שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  המתלוננת לא אותרה, האישום על אונס בוטל

  שני צעירים מטורעאן ישבו במעצר שבעה חודשים לאחר שהואשמו כי אנסו צעירה שלקחו טרמפ בקריית אתא. במהלך הדיון נטען כי היא סובלת מבעיות נפשיות שגרמו לה להגיש בעבר תלונות שווא על עבירות מין. כשהפרקליטות לא הצליחה לאתר אותה לעדות - הם זוכו

   

  הנאשמים שזוכו. טענו שיחסי המין היום בהסכמה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  הנאשמים שזוכו. טענו שיחסי המין היום בהסכמה(צילום: עידו ארז)

  במשך שבעה חודשים הואשמו שני צעירים מהכפר טורעאן באונס צעירה שלקחו טרמפ. השניים טענו כי יחסי המין היו בהסכמה, אולם הואשמו גם בחטיפה לצורך ביצוע עבירות מין, מעשים מגונים ואיומים. באחרונה הודיעה הפרקליטות לבית המשפט המחוזי בנצרת על ביטול כתב האישום בנימוק שלא הצליחו לאתר את המתלוננת.

   

  ביוני 2016 הוגש כתב האישום נגד בני המשפחה מועתאסם מוחמד שחאדה (23) ומוחמד סמיר שחאדה (26) ובו נטען כי בשעת לילה פגשו את המתלוננת בת ה-21, שחיפשה מונית בקריית אתא. על פי הנטען, הם הסיעו אותה ליער באזור צומת גולני ושם אנסו אותה וביצעו בה מעשי סדום. באישום תואר כי הצעירה ניסתה להזעיק את המשטרה, אולם במוקד הטלפוני לא הבינו את דבריה היות שלא דיברה עברית טובה, ולא הצליחו לאתרה. השניים שהו במעצר עד חודש דצמבר האחרון ואז שוחררו בתנאים מגבילים.

   

  במהלך המשפט הגיעו לידי סנגורם, עו"ד אריאל עטרי, מסמכים בדבר מצבה הנפשי של הצעירה. בין השאר תואר במסמכים כי הייתה מאושפזת מספר פעמים בשל בעיות נפשיות. עוד נטען שהיא אינה מבחינה בין דמיון למציאות.

   

  עו"ד אריאל עטרי ()
  עו"ד אריאל עטרי

  עו"ד עטרי טען בדיון כי הצעירה תיארה מקרה דומה לזה שתואר בכתב האישום – וסיפרה כי קרה לראשונה בחייה. היא סיפרה כי שכבה עם שני גברים – שאחד מהם הציע לה נישואין. "היא האמינה באמת ובתמים שבחור שקיימה יחסי מין איתו ועם חברו אכן יישא אותה לאישה", טען בבית המשפט. "הגיע הזמן שהפרקליטות תבין עם מי יש לה עסק ותשים לזה קץ".

   

  הוא הוסיף כי בקשה לגילוי המסמכים הקשורים למתלוננת הביאה בסופו של דבר לזיכוי. "למרות שעדות המתלוננת נראתה אותנטית בהתחלה, חשפתי שמדובר במתלוננת שהמשטרה הייתה מוכרת לה - מהצד השני של החוק", אמר. "חמור מכך, גילינו שמבנה האישיות שלה גורם לה להגיש תלונות כוזבות על עבירות מין, ושהאירוע במשפט היה רק אחד מכמה מקרים בהם קיימה יחסים עם מספר גברים, בנסיבות דומות. אלמלא הגילויים, היה המשפט עלול להסתיים בשנות מאסר רבות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עידו ארז
  בני הדודים שהואשמו
  צילום: עידו ארז
  מומלצים