שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ח"כ גילאון: "ועדה לקצבאות הנכים? דיבורים כמו חול"
  יו"ר סיעת מרצ, שמציע להשוות את קצבת הנכות לשכר המינימום, הביע מורת רוח בעקבות הסיכום בין ראש הממשלה ושרי האוצר והרווחה להקים ועדה לקביעת הגדלת הקצבאות. "אני מפורגן מכך שנתניהו וכחלון מתחרים זה בזה מי תומך יותר בנכים", אמר ח"כ גילאון בראיון לאולפן ynet

   

   

  תגובות להקמת ועדה להגדלת קצבאות נכים    (צילום: חגי דקל)

  תגובות להקמת ועדה להגדלת קצבאות נכים    (צילום: חגי דקל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  חמישה חודשים לאחר שהצעת החוק שלו להשוואת קצבת הנכים לשכר המינימום אושרה בכנסת בקריאה טרומית, נוכח ח"כ אילן גילאון (מרצ) לגלות אתמול (יום ד') כי ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר משה כחלון ושר הרווחה חיים כץ סיכמו על הקמת ועדה שתקבע את הגדלת הקצבאות לנכים. ח"כ גילאון הגיב היום בביטול להקמת הוועדה: "דיבורים כמו חול ואין מה לאכול. גם בעגה הפוליטיקאית ידוע שהקמת ועדה זה 'לך תחפש את החברים שלך'", אמר ח"כ גילאון בראיון לאולפן ynet.

   

  בתום פגישתם של ראש הממשלה ושרי האוצר והרווחה אתמול הודיעה לשכת נתניהו כי השלושה סיכמו על "הקמת צוות שיקבע את התוספות שיינתנו לנכים ואופן חלוקתם. בראש הצוות יעמוד יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה פרופ' אבי שמחון והוא יכלול נציגים ממשרדי האוצר, הרווחה, הבריאות וביטוח לאומי".

   

  עוד נמסר כי הצוות יגיש המלצות ראשוניות בתוך חודש, ושהצוות יתבסס בין היתר על עבודה שביצעה הוועדה המיוחדת שמינה משרד האוצר בראשות פרופ' ירון זליכה. הוועדה בראשות פרופ' זליכה בדקה את נושא הגדלת קצבאות הנכות.

  הברכות לח"כ גילאון אחרי אישור הצעתו בקריאה טרומית (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  הברכות לח"כ גילאון אחרי אישור הצעתו בקריאה טרומית(צילום: גיל יוחנן)

  ההצעה של ח"כ גילאון להשוות את קצבת הנכים לשכר המינימום אושרה בדצמבר בקריאה טרומית בגלל חוסר תיאום בקואליציה. 42 חברי כנסת תמכו בה ו-39 התנגדו. ההצעה עברה לדיון בוועדה הרווחה של הכנסת לקראת הצבעה בקריאה ראשונה.

   

  "מלכתחילה באתי לראש הממשלה ואמרתי לו 'קח, תמשיך אתה להוביל את הצעת החוק, קח אתה את הקרדיט'", אמר היום ח"כ גילאון - יו"ר סיעת מרצ בכנסת. "כשזה לא הלך עברתי לשר האוצר, אמרתי לו 'אתה לא צריך ועדה, אנחנו מדברים על דברים כל כך קונקרטיים וכל כך פשוטים'. אני מאמין בתוצאות, ומה שבטוח זה שהקצבה תעלה באופן משמעותי בעקבות הצעת החוק הזאת".

   

  ח"כ גילאון אמר עוד כי "אני בהחלט מפורגן מכך שראש הממשלה ושר האוצר מתחרים זה בזה מי תומך יותר בנכים, ואני אפילו ראיתי את ראש הקואליציה מגיע להפגנה של הנכים בחיפה. אם הם הצטרפו למאבק, אלה שהיו בולטים בלסכל את הצעת החוק שלי, כנראה שיש כאן איזושהי התקדמות, אבל אנחנו צריכים לראות מעשים ולא דיבורים ולא ועדות. עם כל הכבוד, אי אפשר לשלם עם ועדות במכולת".

   

  "העניין הזה בלתי-נסבל" 

  קובי כהן, יו"ר מטה הפעולה של הנכים בישראל, אמר בהתייחסותו להודעת לשכת ראש הממשלה כי הוא לא אופטימי: "אנחנו נאנקים ממצוקה קיומית. בכל יום נכה אחר מתאשפז כתוצאה מהמצוקה הכלכלית, והם עסוקים בוועדות. זה פשוט בלתי-נסבל העניין הזה. אני לא רואה כאן שינוי משמעותי, אני רואה כאן עוד תרגיל הסחה, עוד צעד של מריחת זמן".

   

  כהן הוסיף כי "מדובר כאן בדיני נפשות, זה דורש פתרון מיידי, זה לא משהו שאפשר לדחות או להאריך בפתרון שיהיה בעוד חודשים. אנחנו מחכים כבר 16 שנה לפתרון ושום דבר לא קורה. אנחנו נמשיך במאבק עד שנשיג את המינימום שבמינימום. גם עם שכר מינימום בקושי אפשר לחיות, שלא לדבר על מחצית ממה שאנחנו מתקיימים היום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים