שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: shutterstock
  לדווש בשכונה של נסראללה. התל אופן הגיע ללבנון
  ראש ממשלת לבנון אל-חרירי התפנה מבעיות היום, החליף לבגדי ספורט ועלה על אופניים באירוע השקת התחנה הראשונה להשכרת אופניים בבירה ביירות

   

  לשכור זוג אופניים בביירות ולצאת לדרך

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הלבנונים יוצאים לדרך חדשה - למען הסביבה: שולחנו של ראש ממשלת לבנון סעד אל-חרירי מלא בבעיות רבות, אבל השבוע הייתה לו קצת נחת בארצו השסועה כשחנך את התחנה הראשונה להשכרת אופניים בבירה ביירות - התל אופן הלבנוני. סך הכול צפויות להיפתח ברחבי ביירות 25 תחנות להשכרת אופניים במסגרת פרויקט ירוק שנועד להוריד כלי רכב רבים מהכבישים ולהפחית את עומסי התנועה וזיהום האוויר.

   

  עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

   

  "אם ירצה אללה נהפוך את ביירות לעיר כאוות נפשכם, עיר ידידותית לאיכות הסביבה", אמר אל-חרירי למאות הרוכבים שהגיעו לאירוע ההשקה המיוחד במעמד ראש הממשלה הלבנוני. אל-חרירי שימש דוגמה כשהגיע לאירוע בלבוש ספורטיבי וחמוש במשקפי שמש עדכניים, עלה על זוג אופניים ויצא לנסיעה במסלול הנסיעה החדש שנחנך לאופניים בלבד. לצד ראש הממשלה הלבנוני השתתפו באירוע בכירי ממשל מקומיים. 

   

  אדריכלי פרויקט "תל אופן הלבנוני" הם מועצת העיר ביירות וחברץ BIKE FOR ALL. ראש העיר ביירות, ג'מאל עיתאני, סיפר כי "מאז שהמועצה העירונית החדשה קיבלה לידיה את המושכות, אחד מהמהלכים הראשונים שהיא רצתה לקדם היה תנועה חלקה בעיר ביירות שמשמעותה הפחתת עומסי התנועה, הקלת התנועה עבור הולכי הרגל ורוכבי האופניים, דבר שישפיע בצורה חיובית על הפחתת הזיהום הסביבתי בביירות".

   

  חסן אל-חוסיין, תושב ביירות וחובב רכיבת אופניים, קיבל בברכה את המגמה הירוקה החדשה בארץ הארזים. "זה משמעותי הרבה יותר ממה שאתם מתארים לעצמכם. אני רוצה ליהנות. כשמבקרים באירופה רואים עד כמה הם מקדישים תשומת לב לשבילי האופניים ועד כמה המבוגרים והילדים הם חלק מזה. זה טוב מאוד שבלבנון החלו בצעדים לקראת העתיד. מה שחשוב זה האינטרס של בן האדם ולמעשה הבריאות שלו".

   

  בעיר החוף ג'בייל שנמצאת צפונית לביירות כבר הקדימו את הבירה ביירות וחנכו את פרויקט השכרת האופניים בחודש אפריל. הכוונה במדינה הערבית היא להרחיב את הפרויקט גם לערי חוף נוספות כמו טריפולי ואל-בתרון בצפון ולצידון וצור בדרום, ובכך ליצור רשת של תחנות להשכרת אופניים שיכסו את רצועת החוף הלבנוני.

   

  "בביירות נוסעים מדי יום חצי מיליון רכבים, לפי המומחים, ובשעות השיא יש בה עומסי תנועה נוראיים", סיפר בעבר מנהל החברה שאחראית על הפרויקט, ג'וואד סביתי. על פי הפרסומים בתקשורת הלבנונית, השכרת אופניים לשעת רכיבה עול 5,000 לירות לבנוניות (שלושה דולרים) וניתן גם לעשות מנוי חודשי במחיר מופחת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "לדווש בשכונה של נסראללה. התל אופן הגיע ללבנון"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים