שתף קטע נבחר

סמ"ר סאלם פואז נפצעה בפיגוע: "המחבלת ביקשה עזרה, כשהסתובבתי - דקרה"

הנגדת מהכפר עילבון שנפצעה קל בפיגוע במעבר קלנדיה מאושפזת בבית החולים הדסה עין כרם. היא סיפרה לראש המנהל האזרחי שהגיע לבקר אותה על נסיבות הפיגוע

 

סמ"ר סאלם פואז בבית החולים הדסה עין כרם (צילום: מתפ"ש) (צילום: מתפ
סמ"ר סאלם פואז בבית החולים הדסה עין כרם(צילום: מתפ"ש)

סמ"ר סאלם פואז שנפצעה הבוקר (יום ב') באורח קל בפיגוע הדקירה במעבר קלנדיה סיפרה ממיטתה בבית החולים הדסה עין כרם: "המחבלת הפלסטינית קראה לי. ניגשתי אליה והיא ביקשה שאעזור לה לצאת מהמעבר. כשהסתובבתי היא שלפה סכין ודקרה אותי בגב".

 

 

ראש המנהל האזרחי, תת-אלוף אחוות בן חור, ביקר בבית החולים את סמ"ר פואז ואמר לה: "לשמחתי אני זוכה לבקר אותך היום כשאת עם פציעה קלה בלבד. נוכחותך במעבר בכל יום משפיעה על אלפי תושבים, ולצערי היום בחרה מחבלת לנצל את העובדה שהנציגים שלנו פרושים בשטח בכל עת לסייע לאוכלוסייה הפלסטינית. אני מאחל לך החלמה מהירה ושתחזרי אלינו בהקדם".

 

סמ"ר פואז, בת 25 מהכפר עילבון, התגייסה לפני שש שנים לתפקיד לחימה בקרקל ולאחר מכן עברה למג"ב. לפני כשנתיים עברה לשרת במנהל האזרחי בתפקיד נגדת מעברים. בתפקידה היא אחראית על הקשר מול המעברים, מספקת נציגות קבועה בשעות הבוקר והעומס ונותנת מענה לאוכלוסייה הפלסטינית.

 

משב"כ נמסר מוקדם יותר כי המחבלת שביצעה את פיגוע הדקירה הבוקר היא אסיא כעאבנה, בת 41, תושבת דומא שבאזור שכם. כעאבנה, נשואה ואם לתשעה, ציינה כי זה תקופה ארוכה היא מסוכסכת עם בעלה שמאיים לגרשה למשפחתה בירדן.

 

עוד עלה בחקירתה כי אמש רבה עם בעלה על רקע חינוך ילדיהם וכתוצאה מכך החליטה לבצע פיגוע על מנת שכוחות הביטחון יירו בה, זאת משום שלדבריה מאסה בחייה. שוטרים ומאבטחים שהיו במקום השתלטו עליה והיא נוטרלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתפ"ש
סמ"ר סאלם פואז
צילום: מתפ"ש
מומלצים