שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  תל אביב: לחצן מצוקה מהמוסד החינוכי עד למרכז השליטה

  בעת חירום שולח טלפון נייד ביותר מאלף מוסדות חינוך בעיר אות מצוקה למרכז ביטחון עירוני, ובמקביל מצלם ומתעד את המתרחש בו. בהתאם - מוזנקים סיירים וקב"טים לטפל באירוע

   

  עיריית תל אביב-יפו סיימה בשבועות האחרונים פרוייקט טכנולוגי שעיקרו חיבור מוסדות חינוך ללחצני מצוקה. אלה יקשרו בינם לבין מרכז השליטה של אגף הביטחון העירוני בשעת חירום. עד כה הותקנה המערכת ביותר מ-1,000 בתי ספר וגני ילדים, ותל אביב היא העיר הראשונה בישראל שבמוסדותיה מערכת כזו.


   

  בגנים ובבתי הספר הותקנה גם אפליקציית מצוקה במכשיר סלולרי המקובע לקיר. בעת חירום הוא מופעל ושולח אות מצוקה למשל"ט הביטחון העירוני עם פרטי המוסד ומיקומו. מרגע פתיחת האירוע מצלם המכשיר שידור וידאו חי ומעביר למוקדני המשל"ט תיעוד של המתרחש במקום. במקביל מוזנקים סיירים וקב"טים מאגף הביטחון העירוני למוסד החינוך שבמצוקה. 

   

  כיצד המערכת פועלת?

  במשל"ט העירוני הותקנה תוכנת שליטה ובקרה שבאמצעותה ניתן לעקוב אחר האירועים והכוחות המגיבים על גבי מפה, לצפות בפרטי האירוע, בעלי התפקיד והתמונות בכל זמן, להזניק כוחות ולנהל את האירוע בזמן ההתרחשות כמו גם את התחקור, הסקת המסקנות והפקת הדו"חות שלאחריו. התוכנה בוחרת באופן אוטומטי מי הסייר שזמין ונמצא קרוב לאירוע, ומנווטת אותו ישירות למקום תוך דיווח בזמן אמת. תמונת המצב בזמן אמת מאפשרת צמצום זמן התגובה למינימום.

   

  חנן פרץ, מנהל מחלקת ביטחון בעיריית תל אביב-יפו, אמר: "אנחנו מחפשים כל הזמן פתרונות חדשניים שיעזרו לנו לקצר זמני תגובה למצבי חירום, לשפר את השירות לאזרח על ידי הגברת תחושת הביטחון ולמנוע החמרה של מצבי חירום, בוודאי כשמדובר בילדי העיר.

   

  "אירועי מצוקה במוסדות החינוך מתרחשים כל הזמן, אין מדובר רק בזמן חירום של איום טילים או טרור, אלא גם חירום שבשגרה, כמו ילד שאינו חש בטוב, בעל חיים משוטט, דיווח על חפץ או אדם חשוד בקרבת מקום. הפתרון שאימצנו מאפשר חיבור מהיר ובלתי אמצעי לשטח בזמן אמת, עם אמצעי אודיו ווידאו ותגובה שלא היו זמינים לנו עד כה".

   

  המערכת החדשה, ציינו בעירייה, מתווספת לטכנולוגיות מתקדמות נוספות בעיר שמשפרות את היעילות התפעולית, איכות החיים והכלכלה המקומית בהתאם לחזון "העיר החכמה".

   

  על הטכנולוגיה אחראית החברה הישראלית NowForce, שהוקמה בשנת 2008 בירושלים. החברה מתמחה בתחום השליטה והבקרה בחירום ובשגרה ופועלת במוקדי חירום של גופים ביטחוניים, במשרדי ממשלה, רשויות פדרליות ומוסדות חינוך מובילים בארה"ב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים