שתף קטע נבחר

השופט משיב אש לעורכת הדין: "לא איימתי, זו השמצה"

סערה במערכת המשפט, לאחר חשיפת התלונה של עו"ד תמי אולמן נגד השופט רון סוקול. השופט קיבל אישור חריג להגיב בשמו: "לא שלחתי אליה שליחים, זו השמצה חסרת בסיס"

הצמרת המשפטית סוערת הבוקר (יום ה'), נוכח החשיפה ב-ynet וב"ידיעות אחרונות" של התלונה חסרת תקדים של יו"ר לשכת עורכי הדין בחיפה, עו"ד תמי אולמן. באורח נדיר התירה הנהלת בתי המשפט לשופט המחוזי רון סוקול להגיב בשמו על האשמות עו"ד אולמן, שטענה כי שפרקליטים ושופטים מטעמו של סוקול שיגרו לה מסרים מאיימים, על רקע הבחירות לתפקיד נשיאות בית המשפט המחוזי בעיר.

 

עו"ד אולמן. "השופט סוקול שלח אליי שליחים" (צילום: זהר שחר) (צילום: זהר שחר)
עו"ד אולמן. "השופט סוקול שלח אליי שליחים"(צילום: זהר שחר)
 

"לדברים האמורים בכתבה אין כל שחר", הגיב סוקול בשמו. "מעולם לא שלחתי שליחים לעו"ד תמי אולמן או לכל אדם אחר על מנת לאיים עליה. מעולם לא אמרתי שעמדתה לגבי מועמדותי לבית המשפט העליון תפגע בעבודתה או תשפיע על יחסי אליה ומעולם לא ביקשתי מאיש להלך עליה אימים. מדובר בהשמצה חסרת כל בסיס. ככל שמי מעורכי הדין או השופטים הביע בפני עו"ד אולמן את דעתו עליי ועל מועמדותי לבית המשפט העליון, או לתפקיד נשיא בית המשפט המחוזי, הדברים היו על דעתו בלבד".

 

יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נוה העביר לנשיאת בית המשפט העליון מרים נאור את תלונת עו"ד אולמן, וממערכת המשפט נמסר בתגובה לכך: "במענה למכתבו של יו"ר הלשכה השיבה נשיאת בית המשפט העליון כי שרת המשפטים והיא סבורות שהדרך הנכונה לטפל בפנייה היא פנייה מטעם לשכת עורכי הדין לנציג התלונות על השופטים, אם תבחר הלשכה לעשות כן".

 

לטענת עו"ד אולמן, העילה להתנהגותו של סוקול היא המלצת לשכת עורכי הדין למנות לבית המשפט העליון את השופט יוסף אלרון ולא אותו, כמו גם תמיכת הלשכה בקידומו של השופט רון שפירא לכהונת נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה, תפקיד שגם סוקול מועמד אליו.התלונה הועברה ליו"ר לשכת עורכי הדין אפי נוה, שפנה אמור בנושא לנשיאת העליון נאור ולשרת המשפטים איילת שקד.

השופט סוקול: "מעולם לא ביקשתי מאיש להלך עליה אימים" (צילום: אתר בתי המשפט) (צילום: אתר בתי המשפט)
השופט סוקול: "מעולם לא ביקשתי מאיש להלך עליה אימים"(צילום: אתר בתי המשפט)
 

במכתב ששיגרה עו"ד אולמן, מה"פליליסטיות" המובילות בישראל, לעו"ד נוה, היא מספרת כי "בשבועות האחרונים כבוד השופט המחוזי רון סוקול מארגן כנגדי מחול שדים שנובע מכך שלא תמכתי בו לכהן כשופט בבית המשפט העליון אלא בכבוד הנשיא אלרון, שהיה מועמד הלשכה כולה. כעת ההתנהלות כלפי החמירה עוד יותר לאור סירובי לתמוך בו לתפקיד נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה. כבוד השופט סוקול בחר לשלוח אלי 'שליחים' שופטים ועורכי דין, אשר מנסים להשפיע עלי לשנות את דעתי ומנסים 'להסביר' לי מדוע עמדתי עלולה להיות לי לרועץ בעבודתי היומיומיות בבתי המשפט, וזאת באמצעות שורת מסרים מאיימים שנועדו להלך עלי אימים".

 

"שופטים התומכים בסוקול ניגשו אליי ואמרו 'יהיה לך קשה מאוד להופיע באולמו של סוקול ושל חבריו אם הוא ייבחר. את צריכה לחשוב על יום המחר ולשמור על הפה שלך'", מפרטת אולמן, ומספרת כי היא מתהלכת בהרגשה קשה ביותר. "בהיותי עורכת דין פעילה אשר מופיעה מדי יום בבתי המשפט בחיפה וברחבי הארץ, אני חשה מאוימת מצדו של כבוד השופט סוקול ומקורביו על שום סירובי לתמוך במועמדותו"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר בתי המשפט
השופט סוקול ועו"ד אולמן
צילום: אתר בתי המשפט
מומלצים