שתף קטע נבחר

תגלית במצרים: אתר קבורה ובו לפחות 17 מומיות

באוניברסיטת קהיר העריכו כי המומיות, שהתגלו כ-250 ק"מ דרומית לבירת מצרים, הן מהתקופה שלאחר כיבוש מצרים על-ידי אלכסנדר הגדול

אתר קבורה עתיק, ובו לפחות 17 מומיות, נחשף בסוף השבוע באל מיניה שבמצרים. המומיות נמצאו שמונה מטרים מתחת לפני הקרקע, כ-250 ק"מ דרומית לקהיר. במקום נמצאו גם ארונות ובהם מומיות של בעלי חיים. על הקירות באתר הקבורה התגלו כתובות וציורים.

 

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 

למעשה, אתר הקבורה זוהה לראשונה בשנה שעברה על ידי צוות של סטודנטים באוניברסיטת קהיר באמצעות מכשיר שבדק מה יש מתחת לקרקע. עדיין לא ידוע מאיזו תקופה בדיוק המומיות. עם זאת - ד"ר מוחמד חמאזה, דיקן הפקולטה לארכיאולוגיה באוניברסיטת קהיר, העריך כי הן מהתקופה שלאחר כיבוש מצרים על-ידי אלכסנדר הגדול - כלומר מאוחר מ-332 לפני הספירה.

 

מצרים מקווה שהתגליות הארכיאולוגיות האחרונות יחזירו את התיירים בהמוניהם לפירמידות ולאתרי התיירות הנוספים במדינה, וזאת לאחר שמספרם ירד אחרי הדחתו של הנשיא לשעבר חוסני מובארק בשנת 2011. "שנת 2017 היא שנת התגליות הארכיאולוגיות, כאילו זה מסר מאבותינו המסייעים לנו להחזיר את התיירים", אמר שר העתיקות ח'אלד אל-ענני במסיבת עיתונאים שנערכה אתמול (שבת) ובה הכריזו על הממצאים מהחפירות.

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 

פרופ' סלאח אל-ח'ולי מאוניברסיטת קהיר אמר כי ככל הנראה יש יותר מ-32 מומיות באתר הקבורה, ובהן מומיות של נשים, ילדים ותינוקות.

 

שר התיירות המצרי, יחיא ראשד, אמר בחודש שעבר כי הממצאים החדשים שהתגלו בחודשים האחרונים יכולים להגדיל את מספר התיירים המגיעים למצרים לכ-10 מיליון בשנה. בשנת 2015 הגיעו למדינה 9.3 מיליון תיירים, לעומת 14.7 מיליון בשנת 2010. ענף התיירות, המהווה מקור הכנסה למצרים, עדיין לא התאושש מאז הדחת מובארק. הפיגועים בחודש שעבר בכנסיות הקופטיות במדינה פגעו בניסיונות של מצרים להחזיר אליה את התיירים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים