שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מועמדי מקרון לפרלמנט: נשים ולא פוליטיקאים
  מחצית מהמועמדים שהציג נשיא צרפת הנבחר לבחירות לפרלמנט - מעולם לא עסקו בפוליטיקה. כ-50% מהמועמדים - הן מועמדות. ביום ראשון יושבע מקרון לנשיאות ועד עכשיו הוא לא חשף מי ישמש כראש ממשלה. גם יד ימינו של הנשיא הנבחר לא יודע: "הייתי נאלץ לשקר לו ידעתי"

   

  עמנואל מקרון. מחצית הרשימה - נשים (צילום: AFP)
  עמנואל מקרון. מחצית הרשימה - נשים(צילום: AFP)
  נשיא צרפת הנבחר, עמנואל מקרון , מציג את רשימת המועמדים שלו לפרלמנט: מחציתם כלל לא עסקו בפוליטיקה עד כה. מחצית המועמדים שהציג - נשים. בתוך כך, לשכותיהם של מקרון ושל קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל אישרו היום (ו') כי השניים ייפגשו בפעם הראשונה ביום שני הקרוב, יממה לאחר השבעתו של מקרון לנשיא.

   

  בפרלמנט הצרפתי חברים 577 נציגים הנבחרים בבחירות אזוריות, בשיטת בחירות של שני סיבובים. מקרון טרם השלים את כל הרשימה, ועדיין חסרים בה 149 מועמדים. מבין 428 הנציגים שנחשפו, מחציתם נשים ו-52% מעולם לא עסקו בפוליטיקה. לכך התחייב מקרון כבר עם היבחרו. רק 24 מהם הם חברי פרלמנט מכהנים, כולם סוציאליסטים. הבחירות האזוריות שבהן ייקבע גורלם של המועמדים - יכריעו את עתידו הפוליטי של מקרון, ולאחריהן ייוודע אם יוכל לבצע את הרפורמות שתכנן בעזרת חברי הפרלמנט, או שאלה דווקא יכשילו את תוכניותיו.

  מקרון מציג: מועמדים לפרלמנט (צילום: AFP)
  מקרון מציג: מועמדים לפרלמנט (צילום: AFP)

  ז'אן-מישל פוברג. פיקד על האירוע בבטקלאן (צילום: AFP)
  ז'אן-מישל פוברג. פיקד על האירוע בבטקלאן(צילום: AFP)
  בשלב זה צפוי מקרון למנות ראש ממשלה, שמתינותו תאפשר לנבחרי המפלגות האחרות להצטרף למקרון. לצורך החבירה לימין המתון טרם נקבעו שמות המועמדים בשמונה מחוזות. מזכ"ל המפלגה של מקרון, ריצ'רד פראנד, אמר בראיון לרשת הטלוויזיה הצרפתית BFM כי הוא בעצמו לא יודע מי יהיו המועמדים של הנשיא הנבחר לראשות הממשלה ולקבינט. "זה טוב שאני לא יודע כי אם הייתי יודע, הייתי נאלץ לשקר", אמר פראנד בראיון. עד יום שני אמור מקרון להכריז מי יהיה ראש הממשלה הבא וגם את זהות השרים. פראנד הסביר כי רשימת המועמדים האקלקטית ביותר של החברה האזרחית מבשרת על "החזרתם של האזרחים ללב החיים הפוליטיים בצרפת".

   

  בין המועמדים החדשים: ז'אן-מישל פוברג, לשעבר מפקד המשטרה אשר פיקח על פעולת הכוחות בפיגוע הטרור בבטקלאן בנובמבר 2015, וכן אחותו של אחד הקורבנות שנרצחו בפריז. עוד ברשימה: איש מחשבים שהחל לעבוד בגיל 16, חקלאי, מנהל בית ספר יסודי שמשפחתו ידועה בייצור יין מובחר, ועיתונאי שסיקר סכסוך באפריקה. הגיל הממוצע של המועמדים עומד על 46, לעומת ממוצע הגיל בפרלמנט הנוכחי שעומד על 60. 

   

  רבים מהם ימצאו את עצמם בהתמודדות מול פוליטיקאים מנוסים ממפלגות המיינסטרים בשמאל ובימין, שאף ששני מועמדיהם לנשיאות לא נבחרו בסיבוב הראשון, הם הצליחו לצבור בסיס כוח במישור המקומי.

   

  נאום הניצחון של מקרון

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  תומכיו של מקרון בצרפת (צילום: רויטרס)
  תומכיו של מקרון בצרפת(צילום: רויטרס)
    

  השמות הידועים המעטים מבין 428 של מקרון היו גספאר גאנצר, יועץ התקשורת של הנשיא היוצא פרנסואה הולנד, וכן סדריק וליאני, מתמטיקאי ידוע וזוכה בפרס פילדס היוקרתי.

   

  מנואל ואלס שכיהן כראש ממשלתו של פרנסואה הולנד עת מקרון כיהן כשר הכלכלה, ירוץ כמועמד עצמאי באזור הבחירה שלו וכבעל ברית של התנועה של מקרון בממשלתו. המזכ"ל הודיע כי הם מצדם לא יעמידו מועמד מטעמם באזור זה כדי להבטיח את ניצחונו.

   

  פראנד הוסיף: "בזמן שאנו מאחדים אנשים סביב מטרה משותפת, איננו יכולים לסגור את הדלת בפני ראש ממשלה לשעבר שמעוניין לחבור אלינו".

   

  כדי לבצע את המהלכים שתכנן, על מקרון לבסס רוב של תומכים בפרלמנט. על פי סקר שנערך אתמול, כ-52% מהצרפתים תומכים במהלכיו - וזהו אחוז תמיכה נמוך יחסית לנשיא נבחר. דרכו של מקרון להשיג רוב בפרלמנט עדיין לא ברורה כיוון שהמפלגה הסוציאליסטית היוצאת מפריעה לו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מועמדי מקרון לפרלמנט: נשים ולא פוליטיקאים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים