שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  זעם על קומיקס של אקס מן: "נגד יהודים"

  קוראים גילו כי המאייר המוסלמי של הקומיקס "X-Men Gold 1" הכניס בו מסרים שמתנגדים ליחסי שלום עם נוצרים ויהודים. חברת מארוול, הבעלים של המותג, הודיעה שלא ידעה על כך ושהמסרים יירדו מכל מהדורה. היוצר: "המשמעות האמיתית היא האהבה שלי לקוראן ולאללה, מתנצל על כל הרעש"

  חוברת קומיקס של "אקס מן" יצרה סערה השבוע בגלל מסרים נגד יהודים ונגד נוצרים. מעריצים הבחינו כי באיורים של הקומיקס "X-Men Gold 1", שיצא לאחרונה, נכללו מסרים שניתן לפרש כאמירות על המחאה באינדונזיה נגד המושל הנוצרי של העיר ג'קרטה וכן כאמירות נגד יהודים ונוצרים.

   

  דמותה של הגיבורה היהודייה ומעליה שלט עם המילה Jew (מארוול) (מארוול)
  דמותה של הגיבורה היהודייה ומעליה שלט עם המילה Jew(מארוול)
   

  לפי פרסומים בארה"ב ובבריטניה, המאייר - אמן מוסלמי מאינדונזיה בשם ארדיאן סייאף, הכניס לחוברת התייחסויות למחאה באינדונזיה - בעיקר מספרים שמסמלים קטעים מתוך הקוראן. למשל המספר QS 5:51, שמופיע על בגדיו של אחד הגיבורים, ומסמל קטע בקוראן שבו נאמר לא להתייחס לנוצרים וליהודים כבני ברית: "מי שיהיה בן ברית שלהם, הוא אחד מהם". 

   

  המספרים 212 ו-51 מופיעים אף הם בחוברת, סמלים של המחאה נגד המושל הנוצרי ושל ציטוטים נוספים מהקוראן, וכן דמותה של קיטי פרייד - גיבורה יהודייה בקומיקס - מופיעה ליד חנות תכשיטים (Jewellery) והמילה Jew (יהודי) נראית מעל ראשה.  

   

  "מסרים הפוכים לכל מה שאקס מן מייצגים" (מארוול) (מארוול)
  "מסרים הפוכים לכל מה שאקס מן מייצגים"(מארוול)
   

  קוראים נזעמים שאיתרו את המסרים מחו על כך ברשת, ומארוול הוציאה הודעה שלפיה לא ידעה דבר על ההתייחסויות שהוכנסו לאקס מן (שנוצרו על ידי שני יהודים - סטן לי וג'ק קירבי). "המסרים הללו לא משקפים את השקפותיהם של הכותב, העורכים או אף אחד אחר במארוול, והם הפוכים לכל מה שהאקס מן מייצגים מאז שנוצרו", נכתב בהודעה.

   

  החברה הוסיפה כי התוספות שהכניס המאייר האינדונזי יימחקו מהמהדורה בכל פורמט שלה, וכי יינקטו "צעדי ענישה".

   

  היא לא הרחיבה על הענישה הזו, אך המאייר עצמו כתב אתמול (ג') בחשבון הפייסבוק שלו "הקריירה שלי הסתיימה", והוסיף כי זוהי ההשלכה של מעשיו, ושהוא לוקח עליהם אחריות. "המשמעות האמיתית של המספרים הללו היא צדק ואהבה", הוסיף, "האהבה שלי לקוראן, לנביא, לאללה, האל האחד. מתנצל על כל הרעש, היו שלום, אוהב את כולכם".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים