שתף קטע נבחר

חקיקה בגרמניה: איסור חבישת בורקה בציבור

ההצעה טרם אושרה, אך בפרלמנט מקדמים את האיסור, שיחול גם על אישי ציבור. החוקה הגרמנית לא מאפשרת לאסור כליל חבישת כיסוי ראש במקומות ציבוריים. צעדי חקיקה בנושא גם במדינות אחרות באירופה

 

 

הפרלמנט הגרמני מקדם חקיקה שתאסור חלקית חבישת בורקה - כיסוי ראש מלא: חברי פרלמנט מהבית התחתון בגרמניה אישרו אתמול (ה') הצעת חוק שאוסרת לעטות כיסוי פנים מלא במקומות ציבוריים. כעת ההצעה צפויה להגיע לפתחו של בית המחוקקים העליון. על פי ההצעה, גם אישי ציבור, שופטים ואנשי כוחות הביטחון לא יוכלו לעטות בורקה במקומות העבודה.

 

(ארכיון) (צילום: AP) (צילום: AP)
(ארכיון)(צילום: AP)

ב-18 החודשים האחרונים הגיעו לגרמניה כמיליון מהגרים מוסלמים, רובם מהמזרח התיכון. מפלגות הימים ביקשו לקדם הצעות חוק מחמירות יותר לגבי איסור עטיית כיסויי ראש שונים במרחב הציבורי. זאת במיוחד לאחר התקפות הטרור שביצעו מוסלמים במדינה. פעילי המפלגות הללו החרו-החזיקו אחרי צרפת, שאסרה כליל חבישת בורקה בציבור מאז 2010.

 

שר הפנים תומס די מייזר אמר כי הצעת החוק תבשר כיצד מתכוונת גרמניה לבטא את סובלנותה כלפי בני תרבויות שונות.

בדצמבר האחרון קראה גם קרנצלרית גרמניה אנגלה מרקל לאסור על עטיית הבורקה במקומות שבהם ניתן לעשות זאת, והסבירה כי "לבגדים האיסלאמיים שמכסים את פני האישה אין מקום בארצנו". בחודש פברואר הכריזה מדינת בוואריה על תוכניתה לאסור עטיית בורקה במקומות עבודה ממשלתיים, בתי ספר, אוניברסיטאות וכן בנהיגה. אך מבקרי המהלך טוענים כי האיסור לא יביא להשפעה גדולה כיוון שהיעוט המוסלמי בבוואריה אינו משמעותי. 

 

איסור כולל על חבישת רעלות לא יכול להתקבל בגרמניה כיוון שהוא מנוגד לחוקה, אך עד כה בכמה מדינות אירופאיות אסרו על עטיית הבורקה בשנים האחרונות: צרפת, אוסטריה, בלגיה וטורקיה אסרו זאת במקומות ציבוריים מוגדרים. מהלכי חקיקה שצתומכים במהלך כבר החלו גם בהולנד. חוקים מקומיים שעוסקים בנושא עברו גם בדנמרק, רוסיה, ספרד ושוויץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
בורקה. איסורים באירופה
צילום: רויטרס
מומלצים