שתף קטע נבחר

המופתי של ירושלים: לפי ההלכה, אסור להצביע בבחירות

קריאתו של המופתי, השייח' עקרמה סברי, מצטרפת לקריאות דומות מצד מנהיגים מוסלמים ומקטינה את הסיכוי להוציא את ציבור המצביעים הערבי אל הקלפי

המופתי הפלסטיני של ירושלים, השייח' עקרמה סברי, אומר כי למוסלמי אסור להצביע בבחירות הישראליות. בריאיון לעיתון המצרי "אל-גומהוריה" קובע המופתי כי הצבעתם של הערבים בישראל "אסורה על פי ההלכה המוסלמית, שכן הצבעת מוסלמי למען יהודי, כמוה כהבעת אמון ביהודי, והדבר אסור על פי ההלכה".
פסק ההלכה של המופתי הירושלמי הוא חלק מהמאבק הפוליטי וההלכתי המתנהל בשטחים הפלסטיניים ובעולם הערבי סביב הצבעת ערביי ישראל בבחירות. אמנם גורמים בכירים ברשות הפלסטינית, ובראשם יו"ר הפרלמנט אבו עלא, שר ההסברה יאסר עבד ראבו, השר לתכנון בינלאומי, נביל שעת', ואף מזכ"ל החזית הדמוקרטית לשחרור פלסטין, נאיף חוואתמה, המתנגד להסכמי אוסלו - קוראים למצביעים הערבים להצביע עבור ברק כדי למנוע את עלייתו של שרון לשלטון. אבל נציגי האופוזיציה הפלסטינית וגורמים דתיים מוסלמים קוראים לערבים שלא להשתתף בבחירות ומגבים בכך את החלטותיהם של ראשי המפלגות והסיעות הערביות שהחליטו כולם לקרוא להחרמת הבחירות או להטלת פתק לבן.
לפני המופתי של ירושלים קראו גם השייח' יאסין, מנהיגה הרוחני של תנועת החמאס, והשייח' חוסיין פדלאללה, מנהיגה הרוחני של החיזבאללה, לערבים והמוסלמים בישראל שלא להשתתף בבחירות. קריאות אלה צפויות להקשות מאוד על מאמצי ראש הממשלה ברק להוציא מחרתיים את הערבים לקלפיות. ל-ynet נודע כי אנשי העבודה הפעילו לאחרונה לחצים כבדים מאד על ראש עיריית אום אל-פאחם, השייח' ראאד סלאח, יו"ר הפלג הרדיקלי בתנועה האיסלאמית ומהאישים הפופולרים ביותר בקרב הציבור הערבי בישראל - לקרוא לציבור המצביעים הערבים לצאת ולהצביע עבור ברק.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
אבו עלא. להצביע
צילום: איי אף פי
צילום: צביקה טישלר
יאסין. לא להצביע
צילום: צביקה טישלר
מומלצים