שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ביקורת על הביקור אצל "הרב" ברלנד
  "שר הבריאות וסגן שר החינוך מבקרים אצל עבריין מין מורשע - זה נשמע כמו התחלה של בדיחה גרועה. ואיכשהו זו המציאות". שני שטלריד, מסייעת לנפגעי תקיפה מינית, משתפת

  שר הבריאות וסגן שר החינוך נסעו לבקר ניצול שואה ולדרוש בשלומו. זו כותרת הגיונית. הגונה. אולי מה שהיינו מצפים שיעשו נבחרי העם. ביקור ראוי. שר הבריאות וסגן שר החינוך בביקור עבריין מין מורשע - זה כבר נשמע כמו התחלה של בדיחה גרועה. ואיכשהו זו המציאות.

   

  לטורים הקודמים:

  עשר המכות

  "כאן זה לא יכול לקרות". אז זהו, שכן

  כרוניקה של אימה ואלימות בלתי נסבלת

  חגיגת ניצחון

  תדע כל אם עבריה

   

  אני לא זוכרת שכולנו קראנו שהם מדלגים בכזו קלילות על ביקורי דרישה בשלום קשישים אחרים שאינם חשים בטוב. תעודת עניות לראשי המדינה. תעודת עניות גדולה יותר לשר הבריאות וסגן שר החינוך על בחירתם בביקור הזה. על אמירת הסובלנות שלהם כלפי עבריינות מין ובאותה מידה, הזלזול המשווע שלהם בנפגעים.

   

  לא זוכרת שהם נראו מבקרים את הקשישים שהיו קורבנות לאלימות קשה בבתי אבות. לא זוכרת שקראתי כותרות שהם נסעו לבקר קשישים מאושפזים. לא זוכרת שקראתי שהם נסעו לבקר ניצולי שואה בודדים וחסרי כל. ואיכשהו את ברלנד, כן. סלחו לי על הורדת "הרב" משמו. ברגע שהורשע, אינו ראוי לכך בעיניי.

   

  כאילו לא אכפת להם כמה הוא רחוק ממצוות התורה

  ובין כל סערת הציבור על עצם הביקור, עדיין נשמעים קולות מהמגזר החרדי שקוראים לו "קדוש" ומגנים את הגינוי. כאלה שאיכשהו פשעיו אינם מעניינים אותם. לא מעניין אותם בכמה נשמות הוא פגע. כאילו לא אכפת להם כמה הוא רחוק ממצוות התורה. מעין עדר מעריץ שאי אפשר להגיד שהוא עיוור, כי הרי הם יודעים על פשעיו ומכאן המסקנה שהוא פשוט אדיש לפגיעה בזולת.

   

  והרי יש ציבור חרדי אחר. ציבור דתי אחר. כזה שמוקיע עבריינות מין. כזה שמוקיע רוע אנושי. כזה שבאמת ובתמים מקיים מצוות. ואהבת לרעך כמוך. אל תעמוד על דם רעך. אהבת חינם. הם מיישמים ופועלים.

   

  יש ציבור חרדי שכבר מוכן לדבר על פשעי מין, מוכן להוציא לאור את מה שמוסתר בארונות החשוכים ביותר. אקטיביסטים מהמגזר החרדי ששמו לעצמם למטרה את המאבק בפשעים מיניים. קבוצות פייסבוק שלמות שמתעסקות רק בזה. יותר ויותר דתיים שמדברים בנושא. נשים וגברים חרדים שמקיימים הרצאות למיגור עבריינות מין במגזר. די בטוחה שאותו ציבור חרדי ודתי מוקיע את ההתנהגות הפושעת של ברלנד.

   

  איש באמונתו יחיה. עד שהוא סובלני כלפי פגיעה בזולת. עד שהוא מוקיר אדם שהודה והורשע בפשעי מין חמורים. הורשע במיעוט ארועים לעומת כמות התלונות שהוגשו נגדו. איש באמונתו יחיה כל עוד נשמרת המצווה החשובה מכולן - שמירה על כבוד האדם. שמירה על כבוד הזולת. ברגע שאדם רומס גוף ונפש, הוא אינו יכול להיקרא רב. הוא פושע. מהסוג החמור ביותר. אני די בטוחה שגם ההוא למעלה מסכים איתי בנושא הזה.

   

  בתקופה בה חברי כנסת מתייחסים בבוז כלפי הורים שכולים שאיבדו את היקרים להם מכל עבור המדינה, לצפות ולבכות מבושה, תקופה בה השחיתות מככבת

  בין כתלי הכנסת, תקופה בה אינטרסים אישיים קודמים לכל ומילים כמו ערכים, חמלה, אהבת חינם ומוסר נראות כמו מילים שיש עליהן התיישנות.

    

  שני שטלריד, אמא של עמית וטל. לאחר שחשפה בתקשורת את סיפור האונס האישי שלה והשיקה את ״קמפיין האותיות״, ו״לא לבושה״, היא הקימה את עמותת ״אות הזדהות למען נפגעי תקיפה מינית״ ומאז היא פעילה במאבק נגד תקיפות מיניות, תוך ליווי מאות נפגעים והעברת הרצאות בנושא.

   

  להזמנת הרצאה היכנסו לעמוד הפייסבוק או שלחו מייל ל: shtalryd74@gmail.com  .

   

  מעבר לקווי הטלפון של מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית ממתינות מתנדבות לנשים ומתנדבים לגברים, להקשיב ולשוחח באנונימיות מוחלטת. אתם לא לבד. התקשרו 1202 לקווי סיוע לנפגעות תקיפה מינית ו-1203 לנפגעי תקיפה מינית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ביקורת על הביקור אצל "הרב" ברלנד"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים