שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שגרירת ארה"ב באו"ם: "חיזבאללה משתמש בעיירות כדי להגן על עשרות אלפי רקטות"
  שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי מתחה ביקורת חריפה על התנהלות מועצת הביטחון במהלך דיון בסוגיות במזרח התיכון: "הסכסוך הישראלי-פלסטיני חשוב, אך קודם כל צריך לדון בטרור של איראן וחיזבאללה שיותר משמעותי לאזור". דני דנון תקף: "אסד הוא בובה שניזונה מהנשק האיראני"

  מועצת הביטחון של האו"ם מתכנסת בשעה זו (ה') כדי לדון בסוגיות השונות במזרח התיכון, ובהן הסכסוך הישראלי-פלסטיני. בדיון משתתפים בין היתר שגריר ישראל באו"ם דני דנון ומקבילתו האמריקנית ניקי היילי, שטענה כי "חיזבאללה משתמש בעיירות כדי להגן על עשרות אלפי רקטות בלתי חוקיות". הדיון הועבר בשידור ישיר ב-ynet.

   

  היילי, תומכת נלהבת בישראל, ציינה כי מועצת הביטחון התעלמה בשנים האחרונות מהאיומים ההולכים ומתגברים במזרח התיכון: "מועצת הביטחון פעלה נגד ישראל במשך שנים - זו נוסחה שמנציחה את הקונפליקט באזור, אך לא פותרת את הסכסוך. אנחנו יכולים להשיג משהו, ואם נדבר בכנות - אנחנו צריכים להתחיל מאיראן וחיזבאללה".

   

  שגרירת ארה"ב נגד חיזבאללה בדיון במועצת הביטחון

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי (צילום: UN WEV TV )
  שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי(צילום: UN WEV TV )

  לדבריה, "איראן וחיזבאללה משתפים פעולה כדי לערער את היציבות במזרח התיכון והפעולות שלהם מתרחבות. במשך עשורים הם ביצעו פעולות טרור ברחבי האזור. כיום הם תומכים בברוטליות של בשאר אסד, לוחמים לצד כוחותיו, ומוסיפים להרג של אלפי אזרחים ולסבל של מיליוני פליטים. הם מאמנים מיליציות קטלניות בעיראק ואת כוחות החות'ים בתימן".

   

  היילי טענה כי מועצת הביטחון הקדישה מעט תשומת לב לאיומים הללו, אך ארצות הברית לא תתעלם מהם. "נדבר על האיומים מצד איראן וחיזבאללה ונפעל נגד ההפקרות מצדם. בלבנון, חיזבאללה - ארגון טרור - משתמש בעיירות כדי להגן על עשרות אלפי רקטות בלתי חוקיות. בסוריה, חיזבאללה מחזיק בשטחים. בהוראת איראן, המיליציות של חיזבאללה לוחמות לצד חיילים סורים ושוחטות את העם הסורי. לעיתים, חיזבאללה הוא זה שנותן פקודות לחיילי אסד. חיזבאללה סייע לאסד להרעיב ולהשמיד את חלב".

   

  ניקי היילי ושגריר ישראל באו"ם דני דנון
  ניקי היילי ושגריר ישראל באו"ם דני דנון

  "לפי דיווחים בעיתונות, כשתומכי המשטר הסורי נהרגים בקרבות, מכסים את ארונותיהם לעתים בדגלי חיזבאללה. וכפי שאמר אחד הפעילים לאחרונה: 'חיזבאללה מעצב, המשטר הסורי לובש את זה'. הם אפילו מגייסים ילדים ובני נוער סורים לצורך אינדוקטרינציה של אידאולוגיה רעילה. חיזבאללה הוא ארגון טרור שהשפעתו מתרחבת לאורך המזרח התיכון בגיבוי של מדינה. איראן משתמשת בחיזבאללה להרחיב את שאיפותיה האזוריות. הם פועלים בצוותא כדי להפיץ את האידאולוגיה הקיצונית ברחבי המזרח התיכון. הסכסוך הישראלי-פלסטיני הוא חשוב, אך מדובר בנושא אחד שאין סיבה לדון רק עליו. צריך לדון בפעולות של איראן וחיזבאללה שיותר משמעותיות לאזור. זה האיום שבו יש למקד את הדיון שלנו במועצת הביטחון".

   

  "להסיר את הפוקוס מישראל"

  דנון הודה בפתח דבריו לארה"ב על תמיכתה בישראל ותקף גם הוא את התנהלות מועצת הביטחון. "ב-17 השנים האחרונות ישראל הואשמה כאן במקום לחפש דרכים חדשות לפתרון הסכסוך. האמת היא שבאזור לא יציב ישראל היא התקווה היחידה", אמר שגריר ישראל באו"ם.

   

  בשאר אסד. היילי: "איראן וחיזבאללה מסייעות לו בהרג מיליונים" (צילום: רויטרס)
  בשאר אסד. היילי: "איראן וחיזבאללה מסייעות לו בהרג מיליונים"(צילום: רויטרס)

  "איראן היא האיום המשמעותי נגד ישראל, והיא רוצה להשמידה", הוסיף דנון וייחס לאיראנים חלק במתקפה הכימית שאירעה בתחילת החודש בסוריה, וגרמה למותם של לפחות 100 בני אדם: "איראן משפיעה על סוריה וראינו את התמונות המזעזעות של הילדים והתינוקות. אסד הוא בובה שניזונה מהנשק האיראני. ישראל מתנגדת לאיראן שמפיצה טרור".

   

  דבריו של דנון מגיעים שעות אחרי סיור שקיימה הבוקר מחלקת ההסברה של חיזבאללה לעיתונאים מלבנון בגבול ישראל, בין היתר כדי להסביר להם את תמונת המצב וכיצד צה"ל נערך בצד השני. הם פירטו סדרי כוחות, הצביעו על מיקום לכאורה של מערכות ריגול וטענו כי לישראל קווי הגנה חדשים: "האויב עבר מדוקטרינת התקפה לדוקטרינת הגנה".

   

  בהמשך הפנה דנון אצבע מאשימה לעבר חמאס ואמר: "הרצון להשמיד את ישראל מופיע גם אצלם. חמאס השתלט על עזה וניצל את משאביו כדי להתחמש. חמאס מגדיל את ארסנל הטילים שלו וממשיך לחפור מנהרות טרור יום ולילה - שמגיעות לטריטוריה שלנו". דנון הציג שרטוטים של מנהרות ופנה לחברי מועצת הביטחון: "שימו לב איך הם משתמשים בבתי אזרחים כדי לחפור את המנהרות הישר לבתי מגורים בכפר עזה, שדרות וכו'".

   

  סיור חיזבאללה בגבול: "ישראל עברה מהתקפה להגנה"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "האו"ם תורם המון לעזה, אבל אותן תרומות מגיעות לחמאס והופכות לנשק ולתחמושת", האשים דנון. "מניסיוננו אנו יודעים שהפתרון לא יבוא ממהלך חד צדדי, אלא רק כשהפלסטינים ינטשו את הטרור ויגיעו לשולחן משא ומתן. הגיע הזמן להסיר את הפוקוס מישראל ולעצור את ההסתה נגד ישראל. להפסיק לתמוך בדיקטטורים שפועלים נגדם העמים שלהם ולהכיר בחיזבאללה ובחמאס כארגוני טרור".

   

  "שאלת המדינה הפלסטינית נותרה מדוכאת", אמר בפתח הישיבה ניקולאי מלדנוב, שליח האו"ם למזרח התיכון. "הפסקת הכיבוש וקבלת פתרון שתי המדינות לא יפתרו את כל הבעיות באזור, אבל יסייעו להילחם בהן", הוסיף.

   

  לוחם חיזבאללה בקרבת הגבול הישראלי
  לוחם חיזבאללה בקרבת הגבול הישראלי

  "ישראל אישרה בחודש מרס בנייה נוספת בהתנחלויות ובשטחים הפלסטיניים. הפעולות הללו מרחיקות את הפיתרון המיוחל בגדה המערבית", הבהיר מלדנוב, ומנגד הביע דאגה מהתקרית שבה נתפס חומר נפץ בחפציהן של שתי אחיות שנכנסו אתמול מרצועת עזה לישראל, למטרת טיפול בסרטן שבו חולה אחת מהן.

   

   

  כמו כן, הוא ציין גם את משבר החשמל בעזה, תוך שהוא מטיח ביקורת במדיניות חמאס ברצועה: "בחודשים האחרונים קרה מקרה שבו נותרה עזה ללא חשמל, ומשבר נוסף צפוי בעתיד. באותו הזמן, חמאס ממשיך לגדול ולהתעצם, לאחוז בעזה באגרוף ברזל וליצור התנגדות לממשלה הפלסטינית. באפריל פעילים פלסטינים הוצאו להורג על ידי חמאס ללא משפט הוגן".

   

  בחודש דצמבר אישרה מועצת הביטחון את החלטה 2334, הקובעת כי ההתנחלויות אינן חוקיות. 14 מ-15 חברות מועצת הביטחון תמכו בהצעה נגד ההתנחלויות שיזמו מלזיה, ניו זילנד, ונצואלה וסנגל, לאחר שמצרים נסוגה ממנה. ארצות הברית, אז עוד תחת ממשלו של ברק אובמה, בחרה להימנע, ובצעד חריג מאוד - לראשונה בתקופת נשיאות אובמה - לא הטילה וטו על החלטה נגד ישראל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שגרירת ארה"ב באו"ם: "חיזבאללה משתמש בעיירות כדי להגן על עשרות אלפי רקטות""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים