שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  עובד רשות השידור שקרע את חולצתו: "אנחנו נזרקים לרחוב"

  לצד כאבם של עובדי רשות השידור ההמומים בסוף שידור מהדורת "מבט" האחרונה, בלט רפי יששכר, עובד הרשות שלא ימשיך לעבוד בתאגיד וקרע את חולצתו לאות אבל. "יש לי תשע נפשות לפרנס בבית. זה ממש קורע את הלב ואני מאמין שיש עוד המון עובדים במצב שלי", אמר בראיון לאולפן ynet

   

  רפי יששכר באולפן ynet    (צילום: אלי סגל)

  רפי יששכר באולפן ynet    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מי שצפה אמש (ג') בסיומה של מהדורת מבט האחרונה, לא יכול היה להישאר אדיש לכאב שהביעו עובדי רשות השידור שקיבלו את הבשורה כשעה וחצי בלבד לפני תחילת התוכנית. בין רגעים מרגשים כמו דמעותיה של גאולה אבן או התקבצות כל העובדים לשירת התקווה, בלט עובד רשות השידור רפי יששכר, שקרע את חולצתו כמנהג אבלות. "זו השעה הכי מרגשת בחיים", הוא מספר בראיון לאולפן ynet, "חזרנו בדיוק מהכנסת מהוועדה של ביטן שהתעלל בנו שם, עשה מאיתנו סמרטוטים. הוא זרק אותנו מהאולם שלו וכל חמש דקות היה יוצא מישהו אחר, השתלח בנו ועשה מאיתנו ממש צחוק. הגענו לאולפן, ראינו את סערת הרגשות של כל העובדים, ואני קרעתי את החולצה לאות אבל".

   

  אבל ידעתם שרשות השידור תתפרק. מה הפתיע אתכם?

  "הייתי אצל ראש הממשלה, והוא נתן לנו לשפוך אצלו את לבנו, וכעת אני רואה כמה הוא השתלח בנו. אני מאוד אוהב את בנימין נתניהו, אבל מה שהוא עשה שם, הוא נתן לנו תקווה והבטיח שישקם את רשות השידור אבל הוא בעצם שיקר את רשות השידור. אני מצטער להגיד את זה על איש שאני באמת אוהב".

   

  "עשו מאיתנו סמרטוטים". יששכר ()
  "עשו מאיתנו סמרטוטים". יששכר
  יששכר, בעל ותק של 29 שנה ברשות השידור, היה אחראי במסגרת עבודתו על הקמה ופירוק של תפאורה באולפנים, ולא יעבור לתאגיד משום שלדבריו אין דרישה למקצוע שלו. "אנחנו נזרקים לרחוב, וזה לא רק אני, אלה אנשים שנזרקים פה עם 1000 או 1500 שקלים שהם כביכול פנסיה, בעוד שהציבור חושב שהם מקבלים אלפי שקלים. אנשים בגיל 54-55 יוצאים לרחוב ויש להם עוד משכנתא, ילדים צעירים, ויש עוד אנשים שצריכים לחתן ילדים, ועשו צבא וכל מה שצריך. לי יש שלושה ילדים שעשו צבא, אני בא ממשפחה של 12 אחים, כולם שירתו את המדינה, ופתאום ביום בהיר גם את הפרנסה הזאת שיש לי לקבל מהמדינה (לוקחים לי - א.ש) כשיש לי תשע נפשות לפרנס בבית. זה ממש קורע את הלב ואני מאמין שיש עוד המון עובדים במצב שלי".

   

  "אתמול מילאתי כובע מלא דמעות של אנשים פה", אומר יששכר, "כולם חסרי אונים, אף אחד לא יודע מה הוא הולך לעשות ואפילו אם הוא מתקבל לתאגיד, הוא היה מתפרנס בצורה אחרת ופתאום הולך לקבל חמישים אחוז מהשכר שלו... אנשים ממש ברצפה".

   

  הוא ממשיך ומתאר את התחושה: "אני בדרך כלל אומר את דעתי בוועדה ואני לא מפחד מאף אחד, היינו המומים כשנכנס הכנ"ר ואמר: 'נסגור את האולפנים'. קודם כל זה רכוש של הציבור, לא של ביטן ולא של שר האוצר או של ראש הממשלה. הציבור שילם על זה במיטב כספו. יש פה חמישה מיליארד שקלים רכוש שהם לוקחים ומלאימים, ואותנו מפוררים כמו עפר לכיוון החולות של ראשון אולי... יש פה אנשים מעולים, אנשים שנתנו כל מה שהיה אפשר לטובת השידור, ונזרקים לרחוב רק בגלל רכוש. אני מאוד מצטער להגיד את זה על ראש הממשלה, שהבטיח והבטיח ונתן לנו תקוות ואיכזב את כולנו במכה אחת. אני לא יודע מי זה הכנ"ר הזה בכלל ואיזה סמכות יש לו לעשות דבר כזה, זה לא רכוש שלו ולא של המדינה, זה רכוש של הציבור ולא יכולים לעשות עם זה מה שרוצים".

    

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים