנראה את התמונה בשלמותה, את כל מערכות היחסים ואת כל ההזדמנויות וניתן ללקוח להרגיש כל כך טוב שהוא יאהב את הבית ואת עצמו אפילו יותר?

   

  בעלת הבית הקפידה ועמדה על כך שהבית יקבל יעוץ פנג שואי מקצועי בעת תכנונו, אך לא רק שהבית לא קיבל התייחסות פנג שואי לשינויים של זמן, גם לא הייתה בו גם התייחסות בסיסית לזרימת הצ'י בתוך הבית - וזו לא זרמה בו בקלילות. יש בתים מתאמצים והבית הזה הוא דוגמה לכך, לא היה לו קל לנשום. האזורים החשובים על פי עקרונות הפנג שואי נעדרו או נחסמו. מרכז הבית ואזור השפע היה לכודים בתוך הממ"ד, אף אחד לא ישן לכיוון שתומך בו, הפתחים לא בסנכרון זה לזה, והילד שזקוק להכי הרבה עזרה ישן בחדר מאתגר.

   

  בנוסף, מיד לאחר שעברו לבית הבעל הפך סיעודי, מדוע? הרבה סיבות. הבית יכול להשתקף בזה, אך זה לא רק בגלל הבית שאינו תומך בבריאות או בגלל החדר שאינו תומך בבעל הבית שישן בו. אבל אין זה משנה עכשיו, הבית עדיין חי ובריא, הזדמנויות מגיעות לפי מה שמתאים ואפשרי והכל בסדר. כשאני מגיעה לבית אני מתייחסת אליו כהתרחבות והשתקפות של בעל הבית, במקום שבו בעלת הבית מבקשת להתעורר ולקבל עוד עבור עצמה, נגלה שגם לבית יש הרבה יתרונות נהדרים שנוכל להשתמש בהם. לא רק שנאהב את הבית ונוציא ממנו את המיטב, הגיע גם הזמן שייפסק העיסוק המיותר בפרטים הקטנים ובפרפקציוניזם שאין בו אהבה. האם איסורים וחוקים הביאו אושר?

   

  הבטנו בבית מבחוץ והתאהבנו מחדש, ראינו שהכל בסדר: האור, הסביבה, התחושה ועוד שינויים שאפשריים וזמינים בבית ובחדר שינה, ושעכשיו כשהיא עומדת לקראת שינוי גדול ויציאה לחופש באופן אישי גם לפי המפה האסטרולוגית שלה. החשוב מכל לזכור הוא מי בעל הבית.

   

  שרונה פומס , פנג שואי ואסטרולוגיה סינית

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מהמסד ועד לטפחות: דעו את ביתכם"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  לאהוב את הבית
  צילום: shutterstock
  צילום: נוח שחר
  שרונה פומס
  צילום: נוח שחר
  מומלצים