שתף קטע נבחר

פרשת הירי בטביב: שנתיים מאסר לרובינסקי

הנאשם האחרון באירוע הירי בבעלים של בית"ר ירושלים ירצה שנתיים מאסר במסגרת הסדר טיעון, בגין קשירת קשר לביצוע רצח. בית המשפט כבר גזר שנתיים מאסר על שני נאשמים נוספים שהסכימו להסדר טיעון בסעיפים מקלים שאינם ניסיון רצח

בית משפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (ג') שנתיים מאסר על דימיטרי רובינסקי שהיה מעורב בפרשת הירי באלי טביב. הצדדים הגיעו להסדר טיעון והוא הורשע בקשירת קשר לביצוע רצח, שיבוש הליכי משפט ועבירת תעבורה.

 

כזכור, רובינסקי היה עוד שחקן פעיל במכבי הרצליה בעת אירוע הירי בבעלים של בית"ר ירושלים, ובכך הגיעה לסופה הפרשה. שני נאשמים נוספים כבר הגיעו להסדר טיעון בסעיפים מקלים שאינם נסיון רצח, והם ירצו שנתיים מאסר גם כן. 

 

רובינסקי. שנתיים מאחורי סורג ובריח (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
רובינסקי. שנתיים מאחורי סורג ובריח(צילום: יובל חן)

כזכור, ביולי 2015 הגישה פרקליטות מחוז ת"א כתבי אישום לבית המשפט המחוזי בעיר נגד ישראל חיים (קדושים), שירן דהרי ודימיטרי רובינסקי. באישום המקורי יוחס להם כי ניסו לרצוח את טביב ב-1 במארס 2015. כתבי האישום המקוריים, שהוגשו על ידי הפרקליט, עו"ד צחי הבדלי, תיארו במקור כיצד השלושה החליטו לחסלו.

 

הם אירגנו קטנוע, קסדות, כפפות ואקדח טעון בכדורים. אז נטען כי רובינסקי ודהרי ארבו לטביב סמוך לחצות עד שהגיע לביתו. ברגע שהחנה את רכבו, התקרבו השניים רכובים על הקטנוע. טביב הבחין בהם והיטה את כל גופו לכיוון מושב הנוסע שליד הנהג. מיד אחר כך, הקטנוע נעצר בסמוך לרכב ונטען כי דהרי הוא זה שירד מכלי התחבורה, התקרב לחלון הנהג וירה חמישה כדורים לתוך הרכב דרך החלון. הוא עלה חזרה על הקטנוע והשניים נסעו משם במהירות. בסופו של דבר, טביב רק נפגע פגיעה קלה בזרועו.

 

זנו וקרן. עורכי הדין של רובינסקי (צילום: אור קפלן) (צילום: אור קפלן)
זנו וקרן. עורכי הדין של רובינסקי(צילום: אור קפלן)

 

בעקבות הקושי הראייתי וההסדר, הוגש כתב אישום מתוקן המתאר אמנם את הקשר שלהם לאירוע עם השתלשלות אירועים דומה - אך ללא שמות המעורבים בביצוע הירי עצמו. כלומר, הנאשמים הודו בביצוע עבירות קשירת קשר לרצח, אך ללא הזהות של היורה והרוכב שהוציאו לפועל את הירי.

 

עורכי הדין ניר זנו וזהבה קרן, שייצגו את רובינסקי, אמרו: "אנחנו מברכים על הסדר הטיעון הראוי שהושג לאור קשיים ראייתיים רבים שהתגלו במהלך ניהול התיק, ולאור הערות בית המשפט הנכבד לפרקליטות".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
דימיטרי רובינסקי
צילום: עידו ארז
מומלצים