שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  לא שוכחים: שידורי יום הזיכרון לחללי צה"ל

  האופנוען הלוחם שנרצח בפיגוע זמן קצר אחרי שנישא, שירו של החייל שנפל במבצע "צוק איתן" וסיפוריהן ההירואיים של נשים במלחמת יום הכיפורים. לוח השידורים ליום הזיכרון

  יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל לשנת תשע"ז - 2017 ייפתח הערב (א') בשעה 19:55 בשידור ישיר בשלושת הערוצים המרכזיים מהטקס הרשמי ברחבת הכותל בירושלים. כנהוג, במהלך הערב וביום שלמחרת ישודרו סרטים ותוכניות שמספרים את סיפורי הנופלים ומלחמות ישראל.

   

  ערוץ 1

  ראשון, 19:58, הטקס הממלכתי לפתיחת אירועי יום הזיכרון: הדלקת נרות זיכרון בכותל המערבי בירושלים.

   

  ראשון, 21:00, "אז מנגד ייצאו נער ונערה": משדר מיוחד של התוכנית "מבט שני" שמספר את סיפורם של הנופלים: ינאי ויסמן, חייל נח"ל בן 21 שהצליח למנוע פיגוע בגופו כשהתנפל על מחבלים בשומרון, נפצע קשה ומת בהמשך מפצעיו, וקיבל את צל"ש הרמטכ"ל על אומץ ליבו; שיר חג'אג', עתודאית מצטיינת סגן בחיל מודיעין, שנרצחה בפיגוע בארמון הנציב בתחילת השנה; אלחי טהר בן ה-19 שנדרס למוות על ידי רכב פלסטיני בכניסה לעופרה בעת פעילות מבצעית; ויוסי קירמה, לוחם יחידת האופנועים של יס"מ בן 29, שנרצח בפיגוע ירי בירושלים זמן קצר אחרי שנישא.

   

  שיר חג'אג'. נרצחה בפיגוע (באדיבות המשפחה) (באדיבות המשפחה)
  שיר חג'אג'. נרצחה בפיגוע(באדיבות המשפחה)

   

  ראשון, 22:00, "שירים לזכרם": עצרת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל מרחבת הכנסת בירושלים.

   

  ערוץ 10 

  ראשון, 19:55, הטקס הממלכתי לפתיחת אירועי יום הזיכרון: הדלקת נרות הזיכרון בכותל המערבי בירושלים.  

   

  ראשון, 21:00,  "במותם ציוו":  עצרת הזיכרון בשידור ישיר מראשון לציון בהשתתפות קובי מידן, דיקלה, דנה לפידות, יונתן רזאל, ירדנה ארזי, מירי מסיקה, עברי לידר, קובי אפללו, שמעון בוסקילה, שרית חדד ובליווי התזמורת הסימפונית ראשון לציון.

   

  ראשון, 22:20, "זוכרים שרים ומספרים 2017": "זוכרים, שרים ומספרים", משדר זיכרון מבריכת הסולטן בירושלים לציון יום הזיכרון השנתי לחללי צה"ל וחללי פעולות האיבה. ישתתפו בו אביב גפן, עומר אדם, אילנית, ליאור נרקיס, ספיר סבן, אמיר דדון, נסרין קדרי ושולי רנד.

   

  טל יפרח. שיר אהבה אחרון (צילום: פרטי) (צילום: פרטי)
  טל יפרח. שיר אהבה אחרון(צילום: פרטי)

   

  ראשון, 23:55, "שיר אהבה אחרון": שיר האהבה שהותיר אחריו סמ"ר טל יפרח ז"ל שנפל במבצע צוק איתן - שיר שזוכה לביצוע חדש בהשתתפות משפחתו וחבריו לכיתה בתיכון. סרטה של סמדר פלד.

   

  שני, 09:31, "החפצים של ליאור": חדרו של ליאור, צלם דובר צה"ל שנהרג ב-2003 במהלך תיעוד פעילות מבצעית ברפיח, נשאר בדיוק כפי שהיה לפני מותו. כשמשפחתו החליטה לעבור דירה היא נאלצה להתמודד עם השאלה מה עושים עם החדר, ובחרה להזמין חברים ובני משפחה לבחור ממנו חפץ לפי תחושתם.

   

  שני, 12:08, "בחזרה לבינת ג'בל": סיפור הגבורה בניסיון חילוצם של סמ"ר מורן כהן ז"ל וסמ"ר אורן ליפשיץ ז"ל במלחמת לבנון השנייה.

   

  שני, 15:08, "ואליהו רק בן 19": סיפורו של אליהו (אלי) לוי ז"ל, צנחן, שנפל במרדף אחרי חוליית מחבלים בארץ המרדפים בבקעת הירדן בשנת 1969. הסרט מלווה במכתביו שנשמרו כל השנים והם מספרים את סיפור חייו. סרטו של כתב חדשות 10, אלי לוי.   

   

  ערוץ 2, קשת

  ראשון, 20:00, הטקס הממלכתי מהר הרצל.

   

  ראשון, 21:00, "שירים בכיכר": שידור ישיר מכיכר רבין בתל-אביב בהנחיית ליאור אשכנזי ובהשתתפות אברהם טל, אליענה תדהר, אליעד נחום, אניה בוקשטיין, אסף אמדורסקי וישראל גוריון, אריק סיני, ארקדי דוכין,עמיר בניון ונוספים.

   

  ראשון, 22:45, "זוכרים שרים ומספרים": משדר מיוחד מהר הצופים בירושלים בהנחיית עמוס תמם בסימן חולמות הנופלים שכבר לא הספיקו להגשים. בהשתתפות: שירי מימון, יובל דיין, קרן פלס, חנן בן-ארי, עומר אדם, רון עמרן וישי ריבו.

   

  שני, 10:00, "מאז שכבה אורך": סרט משפחתי לזכרו של אבנר רון ז"ל, לוחם סיירת מטכ"ל שנפל במלחמת יום כיפור.

   

  שני, 11:50, "זיכרון לצנחן":   סרט משפחתי לזכרו של הצנחן אריה יעקב קרול ז"ל שנפל בפעילות מבצעית בהיותו בן 19. 

   

  HOT

  במהלך יום הזיכרון ישודרו סרטים שמספרים את סיפורם של הנופלים במערכות ישראל ובפעולות האיבה.

   

  ראשון, 17:45, "העץ של צפריר": סרט לזכרו של רס"ן, סמג"ד גדס"ר גולני, צפריר בר אור, שנפל במבצע "צוק איתן". כחודשיים אחרי מותו - נולד בנו הראל, שנקרא כך עם ראשי התיבות "הרם ראשך אביך לצידך".

   

  ראשון, 20:34, רמי איילי: נפל בעת מילוי תפקידו אחרי שסיים קורס טייס בהצטיינות.  

   

  ראשון, 20:52, "שמעון רוימי": לזכרו של שמעון רוימי שנרצח בפיגוע ירי בתל אביב, בפאב ברחוב דיזנגוף.   

   

  ראשון, 21:16, עמרי טל, "הפלמ"חניק האחרון": מפקד מחלקת הסיור בחיל השריון, סרן עמרי טל ז"ל, נפל במבצע "צוק איתן"  מפגיעת פצמ"ר בחבל אשכול. 

   

  שרון אלמקיאס. רכיבת אופניים לזכרו ()
  שרון אלמקיאס. רכיבת אופניים לזכרו

   

  ראשון, 21:47, סיגל חייט, "חלום": סיגל חייט נפטרה ב-2006 מדלקת קרום המוח בעת שירותה הצבאי, במהלך מסלול ייעודי לקצונה בחיל הרפואה. לאחר מותה כתב אביה, מיכאל חייט, שירים לזכרה.

   

  ראשון, 21:50, "מסע האופניים": רכיבת אופניים מסורתית לזכרו של סרן שרון אלמקיאס, שנפל בהר דב, בינואר 2005.

   

  ראשון, 22:17, "אם תמשוך צפונה": במהלך קרב על רמת הגולן ב-1967, רפי מוקדי, ששירת בחטיבה 8, נפצע ונותר פצוע בשטח. כעבור ימים ארוכים נמצא ללא רוח חיים.

   

  yes

  21:15, "אחיות", yes דוקו: מלי שמאי נפטרה במהלך שירותה הצבאי מסרטן ממנו סבלה מספר שנים לפני גיוסה. מבחינת המדינה היא נחשבת חַלְלַת צה"ל, והוריה משתתפים פעילים בכל הטקסים ופעילויות ההנצחה הלאומיות. אלא שאחותה, עדי, מתקשה להבין את הקשר בין הכאב על האובדן הפרטי של אחותה לבין "תעשיית השכול הלאומית", מה שיוצר חיכוכים עם הוריה.

   

  22:30, "המלחמה האחרונה של קטי": ציון היה חייל בחיל הקשר ושירת במוצב החרמון רגע לפני פרוץ מלחמת יום הכיפורים, שם הפעיל מכשיר קשר סודי. עם פרוץ המלחמה, במהלך הקרבות, הוא נעלם. הצבא טוען שהוא נפל בקרב על המוצב, אולם המשפחה מסרבת להאמין בכך. קטי אחותו, יצאה למסע  שמביא אותה למעשים קיצוניים ואתגרים רגשיים קשים מנשוא במטרה לגלות את האמת על אחיה.

   

  ערוץ 20

  19:54, הטקס הממלכתי לפתיחת אירועי יום הזיכרון מרחבת הכותל המערבי בירושלים

   

  22:50, "המלחמה שלהן": סיפורן של הנשים במלחמת יום הכיפורים: ענת יהלום רימשון, אשר נפצעה קשה מאוד ואיבדה את מפקדה סא"ל שאול שלו, מג"ד טנקים שנהרג ביום הראשון למלחמה; אריאלה דובדבן אשר הייתה מש"קית חן ופקידת מבצעים במלחמה וטיפלה בפצועים ובחבריה לגדוד; נשות קיבוץ רמת מגשימים, אשר בעת המלחמה היו אמהות צעירות תחת אש; שושי שוורץ הנשואה לחיים הלום הקרב ומספרת בגילוי לב על חייהם וכן אחר סיפורן של רב"ט ניבה שאול ז"ל וחנה גולדברג, שהייתה כתבת צבאית של "במחנה גדנ"ע".

   

  שני, 16:10, "כחותם על ליבי": לזכרו של בנג'י הילמן, מפקד פלוגה יחידת אגוז שנפל בפעילות מבצעית בקרב במרון א-ראס. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים