שתף קטע נבחר

משפחות הנעדרים בכנרת: "מתחילים להשלים עם מה שקרה"

בני המשפחות פנו לשר לביטחון פנים בבקשה לסייע להם "להוציא את הילדים מהמים", ופנו גם לציבור בבקשה לעזור. גם במהלך השבת עסקו בחיפושים אחריהם כוחות רבים של משטרה ומתנדבים

 

 

"עזרו לנו להוציא את הילדים, כבר התחלנו להשלים עם מה שיש", כך אמרו אמש (שבת) בני משפחותיהם של שלושת הצעירים הנעדרים בכנרת. החיפושים אחרי איתמר אוחנה, נחמן איטח ולירון קרדי, שנסחפו ברוחות העזות במי האגם ביום רביעי האחרון, נמשכו גם היום בעזרת שוטרי השיטור הימי יחד עם פרשים, לוחמי מג"ב, מתנדבים, צוללנים מיחידת המתנדבים של המשטרה, אופנועי ים, מסוק משטרתי וסירות.

 

במסיבת עיתונאים שקיימו בעין גב, לחופי הכנרת, דיברו קרובי משפחותיהם של הנעדרים. מכלוף אוחנה, דודו של איתמר אוחנה (19), ביקש מהשר לביטחון פנים, "החבר'ה שלך עושים פה עבודה טובה, הם כבר עובדים פה ארבעה ימים, הייתי מבקש ממך רק לתגבר את זה כמה שיותר, הם צריכים אנשים, תעזור להם". הוא פנה לציבור בבקשת עזרה: "מי שיוכל לבוא ולהתנדב במה שהוא יכול - שיבוא בבקשה, תעזרו לנו להוציא את הילדים. כבר התחלנו להשלים עם מה שיש".

מימין לשמאל: נחמן איטח, איתמר אוחנה ולירון קרדי על רקע החיפושים בכנרת (צילום: אביהו שפירא, באדיבות המשפחה ) (צילום: אביהו שפירא, באדיבות המשפחה )
מימין לשמאל: נחמן איטח, איתמר אוחנה ולירון קרדי על רקע החיפושים בכנרת(צילום: אביהו שפירא, באדיבות המשפחה )

 (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

 (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

חיפושים אחר הנעדרים (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
חיפושים אחר הנעדרים(צילום: דוברות המשטרה)
 

עופר קראדי, אביו של לירון (17), פנה אף הוא בבקשה לתגבר את כוחות ההצלה והסיוע. "הילדים האלה יקרים, הילדים האלה היו צריכים להיות חיילים עוד חצי שנה. הבן שלי היה צריך להתגייס. לא חבל? יש הזדמנות להרוויח את ילדים פה, שיגיעו למקום שהם צריכים להגיע אליו בכבוד. אנחנו רוצים שהם ייצאו מהמים האלה". עוד אמר: "תהיו איתנו, בואו לפה, תתחילו לעשות דברים, אם לא - זה ייקח חודשים, והסבל שלנו יום-יומי. חייבים לעצור את הסבל הזה".

 

גם אחיו של נחמן איטח (21) הצטרף לדברים, "מבקש מהשרים לעשות מה שיכולים כדי להוציא את האחים שלנו מהמים".

 

ברשות הכנרת אמרו כי השלושה נכנסו ביום רביעי למים באזור שאינו חוף מוכרז. לדבריהם, המצילים שהבחינו באירועים החריגים הוציאו את כל הרוחצים מהמים בזמן אמת. כוחות השיטור הימי חילצו באותו יום לא פחות מ-80 איש שנסחפו ללב הכנרת.

 

עיקר מאמצי החיפוש התרכזו ברצועת החוף המזרחית של הכנרת סמוך לאזורים שבהם נראו לאחרונה שלושת הנעדרים. במהלך החיפושים הופעלו גם רחפנים ותצפיות של המשטרה ומערכות מחשוב מתקדמות של גורמי ביטחון. במשטרה ממשיכים להפציר בקהל המטיילים שנופש בכנרת להימנע מכניסה למים בחופים לא מוכרזים שאין בהם שירותי הצלה. עוד ציינו כי אין להיכנס למים על גבי אבובים או מזרוני ים עקב סכנת היסחפות.

 

 


פורסם לראשונה 15/04/2017 22:48

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המשטרה
חיפושים בכנרת
צילום: דוברות המשטרה
מומלצים