שתף קטע נבחר

חוגגים עצמאות: עשרות אלפים בחופים, אתרים נסגרו

אחרי המטסים דווח על עומסים ברחבי הארץ, אולם בהדרגה שבה התנועה לסדרה. בסיסי תל נוף ורמת דוד נסגרו למבקרים נוספים, גם חופים בכנרת נסגרו עקב עומסים

מאות אלפי ישראלים יצאו הבוקר (ג') לטייל ולבלות ברחבי הארץ ביום העצמאות ה-69. רבים מהם הרימו ראש אל על וצפו במטס חיל האוויר - וכשהחלו לחזור הביתה נתקעו בפקקי ענק. תל אביב הייתה עמוסה מאוד לאחר המטס שנערך בשעות הצהריים, ופקקים נרשמו גם בכבישי הצפון והמרכז.

 

ממשטרת התנועה נמסר בשעה 15:00 על עומס תנועה בכביש 65 בין מערב עירון לצומת מחנה 80. בכביש 89 הורגש עומס בין מזרח כברי לאשרת.

 

 
נתקעו בשדה ליד תל נוף (צילום: אדליה שמעוני) (צילום: אדליה שמעוני)
נתקעו בשדה ליד תל נוף(צילום: אדליה שמעוני)

 (צילום: אדליה שמעוני) (צילום: אדליה שמעוני)
(צילום: אדליה שמעוני)

בסיס חיל האוויר ברמת דוד נפתח למבקרים ובמקום נערכה תצוגה של הצוות האווירובטי. עומס תנועה נרשם בכביש 73 המוביל לבסיס. עומס נרשם גם באתר המורשת במוזיאון ההעפלה במחנה עתלית, והאתר נסגר למבקרים נוספים. גם באזור בסיס תל נוף, שנפתח למבקרים, יש עומסים כבדים. בעקבות העומסים, תל נוף ורמת דוד סגרו את שעריהם לקליטת מבקרים נוספים.

 

אודליה שמעוני סיפרה כי היא ורבים אחרים תעו בדרך לאחר שהסתמכו על וייז - והגיעו לשדה ליד תל נוף: "יש מלא מכוניות מסביבי ואנחנו בלי מים ובלי אוכל. אנחנו לא יודעים איך לצאת. לדעתי אנחנו הרבה כמעט 400 מכוניות שנמצאות כאן. כולם אומרים לי את אותו דבר, שהם חיפשו בווייז 'בסיס תל נוף - תל נוף' והגיעו למקום הזה. אין דרך לחזור, זה מצוק שירדנו ממנו דרך סלעים עם המכונית כי הבנו שיש יציאה, ואז הגענו לשדה שיבולים ללא מוצא".

 

מחברת ווייז נמסר בתגובה כי "לצערנו, נראה כי נוסף לחמישה מיקומים לבסיס תל נוף המופיעים בחיפוש, נוסף בימים האחרונים מיקום בתוך בסיס תל נוף אשר דרך ההגעה היחידה אליו הייתה, כפי הנראה, בעייתית מבחינת תוואי השטח. מיד עם מסירת המידע על האירוע, הסרנו את המיקום מתוצאות החיפוש. כמו בכל שימוש ב-Waze או בתוכנות ניווט נוספות, אנו תמיד ממליצים לנהגים להפעיל שיקול דעת בעת הנסיעה לפי תוואי השטח. אנו מתנצלים בפני כל מי שנסיעתו הושפעה מכך".

 

ממנגלים בחולון (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
ממנגלים בחולון(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

הכנרת, הבוקר (צילום: רשות הכינרת) (צילום: רשות הכינרת)
הכנרת, הבוקר(צילום: רשות הכינרת)

מנגל בשדרות (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
מנגל בשדרות(צילום: רועי עידן)

פארק שדרות (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
פארק שדרות(צילום: רועי עידן)

 (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
(צילום: רועי עידן)

גן צ'ארלס קלור בתל אביב (צילום: איתי בלומנטל) (צילום: איתי בלומנטל)
גן צ'ארלס קלור בתל אביב(צילום: איתי בלומנטל)
 
 (צילום: יעל ביר כץ) (צילום: יעל ביר כץ)
(צילום: יעל ביר כץ)

 (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
(צילום: אביהו שפירא)
 

מרשות הטבע והגנים נמסר שהגנים הלאומיים עין חמד, חורשת טל ומעיין חרוד נסגרו למבקרים נוספים עקב תפוסה מלאה. עומסי תנועה מורגשים במקום. מומלץ להגיע לגן לאומי ירקון תל אפק, נחל עיון וגן השלושה בהתאמה במקום. כ-50 אלף איש נופשים סביב חופי הכנרת, וחלקם נסגרו כבר במהלך הבוקר בשל עומס. רבים מהמבקרים שהו בחופים עוד בשעות הלילה, וכבר לפני הצהריים הדליקו את המנגלים והחלו בחגיגות.

 

הלילה הייתה קטטה בין צעירים בחוף צינברי, ושני נערים בני 17 מנצרת עילית נפגעו באורח בינוני. לדבריהם הם הותקפו באלות וסכינים על ידי אנשים שאינם מכירים.

 

בשעות הבוקר הגיעו אלפים גם לאתרי מים אחרים בצפון, ובילו בשיט בקיאקים ובפיקניקים לאורך גדות הירדן ויובליו. גם ביערות קק"ל נרשמה תנועה ערה: בצפון מדובר ביער בית קשת (באזור העמקים) ובגליל המערבי פארק גורן, פארק אדמית ויער חניתה.

 

בסמך הכול הגיעו לגנים הלאומיים ולשמורות הטבע כ-300 אלף מטיילים. האתרים שבהם נרשמו עומסים כבדים הם גן לאומי אשקלון, גן לאומי עין-חמד, גן לאומי מקורות הירקון, גן לאומי פארק הבשור אשכול, גן לאומי פלמחים וגן לאומי נחל אלכסנדר בית ינאי. באתרי קק"ל ביקרו כ-250 אלף מטיילים.

 


פורסם לראשונה 02/05/2017 12:14

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אדליה שמעוני
נתקעו ליד תל נוף
צילום: אדליה שמעוני
מומלצים