שתף קטע נבחר

גל נבו: "להיות עבד זה לא חוקי"

השחיין האולימפי כינס מסיבת עיתונאים שבה תקף בחריפות את האגודה שלו, הפועל ירושלים: "הפרו את ההסכם מולי ללא הרף, הם חייבים לי עשרות אלפי שקלים. כל בקשה לשחרור לא נענתה ואני לא מקבל שקל. זו יריקה בפרצוף". תגובת ירושלים: "תמוה שגל פונה לתקשורת"

השחיין האולימפי גל נבו כינס היום (ה') מסיבת עיתונאים בבניין הוועד האולימפי ובה תקף את האגודה שלו הפועל ירושלים, שלטענתו מסרבת לשחרר אותו, חייבת לו כספים ולא שילמה לו כלל בשמונת החודשים האחרונים.

 

נבו הודיע כי אם המצב לא ישתנה, הוא יפסיק להתחרות בארץ ובעולם. בחוזה החדש שנחתם בינו ובין ירושלים, לאחר אולימפיאדת ריו, הוחלט לקצץ משכרו 50 אחוזים.

 

עלה להתקפה. נבו (אורן אהרוני) (אורן אהרוני)
עלה להתקפה. נבו(אורן אהרוני)
 

 

"יש מי שרוצה למנוע ממני להמשיך", אמר נבו בפתח דבריו. "השתתפתי בשלוש אולימפיאדות, זכיתי בתשע מדליות, קבעתי אין ספור שיאים ישראליים. אין שחיין מעוטר ממני".

 

נבו הוסיף: "נועם צבי הוא זה שגרם לי לחתום בהפועל ירושלים. ההסכם נעשה מולו. הסכם סטנדרטי לחלוטין, לא בסכומים של כדורגלן. זה לא הפריע להפועל ירושלים להפר את ההסכם ללא הרף. נסעתי לריו כשהם חייבים לי תשלומים שהצטברו בשנתיים והסתכמו בעשרות אלפי שקלים. יום לפני מועד הגשת כתב ההגנה בתביעה נגדם הם שילמו לי חלק מהסכומים. פתאום יש כסף".

 

"החידוש האחרון להסכם עם הפועל ירושלים הגיע לסיומו אחרי אולימפיאדת ריו. עוד לפני הודעתי לכולם שאני מתכוון להמשיך לשחות. אף פנייה לאגודה לא נענתה. לא הייתה תגובה. כל עוד כרטיס השחיין שלי אצלם אני לא יכול לייצג אף אגודה אחרת. רק אחרי פנייה אליהם דרך עורך דין המנכ"ל התורן של האגודה הודיע לי שחותכים לי חצי מהשכר באופן חד צדדי. כל בקשה לשיחרור לא נענתה. אפילו מהשכר שסוכם אני לא מקבל שקל".

 

"הם חושבים שאין לי טעם להיכנס למאבק" (אורן אהרוני) (אורן אהרוני)
"הם חושבים שאין לי טעם להיכנס למאבק"(אורן אהרוני)
 

 

"הם מעדיפים להחזיק עורך דין שידבר איתי במקום לשלם לי. זה לא מפריע להם לקבל תקצוב מהטוטו, מעיריית ירושלים. תקצוב שהם מקבלים בזכותי. אני יודע מה המניעים שלהם: הם רוצים שאני אמשיך לשחות בשבילם, ליהנות מהפירות שלי, בכמה שפחות כסף. הם חושבים שאין לי טעם להיכנס למאבק כשיש לי רק מעט שנים לשחות. הייתי מצפה ליותר כבוד כאחד שהגיע לשלוש אולימפיאדות. ביום רביעי היה דיון בבית הדין לעבודה, הצענו לסלק את התביעה אם אני מקבל שחרור. הם לא באו עם אף הצעה לגישור. אי אפשר היה לדבר איתם".

 

לסיום הוסיף נבו: "אני כאן בשביל כל הספורטאים בעתיד. המהלך הזה הוא מעבר ליריקה בפרצוף של מי שייצג את האגודה והמדינה. הם אומרים לי: 'אם אתה רוצה להיות חופשי, אתה צריך לעבוד בשבילנו בחינם שנה'. להיות עבד שלהם זה לא חוקי. באפריל נפתח חלון ההעברות הנוסף ואני לא מתכוון לעבוד בחינם. אם לא ישחררו אותי או ישלמו לי, אני לא מתכוון לתת להם ליהנות ממני באף תחרות! הפועל ירושלים מורכבת מאנשים שאוהבים שחייה. זה שיש שם אנשים, בראשם נועם צבי, שהורסים את האגודה - זה משהו אחר". 

 

תגובת ירושלים: "תמוה שגל פונה לתקשורת"

בהפועל ירושלים הגיבו לדבריו הקשים של נבו: "לפי ההסכם עליו חתם גל נבו עם אגודת הפועל ירושלים, הוא קיבל מלגה לתקופה קצובה שהסתיימה באוגוסט 2016. התנאי להסכם היה שבסיומו כרטיס השחיין יימצא בבעלות האגודה. גל פנה בספטמבר 2016 לקבל את הכרטיס שלו ללא תמורה ולכן האגודה לא הסכימה לכך ולא תסכים בעתיד. גל סירב למו"מ על שווי הכרטיס. במקום לפעול לפי חוק הספורט ולתקנות איגוד השחייה ולסיים כל סוגיה שיחפוץ מהר ככל האפשר, בחר השחיין לפנות לבית הדין לעבודה למרות שחתם על כך שאין יחסי עובד ומעביד בין הצדדים".

 

"מרגע שהנושא כולו החל להתברר בבית הדין לעבודה, תמוה שגל נבו פונה לתקשורת ולא ממתין להכרעות בית הדין אליו הוא עצמו פנה. לפי חוק הספורט ותקנות איגוד השחייה, אין שום מניעה לגל להמשיך להתאמן ולהמשיך להתחרות. בתחרויות בישראל הוא יכול להמשיך ולהשתתף גם אם הוא נכנס להליך של

מעבר בהיעדר הסכמה. גל נבו יודע זאת והדבר נאמר במהלך הדיון בבית הדין לענייני עבודה. כל טענה אחת היא שקר".

 

"יכול להמשיך להתאמן ולהתחרות". נבו בפעולה (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
"יכול להמשיך להתאמן ולהתחרות". נבו בפעולה(צילום: אורן אהרוני)

 

"בתחרויות בחו"ל בלאו הכי הוא אינו מייצג את האגודה כלל, אלא את עצמו ואת איגוד השחייה או את הוועד האולימפי. כדי להתחרות בחו"ל עליו לקבוע תוצאות מינימום שקובע איגוד השחייה או הוועד האולימפי ואין שום קשר לאגודה. לאגודת הפועל ירושלים אין שום אינפורמציה האם השחיין באמת מתאמן היום ואם באמת יש לו כוונות להתחרות ברמה ההישגית. הגורם הממונה שיודע את תוכניותיו של גל ואת רמת הכשירות שלו הוא הוועד האולימפי והזרוע המקצועית של הוועד האולימפי – היחידה לספורט הישגי".

 

לסיום, בירושלים מסרו עוד כי "בנושאים אלה גל נבו חייב בדיווח לוועד האולימפי וליחידה לספורט הישגי. הם יודעים את מצבו המקצועי לאושרו. לא במקרה

מסיבת העיתונאים נערכה בוועד האולימפי ובתיאום עם דוברת הוועד האולימפי, שכן זה הגוף היחידי שהשחיין מחוייב אליו בדיווח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים