שתף קטע נבחר

100 סורים שפונו מבתיהם נהרגו בפיגוע

תושבי כפרים שיעיים שמזוהים עם משטר אסד הגיעו לנקודת כינוס בחלב, במסגרת הסכם פינוי בין השלטון למורדים. מכונית תופת התפוצצה, ולפי גורמי אופוזיציה יותר מ-100 נהרגו

 

כלי התקשורת בסוריה דיווחו אחר הצהריים (שבת) על פיצוץ עז במערב חלב, באזור שבו התכנסו מפוני כפרים שיעים. הדיווחים של התקשורת בסוריה הם על 43 הרוגים ועוד עשרות נפצעו. לפי גורמי הצלה שמזוהים עם האופוזיציה מניין ההרוגים הוא יותר מ-100 - רבים מהם נשים וילדים.

 

על פי אחד מערוצי הטלוויזיה של המשטר הסורי מחבל נהג במכונית תופת ופוצץ עצמו ליד נקודת הכינוס של תושבי הכפרים אל-פועה וכפרייא, שנמצאים בפרברי אידליב. שני הכפרים מזוהים עם משטר אסד, והיו נצורים על ידי פלגי המורדים במשך תקופה ארוכה. אף ארגון עדיין לא לקח אחריות לפיגוע.


 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
  

אתמול בבוקר יצא לפועל ההסכם הסבוך בין המשטר הסורי לבין חלק מפלגי המורדים כולל הגוף לשחרור א-שאם, הגלגול האחרון של שלוחת אל-קאעידה בסוריה לשעבר. במסגרת ההסכם ארבעה אזורים נצורים פונו מיושביהם בחסות קטארית ואיראנית. ההסכם לא בוטל, או הופסק, בעקבות הפיגוע אחר הצהריים.

 

ההסכם הנ"ל למעשה מפנה את האזרחים והחמושים משני הצדדים מהאזורים בסוג של מחווה הומניטרית. תושבי הערים א-זבדאני ומדאייא בפרברי דמשק, שהיו נצורות במשך תקופה ארוכה על ידי המשטר וחיזבאללה, הועברו לאזור בשליטת המורדים באידליב. אילו המפונים מהכפרים השיעים הועברו לשכונת א-ראשידין במערב חלב, אזור שנמצא בשליטת המשטר. במסגרת ההסכם הועברו אלפי בני אדם ממקום מגוריהם.

 

הפיצוץ היום אירע למעשה באזור שנמצא בשליטת המורדים, מה שעלול להעיב על השלמתו של ההסכם הסבוך. באופוזיציה הסורית הזהירו אחר הצהריים מפעולות נקם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים