שתף קטע נבחר

החשד לשחיתות בתעשייה האווירית: השר חיים כץ צפוי להיחקר באזהרה

במשטרה התקבלו עדויות של עובדים שסיפרו כי נאלצו לתמוך בכץ, ששימש יו"ר ועד העובדים, בתמורה לשיפור מעמדם בחברה

 

השר חיים כץ (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
השר חיים כץ(צילום: אלכס קולומויסקי)

פרשת השחיתות בתעשייה האווירית : על רקע התרחבות העדויות שהגיעו למשטרה על אי-סדרים בכל הקשור להתפקדות עובדים לליכוד, ייתכן ששר הרווחה חיים כץ, בעבר יו"ר ועד העובדים בתעשייה האווירית, יוזמן בקרוב לחקירה באזהרה.

 

 

עד כה חקרה המשטרה שורת עובדים בתעשייה ועצרה כמה מהם, בהם בנו של כץ יאיר ומקורבו אלי כהן. החוקרים חושדים שבתמורה לטובות הנאה שקיבלו בכירים זכתה חברה מהצפון להקלות ולביצוע עבודות עבור התעשייה האווירית, בניגוד לנהלים ותוך העדפה ברורה על פני חברות אחרות.

 

על פי המידע שבידי החוקרים, החברה זכתה להזמנות "מתגלגלות": בכל פעם שהיה נגמר התשלום בגין הזמנה לביצוע של עבודה מסוימת, הייתה יוצאת הזמנה נוספת. אחד החשודים מהחברה הקבלנית הוא חבר מרכז הליכוד ואחר חבר במפלגה בהסתדרות.

 

מתחת לפני השטח היה ברור כי במשטרה מחפשים למצוא חומרים גם על השר כץ. על פי העדויות שנאספו נראה כי החקירה של כץ תסוב על התפקדויות של עובדים למפלגת הליכוד בתקופה שבה היה יו"ר הוועד.

 

על פי עדויות שבידי החוקרים, עובדים בתעשייה האווירית נאלצו לתת את תמיכתם ליו"ר ולסיעתו בתמורה לקידום ושיפור מעמדם במקום העבודה.

 

מקורבים לשר כץ הביעו זעם על מה שהגדירו כ"מסע הכפשה מתוזמן ושלוח רסן בתקשורת בניסיון לפגוע בשמו של השר כץ ובעשרות שנות העשייה הציבורית המבורכת שלו. השר אינו חושש ויתמודד בחקירה - אם וככל שיוזמן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים