שתף קטע נבחר

החיפושים בכנרת: נבדק מידע שהתקבל מהסונאר של חיל הים

התקדמות בחיפושים אחר הנעדרים איתמר אוחנה, נחמן איטח ולירון כרדי, שנסחפו בכנרת כשהיו על מזרני ים: ביום השישי לחיפושים התקבל מהסונאר של חיל הים מידע משמעותי. בני משפחות הגיעו לנקודת השיטור הימי בדגניה

 

 

מרכז השיטור הימי בדגניה, הערב (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
מרכז השיטור הימי בדגניה, הערב(צילום: אביהו שפירא)
התקדמות משמעותית בחיפושים אחר שלושת הצעירים שנעלמו בעומק הכנרת בשבוע שעבר - איתמר אוחנה, נחמן איטח ולירון כרדי. הערב (יום ב'), ביום השישי של החיפושים, התקבל מהסונאר של חיל הים מידע שנבדק כרגע. בני משפחותיהם של הנעדרים הובאו לנקודת השיטור הימי בדגניה, לאחר שהיום נמשכו החיפושים על ידי צוללים, שיטור ימי, סיורים בחופים וכן באמצעות בלון תצפית של המשטרה - והסונאר הימי. שלושת הצעירים נעלמו באגם ביום רביעי, לאחר שנכנסו למים על מזרני ים ונסחפו ברוח מזרחית עזה. 
 (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
(צילום: אביהו שפירא)

כוחות ההצלה בכנרת  (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
כוחות ההצלה בכנרת (צילום: דוברות המשטרה)

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב רוני אלשיך, הגיע אתמול בבוקר לחפ"ק החיפושים ואמר: "הנחת העבודה היא שככל הנראה הנעדרים כבר אינם בחיים". אתמול התקיימה הערכת מצב עם הגורמים השונים במשטרה, במג"ב, בצה"ל, בכיבוי האש, יחידת הצוללים של זק"א, יחידת חילוץ גולן וכוחות נוספים הפועלים במאמצי החילוץ. בחפ"ק הממוקם בקיבוץ עין גב שמע המפכ"ל על החיפושים ממפקד המחוז הצפוני, ניצב אלון אסור.  

 

איגוד ערים כנרת הקים מתחם שהייה למשפחות הנעדרים בכינרת השוהות בחוף לבנון, בציפייה למידע על גורל יקירהם. במקום הוקמו אוהלים, מטבח, מקלחות חמות ניידות ושירותים.

 

השלושה, שהגיעו לבלות בכנרת במהלך חול המועד פסח, עלו על מזרני ים - אבל הרוחות המזרחיות העזות סחפו אותם ללב הימה. הם נסחפו במים בערך באותה השעה, בסביבות 11 בבוקר. באותה עת חילצו שוטרי שיטור ימי מהמים יותר מ-80 איש שנכנסו בשעות הבוקר למימי הכנרת על גבי מזרני ים או אבובים ונסחפו או התהפכו עקב הרוחות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
החיפושים בכנרת
צילום: עידו ארז
מומלצים