שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  גם השנה: ביתן קולנוע ישראלי בקאן

  על אף תגובות פושרות מהשנה שעברה ונוכחות ישראלית דלה, גם השנה יוקם ביתן ישראלי בפסטיבל קאן בעלות מיליון וחצי שקלים. מירי רגב: "הקולנוע מאפשר לבנות גשר של שלום, החלטתי להשקיע משאבים בביתן גם השנה"

   

  פסטיבל קאן סובל השנה מנוכחות ישראלית דלה, כשלהבדיל משנים קודמות, אף פיצ'ר לא משתתף בתחרויות הרשמיות. עם זאת, גם הפעם יוקם בריביירה הצרפתית ביתן ישראלי בחסות משרד התרבות, שייאפשר חשיפה לקולנוע המקומי ויהווה פלטפורמה לשיתופי פעולה בינלאומיים. עלות הקמתו - מיליון וחצי שקלים.  

   

  שרת התרבות והספורט מירי רגב מסרה בהודעה לעיתונות כי "גם השנה החלטתי להקצות משאבים להקמת ביתן ישראלי בפסטיבל קאן ולהפוך זאת למסורת קבועה. באמצעות התרבות ובעוצמה שהמדיום מספק ניתן לבנות גשר לשלום -  גשר בין דעות, השקפות עולם ותרבויות". בדומה לשנה שעברה, רגב תבקר ביומיים הראשונים של הפסטיבל ותפתח את הפעילות בביתן בערב חגיגי.

   

  הביתן שנה שעברה (צילום: פול רייט) (צילום: פול רייט)
  הביתן שנה שעברה(צילום: פול רייט)
   

  השנה המסר מאחורי הביתן יהיה "Zoom in Find more", ששם דגש על העושר התרבותי של ישראל למרות גודלה הקטן, והוא יעמוד לצד ביתנים אחרים מרחבי העולם.

   

  בשנה שעברה השקת הביתן הישראלי גררה תגובות פושרות. במאים ישראלים שהציגו בקאן לא ששו לבקר בו, ורבים חשו כי הצבתו קוראת תיגר על הדוכן של הקרן הישראלית לקולנוע, שמייצג את ישראל בפסטיבל ב-30 השנים האחרונות.  

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים