שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  ועד המוניות של ניו יורק יכריח את אובר להוסיף אפשרות להשארת טיפים
  ועד המוניות של העיר ניו יורק מתכוון להכריח את חברת שירותי ההסעות "אובר" לאפשר לנוסעים לתת טיפ לנהגים, למרות ההתנגדות הממושכת של החברה. הטיפים באים לשפר את ההכנסה של הנהגים על רקע הפחתת התעריפים בעיר. נהג באובר: "הבנתי שאני צריך לעבוד שעות ארוכות יותר על מנת להרוויח את אותו סכום"

  ועד המוניות והלימוזינות של ניו יורק סיטי מסר אתמול (ב') כי הוא מתכנן להציע תקנה שתדרוש כבר ביולי הקרוב מכל חברות הרכבים-להשכרה לאפשר לנוסעים לתת טיפ לנהגים באותו אופן בו הם מאפשרים לשלם על הנסיעה. במקרה של "אובר", החברה תצטרך להוסיף מאפיין ביישומון, אשר יאפשר תשלום טיפ דרך הטלפון החכם.

   

   

  הוועד אמר כי ההצעה מגיעה בתגובה לחששות של נהגים בנוגע לשכר הצונח, על רקע הפחתת התעריפים המשולמים לנהגים בניו יורק סיטי וברחבי ארצות הברית. הטיפים באים לשפר את ההכנסה של הנהגים.

   

  "אובר" מסרה בעבר כי היא מתנגדת לטיפים משום שמדובר באי נוחות עבור הנוסעים וכי הדבר מאט את סיום העסקה בין הנהג לנוסע. "הבנתי שאני צריך לעבוד שעות ארוכות יותר, הרחק מהמשפחה שלי, על מנת להרוויח את אותו סכום", אמר לואיני טאבארס, ששימש נהג עבור "אובר" בחמש השנים האחרונות, בשיחה עם כתבים שאורגנה על ידי גילדת הנהגים העצמאיים של ארצות הברית.

   

  הגילדה, שהוקמה בשנה שעברה על מנת לקדם את הנהגים, החלה בקיץ שעבר בקמפיין להפעלת לחץ על "אובר" כדי שתכניס אופצייה של מתן טיפים ביישומון שלה. אובר "לא הצליחה לקדם את האפשרות הזו", אמר מייסד הגילדה, ג'ין קונגיליארו, ולכן הביאה הגילדה את הנושא אל ועד המוניות.

   

   (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   

  לוועד המוניות יש סמכות ליזום תקנות בעצמה, אך התקנות חייבות לעבור אישור של הרשויות. בנוסף, קיימת גם תקופה של 30 יום להערות לתקנות ושימוע ציבורי, ורק לאחר מכן חברי הוועד מצביעים על ההחלטה באופן סופי.

   

  "ראינו את ההצעה ואנחנו מצפים בקוצר רוח לבחון אותה", אמרה דוברת "אובר", אליקס אנפאנג. "אובר תמיד שואפת להציע את הזדמנות הרווח הטובה ביותר עבור הנהגים ואנחנו עובדים כל העת לשיפור החוויה של הנהג".

   

  הוספת אפשרות למתן טיפים ביישומון של אובר תבטל את אחד ההבדלים המשמעותיים בין אובר לבין המתחרה הגדולה שלה בארצות הברית, "ליפט". "ליפט" מחזיקה בנתח שוק קטן יותר אך היא מועדפת על נהגים רבים משים שהיא מאפשרת תשלום טיפים דרך היישומון שלה. "ליפט" מסרה בחודש מארס האחרון שהנהגים שלה הרוויחו יותר מ-200 מיליון דולר בטיפים מאז הקמת החברה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ועד המוניות של ניו יורק יכריח את אובר להוסיף אפשרות להשארת טיפים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים