שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עזרו לילדי לוד להקים מועדון רכיבת אופניים
  פרויקט קהילתי מיוחד בלוד - אמהות חד הוריות מקימות מועדון רוכבי אופניים לבני הנוער בשכונה באמצעות פרויקט מימון המונים למען לילדי שכונת רמת אשכול בעיר לוד. המועדון יסייע להורים להתמודד עם אתגרים קשים של הרחקת ילדיהם מהתנהגויות שלילית, האורבות להם בכל פינה בשכונה

  שכונת רמת אשכול בלוד היא שכונה מוזנחת, עם בעיות של צפיפות, אלימות וסמים. הורים לילדים המתגוררים בה נאלצים להתמודד עם אתגרים קשים של הרחקת ילדיהם מהתנהגויות שלילית, האורבות להם בכל פינה בשכונה.

   

  פרויקט "הענף הירוק" הוא פרי של שיתוף פעולה בין קבוצה של אמהות נחושות, החברות בארגון "נָעַם" (נשים ערביות במרכז לוד), בית הספר היסודי אלראזי ומתנדבים. במסגרת הפרויקט, הילדים הקימו גינה בחצר בית הספר ובחצרות השיכונים, שבהם הם מתגוררים. קרן קיימת לישראל תורמת שתילים רבים לפרויקט. עבודת האדמה וטיפוח הסביבה תורמים הרבה לילדים, אך אין די בכך.

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בימים אלה, הילדים, האמהות ומנהלת בית הספר אלראזי, הגב' זהר אלזינאתי, מבקשים להתקדם עוד שלב ולהקים מועדון אופניים בשם "רוכבים אל הטבע", והם זקוקים לתמיכת הציבור, בפרויקט מימון ההמונים שנפתח לצורך כך באתר Giveback. אביר, אימא של מוחמד בן ה-17 מספרת: "לבן שלי יש כמה כלים והוא מתקן את האופניים של ילדי השכונה. הוא אוהב את העיסוק הזה, אבל לילדים אין מקום בטוח לרכוב. רחובות השכונה מסוכנים מאוד". 

   

  מייק לייטר, מתנדב ותיק בשכונה, מוסיף: "יער בן שמן נמצא במרחק של ארבעה ק"מ בלבד מהשכונה, ויש בו 65 ק"מ של שבילים לרכיבת אופניים, שחוצים אתרי טבע ופינות נוף. היער מושך אליו אלפי רוכבים מכל הארץ, אבל עבור ילדי השכונה, היער נמצא במרחק של מאות קילומטרים".

   

  עמותת האופניים "רוכבי שמשון", עמותה ותיקה, המקיימת חוגי אופניים רבים לילדים מכל המגזרים, הביעה נכונות ללוות את הפעילות. נתרם כבר בית מלאכה קטן לתיקון אופניים, שהוצב בחצר בית הספר.

   


  "יער בן שמן נמצא במרחק של ארבעה ק"מ בלבד, אבל עבור ילדי השכונה, היער נמצא במרחק של מאות קילומטרים".

   

  ג'ודי הלפר, אם לילדים שלמדו בתיכון לא רחוק מבית הספר אלרזי, המעורבת ביוזמה, אומרת: "התרומה שלי לבית המלאכה הייתה דרך להחזיר לקהילה ולהשקיע בעתיד הילדים שבשבילם, פרויקט גינון או מועדון רכיבה על אופניים הם לא דברים ברורים מאליהם. אני מאמינה שהשלום מתחיל בבית, מדברים קטנים, ואין התחלה טובה יותר ממועדון אופניים".

   

  מטרות המועדון הן לחבר את הילדים אל הטבע ולנתב את האנרגיות שלהם לכיוונים חיוביים, לעודד את הילדים לרכוב על אופניים ולספק להם אתגר, אורח חיים בריא ואחריות ולשתף את בני נוער בהפעלת בית מלאכה לתיקון אופניים.

   

  הילדים ממתינים כבר חסרי סבלנות לרכוב אל הטבע והיוזמים, מאמינים שהפרויקט יצליח להעניק לילדים ולבני הנוער עולם שלם של חוויות בונות ובהמשך יתרחב לעוד בתי ספר ויסחף אחריו ילדים ובני נוער בלוד כולה.

   

  הכספים שייאספו באמצעות הקמפיין ישמשו למימון מדריכים מקצועיים עבור מועדון האופניים, קורס מקצועי וציוד ולתיקון אופניים ומחסן אופניים ייעודי למשתתפי החוג.

   

  היעד שהוצב הוא 60,000 שקלים, למעלה מ-80% מהסכום כבר גויס. בקמפיינים מסוג זה אם כל הסכום לא יגויס לא יועברו כספי התרומות לפרויקט.

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "עזרו לילדי לוד להקים מועדון רכיבת אופניים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים