שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  מצטייני שירות לאומי: "בשביל זכויות צריך לעמוד בחובות"

  בבית הנשיא בירושלים נערך היום בפעם הראשונה טקס מצטייני הנשיא בשירות הלאומי-אזרחי. בין המצטיינים גם סלמה עאסי מכפר פסוטה בצפון: "עומדים על הרגליים שעות אבל זה שווה". ריבלין: "לפעמים שוכחים את התרומה שלכם"

   

  56 מתנדבים ומתנדבות במסגרת השירות הלאומי-אזרחי קיבלו היום (א') אות הצטיינות מיוחד בטקס שנערך בבית הנשיא בירושלים. זאת הפעם הראשונה שמוענק אות מצטיין נשיא למתנדבים.

  ריבלין והמצטיינים. "לפעמים שוכחים את התרומה שלכם" (צילום: מארק ניימן/ לע"מ) (צילום: מארק ניימן/ לע
  ריבלין והמצטיינים. "לפעמים שוכחים את התרומה שלכם"(צילום: מארק ניימן/ לע"מ)

  נשיא המדינה, ראובן רובי ריבלין, אמר בפתח הטקס: "אני מסתכל עליכם ורואה את הפסיפס האמיתי שממנו מורכבת החברה הישראלית: ערבים וחרדים, דתיים וחילונים, צעירים וצעירות מכל המגזרים, מלאי כוח רצון ומסירות שבוחרים לשרת את החברה הישראלית. ביום-יום, לפעמים שוכחים את התרומה שלכם".

   

  ריבלין הוסיף: "קראתי את ההמלצות שכתבו הממונים שלכם והחברים שלכם שהגדירו אתכם 'מודל לחיקוי', חוליה משמעותית עבור הצוותים שעובדים איתכם. במיוחד התפעלתי מכמה חשוב לכם לתרום, ליזום, להגדיל ראש. גם כשהתמודדתם עם קשיים משלכם, גם כשהיו משברים, הייתם נחושים לתת את חלקכם".

   

  פליישמן (משמאל). "ידעתי שלמרות הקשיים אני יכולה לתרום" (באדיבות האגודה להתנדבות השירות הלאומי) (באדיבות האגודה להתנדבות השירות הלאומי)
  פליישמן (משמאל). "ידעתי שלמרות הקשיים אני יכולה לתרום"(באדיבות האגודה להתנדבות השירות הלאומי)

  בין מקבלי התעודות היתה גם ג'אני הלפרין פליישמן שעלתה לבדה מפרו כדי לשרת בשירות הלאומי. "אני מאוד מתרגשת מהמעמד. לא דמיינתי שזה יקרה, וכשהנשיא אמר שהוא מודה למשפחות שלנו, כמעט וירדו לי דמעות", אמרה פליישמן, שמתנדבת בגן לילדים לקויי ראייה במסגרת "האגודה להתנדבות השירות הלאומי".

   

  "ההורים שלי ואחותי נשארו שם והם חסרים לי, הם מאוד התרגשו כשסיפרתי להם והבשורה תפסה את אימא שלי באמצע הרחוב והיא פשוט צעקה מאושר", סיפרה ג'אני והוסיפה: "זאת עבודה מרגשת ומאתגרת, ובגלל זה רציתי לשרת שם. ידעתי שלמרות כל הקשיים אני יכולה לתרום ולא ציפיתי לסיפוק האדיר שאותו אני מקבלת".

  עאסי. "כדי להיות שווי זכויות צריך לעמוד בשוויון חובות" (באדיבות האגודה להתנדבות השירות הלאומי) (באדיבות האגודה להתנדבות השירות הלאומי)
  עאסי. "כדי להיות שווי זכויות צריך לעמוד בשוויון חובות"(באדיבות האגודה להתנדבות השירות הלאומי)
   

  סלמה עאסי בת ה-19 מפסוטה שבצפון משרתת ביחידת הטיפול הנמרץ שבבית החולים סורוקה וקיבלה גם היא את אות מצטיינת הנשיא: "לא ציפיתי להגיע למעמד כזה, כל המשפחה שלי הגיעה וגם סבתא שלי וכולם מאוד גאים בי".

   

  עאסי הוסיפה: "יש הרבה אחריות על הכתפיים, עומדים על הרגליים שמונה שעות אבל זה שווה הכול, זה מספק מאוד ומרגש. חשוב לי לעשות שירות משמעותי, כדי להיות שווי זכויות אנחנו גם צריכים לעמוד בשוויון החובות שלנו".

  דוידוב. "שמח שנותנים יותר יחס לבני השירות הלאומי" (באדיבות האגודה להתנדבות השירות הלאומי) (באדיבות האגודה להתנדבות השירות הלאומי)
  דוידוב. "שמח שנותנים יותר יחס לבני השירות הלאומי"(באדיבות האגודה להתנדבות השירות הלאומי)
   

  אות ההצטיינות הוענק בטקס גם לסיימון דוידוב, בן 20 מבאר שבע, שלצד פעילותו בנבחרת הקרטה של ישראל הוא משרת במחלקת הפיזיותרפיה של בית האבות העירוני. בפעילותו עם הקשישים הוא מלווה אותם בפעילויות הפיזותרפיות, הולך איתם לקופת החולים, יוצא איתם לטיולים ומרבה לשוחח עמם.

   

  "חשוב לי שירגישו הכי בנוח שרק אפשר", אמר דוידוב. "התרגשתי מאוד בטקס. הייתי אמור לשרת ביחידה קרבית אבל נגרעתי מהשירות בשל בעיות רפואיות והחלטתי לעשות שירות לאומי. זה מקום שנותנים בו המון ושמחתי לראות שנותנים יותר יחס גם לבני השירות הלאומי".

   

  בטקס הראשון מסוגו שהתקיים בבית הנשיא - הוענקה תעודת הוקרה גם לרב צפניה דרורי, מייסד השירות הלאומי בישראל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות האגודה להתנדבות השירות הלאומי
  שלושה ממצטייני השירות הלאומי אזרחי
  באדיבות האגודה להתנדבות השירות הלאומי
  מומלצים