שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  חוות דעת: "רוצח גרושתו שערף את ראשה לא היה שפוי"

  חוות דעת של פסיכיאטר בכיר שהוגשה לבית המשפט קובעת כי מאיר גולדשטיין, שרצח את גרושתו אדל, ערף את ראשה והצית את ביתה, לא היה שפוי בעת המעשה. בחוות הדעת נטען כי הוא לא היה אחראי למעשיו. חוות הדעת עשויה להוביל לכך שגולדשיין לא יועמד לדין

   

  הדיון בחוות הדעת על מאיר גולדשטיין, היום

  הדיון בחוות הדעת על מאיר גולדשטיין, היום

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "רוצח גרושתו לא היה שפוי בעת המעשה". כך קובעת חוות דעת פסיכיאטרית שהוגשה היום (ב') בעניינו של מאיר גולדשטיין, שמואשם ברצח גרושתו אדל ובעריפת ראשה. הבדיקה נעשתה על ידי פסיכיאטר בכיר בתוקף מינוי של הפסיכיאטר המחוזי על פי צו של בית המשפט. הדיון בחוות הדעת יתקיים בסוף החודש, ואם היא תתקבל - עשוי גולדשטיין שלא לעמוד לדין.

   

  בחוות הדעת נטען כי גולדשטיין היה שרוי במצב פסיכוטי בעת הרצח, לא ידע להבדיל בין טוב לרע ולא היה אחראי למעשיו. מעצרו של גולדשטיין הוארך עד להחלטה אחרת והוא יישאר בתנאי אשפוז. 

   

  הרצח בוצע בסוף מרס בבית שבו התגוררה האישה, אדל קלמן ז"ל. באישום נטען כי גולדשטיין נכנס לדירה בתואנה שהוא מעוניין לקחת חפצים שלו. קלמן הסתגרה בשירותים, והוא עשה את עצמו יוצא מהדירה וארב לה. כשיצאה, דקר אותה למוות בסכין ולאחר מכן כרת את ראשה. הוא הצית את הגופה ויצא מהבית כשהוא אוחז בראש הכרות. הוא ניסה להצית גם אותו, וזמן קצר לאחר מכן נעצר.

  הנאשם מאיר גולדשטיין (משמאל) עם סנגורו אפי דמרי ()
  הנאשם מאיר גולדשטיין (משמאל) עם סנגורו אפי דמרי

   (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  (צילום: עידו ארז)

   

  בפני חוקריו והרופאים טען גולדשטיין שאשתו הייתה "עמלק", שכן לדבריו מנעה ממנו לדבר איתה על הלכה ואמונה. מכך הוא הסיק שהיא מנסה להחליש את אמונתו. סנגורו עו"ד אפרים דמרי ציין כי "הוא אמר שבת קול יצאה ואמרה לו מה לעשות, אבל הוא קיבל הוראה מאותה בת קול".

   

  הפסיכיאטר קבע כי בעת האירוע פעל גולדשטיין ממניעים חולניים, בחוסר שיפוט, לא ידע להבדיל בין טוב לרע ובין מותר לאסור - ולא היה אחראי למעשיו.

   

  אם לא יוגש ערעור על חוות הדעת והיא תתקבל בבית המשפט, צפוי גולדשטיין להישאר מאושפז בבית חולים פסיכיאטרי. עם זאת, בשלב שבו יחליטו רופאיו כי החלים, הוא יוכל להשתחרר.

   

  הסנגור עו"ד אפרים דמרי אמר בתום הדיון שחוות הדעת הנוספת מחזקת את טענתו מתחילת התיק שלפיה הנאשם לא כשיר לעמוד לדין ולא היה אחראי למעשיו בעת ביצוע העבירה. "אני מבקש לשלוח את תנחומיי למשפחת הנרצחת", הוסיף. 

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים