שתף קטע נבחר

הסנאט התאחד בקריאה לאו"ם: "להפסיק האפליה נגד ישראל"

כל 100 הסנאטורים האמריקנים חתמו על מכתב שהועבר למזכ"ל האו"ם שממשיך את הקו שמוביל הממשל האמריקני החדש ובו קריאה להתייחס לישראל בשוויון. "המשך הפיכתה של ישראל למטרה של מועצת זכויות האדם וגופים אחרים באו"ם לא מקובלת עלינו", נכתב

 

התגייסות של הסנאט האמריקני למען ישראל: כל 100 הסנאטורים חתמו אתמול (ה') על מכתב שנשלח למזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש ובו הם מפצירים בו לפעול נגד האפליה בארגון שבראשו הוא עומד נגד ישראל.

 

במכתב שהגיע לידי ה"וושינגטון פוסט" נכתב כי ארה"ב היא התורמת העיקרית ביותר לאו"ם, אך היא לא חוששת לפעול נגד האו"ם. עם זאת, הסנאטורים מצפים שהגישה נגד ישראל בגופי האו"ם תשתנה. "באמצעות מילים וגם מעשים, אנחנו מפצירים בך להבטיח שהיחס לישראל יהיה שווה, לא טוב יותר ולא רע יותר מול כל מדינה חברה באו"ם", נכתב במכתב הסנאטורים.

ידועה כאנטי-ישראלית. מועצת זכויות האדם של האו"ם (צילום: AP) (צילום: AP)
ידועה כאנטי-ישראלית. מועצת זכויות האדם של האו"ם(צילום: AP)
 

מובילה קו תומך בעד ישראל. שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי (צילום: MCT) (צילום: MCT)
מובילה קו תומך בעד ישראל. שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי(צילום: MCT)

עוד נכתב כי "אנחנו מחויבים מאוד לקהילה הבינלאומית ולקידום זכויות אדם ברחבי העולם. עם זאת, המשך הפיכתה של ישראל למטרה מצד מועצת זכויות האדם של האו"ם ושאר גופי הארגון אינה מקובלת עלינו".

 

הסנאטורים ביקשו במכתב מגוטרש, שהחל את תפקידו בינואר האחרון, לפעול להוציא לפועל רפורמות באו"ם כמו שינוי האג'נדה של הדיונים שבראשם עומד הנציב העליון של האו"ם לענייני פליטים, שהפך את הפלטפורמה שניתנה לו לדיונים נגד ישראל. הסנאטורים ביקשו במכתב גם שינוי גם באיוש החברים במועצת זכויות האדם כדי לאזן את הכף לטובת ישראל.

 

מכתב הסנאטורים ממשיך את הקו שמוביל הממשל החדש בראשות דונלד טראמפ בהנהגת השגרירה שבחר לאו"ם ניקי היילי, שמאז כניסתה לתפקיד במקומה של סמנתה פאוור, הובילה קו נוקשה ותקיף נגד המדינות שבוחרות לתקוף את ישראל והציגה חזית תומכת באו"ם לטובת ישראל.

 

כבר בכמה מקרים בחרה היילי לתקוף את היחס נגד ישראל מצד הארגון וגופיו השונים. "תמו הימים שבהם התנגחנו בישראל", אמרה היילי בחודש שעבר בכינוס הוועידה של השדולה הפרו-ישראלית איפא"ק. חודש קודם לכן תקפה השגרירה האמריקנית בחריפות את ההטיה האנטי-ישראלית של האו"ם, ודבריה סחפו את הרשתות החברתיות.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים