שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חברת High Q קורסת: "אמרו לנו לא להגיע לשיעורים"
  משכורות העובדים לא שולמו, לא ברור אם 2,000 התלמידים יראו את הכסף: החברה שמגדירה עצמה כ"גדולה והמובילה בישראל" בתחום הוראת הפסיכומטרי - קורסת. מורה: "אמרו לי שהחברה תפורק, לא יתקיימו שיעורים". תלמיד: "נתתי להם 8,000 שקל, ואין עם מי לדבר"

  החברה שמגדירה עצמה כ"גדולה והמובילה בישראל" בתחום הוראת הפסיכומטרי - קורסת. עורכת הדין חיות גרינברג, המייצגת את עובדי החברה, הודיעה כי תגיש מחר (יום א') לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לפירוק חברת High Q, שלה 40 סניפים ברחבי הארץ.

   

  גרינברג אמרה: "בפתחו של חג הפסח הודיעה החברה לעובדים כי נקלעה לקשיים כספיים שלא מאפשרים אפילו את תשלום שכרם המלא לחודש מרס. לפיכך, בשם עובדי החברה נגיש בקשה בהולה לבית המשפט המחוזי למינוי בעל תפקיד ומתן סעדים מתאימים. המלצתי למורים לקיים את הלימודים כסדרם והם הביעו נכונות לעשות מה שאפשר כדי לא לפגוע בתלמידים. מניסיוני במצבים כאלו, אני צופה שיימצא פתרון לכל התלמידים".

   

  אך סטודנטים הלומדים בחברת High Q ושילמו כבר סכומים גדולים קיבלו הודעה על הפסקת השיעורים, עקב העובדה שהחברה בדרך לפשיטת רגל. החברה מעסיקה כ-230 עובדים ו-2,000 תלמידים. חלקם אמורים להיבחן בחודשים הקרובים וחלקם נרשמו בימים האחרונים. העובדים זומנו לישיבה דחופה שתתקיים הערב בתל אביב.

  אחד מסניפי הרשת בתל אביב (צילום: מתן טורקיה)
  אחד מסניפי הרשת בתל אביב(צילום: מתן טורקיה)
   

  אחד מעובדי החברה אמר בשיחה עם ynet: "המנכ"ל לא נמצא בארץ וחי בחו"ל כבר כמה שנים. לנו הייתה תחושה שהחברה נסגרת כל רגע, כי הייתה התנהלות מוזרה שבה כל הזמן עשו הכול כדי שנגבה כמה שיותר כספים בלי שום מחוייבות לתלמידים וללקוחות. ההתנהלות שלנו, העובדים, היתה מול שני מורשי חתימה, ולא מול המנכ"ל שאף אחד לא פגש מעולם. כל העובדים שעזבו את החברה עזבו בטריקת דלת ועם יחס מחפיר. אנחנו נמצאים כרגע באי ודאות ולא יודעים כלום על העתיד".

   

  בקבוצת וואטסאפ עדכן מורה כי קיבל הודעה על פירוק החברה: "צר לי, אבל עד להודעה חדשה לא יתקיימו שיעורים". אחד התלמידים סיפר כי הוא לומד סטטיסטיקה ב-High Q: "יש לי מבחן עוד חודשיים ואני לא יודע מה לעשות. אני גם רשום לקורס פסיכומטרי שמן הסתם כבר לא יתחיל. יש לי אצלם 8,000 שקל, ועכשיו הודיעו לנו לא להגיע יותר לשיעורים כי המרצים לא מגיעים".

   

  הוא ציין כי פנה טלפונית למנהל הסניף שבו הוא לומד, אך לא קיבל תשובות: "הוא סיפר שכבר כמה חודשים הם לא קיבלו משכורות. הוא לא ידע להגיד לי מעבר, לא ידע להגיד מה יעלה בגורל הכסף שלי, אם אקבל אותו חזרה, מה שלא נראה לי שיקרה.

  אין עם מי לדבר".

  אתר High Q. החברה קורסת
  אתר High Q. החברה קורסת

  עו"ד גרינברג, שגם מתמחה בהליכי פירוק ופשיטות רגל וכאמור מייצגת את עובדי החברה, אמרה ל-ynet: "החברה הודיעה שעקב מצוקה כספית היא לא תוכל לשלם את משכורות חודש מרס לעובדים. לכן הם פנו אליי כדי שנגיש לבית המשפט בקשה למינוי מפרק זמני".

   

  באתר חברת High Q נכתב כי "מאז היווסדה בשנת 1983 הפכה החברה לגדולה והמובילה בישראל בתחום הוראת פסיכומטרי, בגרויות, אמי”ר ואנגלית מדוברת. חברת High Q פרוסה בכל רחבי ישראל עם למעלה מ-40 סניפים בהם מתקיימים כלל קורסי ההכנה והלימוד. החברה חרטה על דגלה להבטיח את מיצוי הפוטנציאל המקסימלי של כל אחד ואחת מכם ואף להגדיל אותו".

   

  "בזכות מחלקות המחקר והפיתוח בארץ ובעולם High Q נחשבת כיום בין החברות המובילות בעולם בפיתוח קורסים ואמצעי הוראה", נכתב באתר. "High Q מקפידה לשמור על מקומה היוקרתי בעולם בתחום טכנולוגיות ההוראה ומובילה גם בפיתוח אמצעי הוראה מתקדמים בדמות אתרי האינטרנט המובילים בישראל, עשרות אפליקציות ומגוון כלים נוספים. בחברה משתמשים בשיטות לימוד ייחודיות ומתקדמות ביותר בכדי להפוך את הלמידה לקלה ואפקטיבית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "חברת High Q קורסת: "אמרו לנו לא להגיע לשיעורים""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים