שתף קטע נבחר

נטרל את המחבל בת"א: "רציתי שלא יפגע בעוד אנשים"

קלאודיו ונגרוביץ בכלל אמור היה להיות בפגישה בחיפה, אולם נשאר בגלריה ומנע פיגוע גדול יותר אחרי שהמחבל דקר אותו ועוד שלושה אנשים, בהם אשתו. "אחרי ריצה של 80 מטר ברחוב הגעתי אליו, לא רוצה לחשוב מה הייתה התוצאה אם לא הייתי שם", סיפר ל-ynet

 

"לא חשבתי אם זה שוד או פיגוע. הדבר היחיד שרציתי זה לרדוף אחריו ולעצור אותו כדי שלא יפגע בעוד אנשים". כך שחזר ל-ynet קלאודיו ונגרוביץ, מייסד גלריית "קלאודיו'ס" במלון לאונרדו ברחוב הירקון בתל אביב, שהצליח בידיים חשופות לנטרל היום (א') את המחבל שדקר ארבעה אנשים בתל אביב.

 

בשעות הצהרים נכנס לגלריה פלסטיני בן 18 חמוש בסכין. הוא לא אמר מילה, ולפתע החל לדקור את ונגרוביץ בן ה-56 ואת אשתו, ז'קלין. בעל הגלריה לא איבד עשתונות, הוא רדף אחרי המחבל וניסה להפילו לקרקע. לאחר מכן נאבק איתו סמוך לדלת הכניסה למלון - כדי לעצור אותו, אחרי שפצע עוד אנשים. המחבל הצליח לשבור את הדלת ולהימלט, אך ונגרוביץ דלק בעקבותיו.  

 

קלאודיו ורעייתו ז'קלין, בעלי הגלריה (באדיבות המשפחה) (באדיבות המשפחה)
קלאודיו ורעייתו ז'קלין, בעלי הגלריה(באדיבות המשפחה)

 (צילום: ע.מן) (צילום: ע.מן)
(צילום: ע.מן)

 

"הוא ברח מהחנות, הפיל בלובי עוד מישהו ופצע אותו, וברח מהמלון דרך הדלת", שחזר ונגרוביץ. "אמרתי לעצמי שאני חייב לעצור אותו, אחרי 80 מטר של ריצה ברחוב הצלחתי להגיע אליו. הפלתי אותו וצעקתי לו לעצור. אחרי 20 שניות הגיע כבר שוטר עם אקדח שלוף ועזר לי להשתלט עליו".

 

ונגרוביץ אמר כי באותם רגעים לא חשב על כלום – רק על לעצור את המחבל. "רציתי לעצור אותו כדי שלא יפגע בעוד אנשים. הפגיעה באשתי נראתה לי לא חמורה, אז צעקתי לאנשים בלובי שיזמינו לה אמבולנס ואני רצתי אחרי המחבל", סיפר.

 

ז'קלין. נפגע מחפץ חד באוזן (צילום: דוברות איכילוב) (צילום: דוברות איכילוב)
ז'קלין. נפגע מחפץ חד באוזן(צילום: דוברות איכילוב)

אוספים ממצאים ליד זירת הפיגוע, היום ( צילום: דנה קופל) ( צילום: דנה קופל)
אוספים ממצאים ליד זירת הפיגוע, היום( צילום: דנה קופל)
 

ונגרוביץ, כך מתברר, לא אמור היה להיות בגלריה באותה שעה. בבוקר נקבעה לו פגישת עבודה בחיפה, אולם משהו אמר לו שעליו להישאר בתל אביב. "אין לי הסבר למה לא עליתי על האופנוע לחיפה ונשארתי בגלריה. רבע שעה אחרי שחזרתי האירוע קרה. אני לא רוצה לחשוב מה הייתה התוצאה אם לא הייתי שם", סיפר.

 

האישה ז'קלין סיפרה על רגעי האימה: "היינו עם הבעל שלי ולקוחה. אז נכנס מישהו, שהסתכל עליי במבט כזה. שאלתי אותו מה הוא רוצה ושנייה אחרי הוא הרביץ לי באוזן עם משהו וברח. הבעל שלי רדף אחריו ותפס אותו בחוץ עד שהשוטרים באו ולכדו אותו. המחבל חתך אותי עם כלי חד".

 

למחבל היה היתר כניסה חד יומי לצורך ביקור בישראל לבקשת ארגון npt. ההיתר ניתן בהתאם לקריטריונים של כלל גורמי הביטחון. מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, הנחה להקפיא את ההיתרים לצורכי ביקור בישראל הניתנים למוסדות וארגונים עד לסיום תחקיר והפקת לקחים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים