שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נחקר במשטרה בעקבות פוסטים שבהם הביע תמיכה בהשמדת יהודים בשואה
  תושב אזור ירושלים בן 55 הביע ברשת תמיכה בהשמדת יהודים אשכנזים. בין השאר כתב: "מדמיין שיש לי את הכוח של היטלר, יושב על כסא עם בקבוק יין ומכניס אותם אחד אחד לתנור של אלף מעלות. כמה אני שונא אותם"

   

  דברים שכתב החשוד בעקבות חקירתו
  דברים שכתב החשוד בעקבות חקירתו

   

  "להכניס אותם (את האשכנזים) לתנור, כמה שאני שונא אותם". יהודי תושב אזור ירושלים (55) נחקר היום (ה') במשטרה בגין פוסטים שפרסם בפייסבוק, ובהם הביע "שבח, הזדהות ואהדה למעשי הנאצים" בגין השמדת יהודים ממוצא אשכנזי.

   

  באחד הפוסטים כתב: "לפעמים אני מדמיין שיש לי את הכוח של היטלר, יושב על כסא עם בקבוק יין ומכניס אותם אחד אחד לתנור של אלף מעלות, ודואג שייצאו אפר. כמה שאני שונא אותם אלוהים".

   

  בפוסט אחר כתב: "שוב אשכנזי רץ לצוקי (מארק צוקרברג) להלשין עליי. אין בעיה אחי, אז יחסמו אותי, אז מה. אבל לפני שיחסמו אותי רק רציתי לומר לך שהיטלר צדק שעשה מאימא שלך סבון, והוא צדק בגדול שחיסל אתכם כי אתם זבל בני זבלים. והוא צדק ששרף אתכם בתנורים. ועל דבר אחד אני כועס, שהשאיר אותך ולא שרף אותך בתנור ואת המשפחה הפולנייה".

   

  על פי החוק, העונש על עבירות אלה הוא עד חמש שנות מאסר, ובמשטרה ציינו שהחקירה היא צעד חריג שנעשה באישור פרקליטות המדינה.

   

  החשוד נחקר ביחידת הסייבר בירושלים ולאחר מכן שוחרר בתנאים מגבילים. פייסבוק חסמה את הפרופיל שלו, ובמשטרה ציינו שעם סיום החקירה וגיבוש מכלול הראיות הועבר תיק החקירה לפרקליטות לעיון והחלטה.

   

  "הפרסומים שאותם הפיץ החשוד הינם קשים וחריגים, ומשכך פעלה המשטרה במיידי לאיתורו, חקירתו והעברת חומר החקירה לפרקליטות", נמסר.

   

  האגודה לזכויות האזרח מסרה בתגובה כי "אמירות, קשות ומקוממות ככל שיהיו, לא צריכות לעמוד למבחן פלילי אלא ציבורי. חופש הביטוי אמור להגן גם על התבטאויות שהופכות את הבטן. משטרה לא הייתה צריכה לעצור אותו מלכתחילה ועליה לבטל את התנאים המגבילים שהוטלו עליו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "נחקר במשטרה בעקבות פוסטים שבהם הביע תמיכה בהשמדת יהודים בשואה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים