שתף קטע נבחר

בלי רחמים: בן 10 עם אוטיזם באזיקים

הילד, שהיה מושעה 5 חודשים מבית ספרו בפלורידה לאחר שלכאורה היכה עובד, חזר לשם לראשונה - שם מצא שוטרים שאזקו אותו בגלל צו מעצר נגדו. הוא נותר בלילה במעצר ושוחרר רק למחרת. אמו שצילמה את האירוע: "רוצה שהסרטון יעלה את המודעות לחוסר התמיכה של מסגרות החינוך"

 

ג'ון בנג'י הייווד, ילד בן 10 עם אוטיזם, נאזק ונעצר השבוע בבית ספרו שבפלורידה על ידי שוטרים. אמו, לואן, צילמה את האירוע, שמעלה תהיות לגבי מידתיות הטיפול בילד, ופרסמה את הסרטון בפייסבוק. לאחר המעצר בבית הספר ג'ון בנג'י בילה לילה במוסד לקטינים, ושוחרר למעצר בית בבוקר. הוא צפוי להופיע בדיון בעניינו בבית משפט בחודש הבא.  

 

לפי ה"טלגרף" הבריטי, ג'ון בנג'י הושעה מבית הספר בחודש נובמבר האחרון לאחר שלכאורה היכה עובד במוסד. הוא הושעה במשך חמישה חודשים, וחזר לבית הספר ביום רביעי בבוקר - שם חיכו לו שוטרים עם אזיקים. האם לואן מספרת כי היא לא ידעה שהוצא צו מעצר נגד בנה בעקבות התקרית האלימה - ושניהם הופתעו מהמעצר.

 (צילום: youtube) (צילום: youtube)
(צילום: youtube)

 (צילום: youtube) (צילום: youtube)
(צילום: youtube)

 (צילום: youtube) (צילום: youtube)
(צילום: youtube)
בסרטון נשמע ג'ון בנג'י בוכה שהוא לא רוצה שהשוטרים יגעו בו. אימו נשמעת אומרת לשוטרים: "יש לו אוטיזם, הוא לא יודע מה קורה. הוא מת מפחד, הוא רק בן 10".

 

אימו כתבה בפייסבוק עם פרסום הסרטון: "ג'ון בנג'י כזה מתוק כשהוא נמצא באווירה תומכת ואוהבת. יש לו נימוסים, אומר 'תודה גברת' ו'בבקשה'. כשמעוררים אותו - הוא יכול להיות בלתי ניתן לשליטה בלשון המעטה. ואפשר לראות בסרטון שהוא נאבק בכל מאודו, ומצליח, להישאר רגוע - משהו שלא לימדו אותו בבית הספר. אני רוצה שהסרטון הזה יהיה ויראלי ויעלה למודעות את חוסר התמיכה של מסגרות החינוך בילדים עם כל סוגי המוגבלויות".

 

ד"ר ג'ק סקוט, מנכ"ל המרכז לאוטיזם ונכויות נלוות בפלורידה, אמר לערוץ חדשות מקומי כי הוא מאמין שהמעצר לא היה צריך לקרות. "אני חושב שזה מצער, סוג מקרה כזה לעולם אינו צריך להיות בטיפול גורמי האכיפה הפלילית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: youtube
ג'ון בנג'י בן ה-10 שנעצר
צילום: youtube
מומלצים