שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  בנט: נתניהו מנסה לצייר את הוויכוח כאישי; נתניהו: שמח שמאמצים את דף המסרים שלנו

  לקראת הגעת נשיא ארצות הברית מתנצחים ראש הממשלה ויו"ר הבית היהודי בסוגיית העברת השגרירות לירושלים. במסר לחברי הכנסת דחה בנט טענות שנתניהו הפנה נגדו: "כל הקו הזה דוחה ובזוי". נתניהו בישיבת הסיעה: "אני שמח לשמוע שגם מפלגות אחרות מאמצות את דף המסרים של הליכוד"

   

   

  נתניהו קורא להעביר את שגרירות ארה"ב לירושלים    (צילום: דניאל אליאור)

  נתניהו קורא להעביר את שגרירות ארה"ב לירושלים    (צילום: דניאל אליאור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  נמשך העימות הפוליטי בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט לקראת בואו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ וסביב הלחצים להעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים. בנט כתב לחברי הכנסת של הבית היהודי כי "ראש הממשלה יפעל לצייר את הוויכוח כאישי" וגינה את הטיעונים המועלים נגד תפקודו ("קו דוחה ובזוי"). מנגד אמר נתניהו בישיבת הסיעה: "אני שמח לשמוע שגם מפלגות אחרות מאמצות את דף המסרים של הליכוד בעניין הזה, טוב מאוד, תמשיכו כך".

   

  בהודעה לחברי הכנסת של הבית היהודי כתב בנט כי "בימים הקרובים נידרש לעמוד חזק אל מול לחצים בינלאומיים צפויים. ואת זאת נעשה. בינתיים, ראש הממשלה יפעל לצייר את הוויכוח כאישי. זה לא אישי. אם אנו לא נעמוד חזקים, אנו יודעים שאף אחד לא יעשה זאת".

   

  בנט אמר כי נתניהו העלה שלושה טיעונים נגדו: "בנט שולח ילדים להתפלל במסגדים - היה ארוע בודד, חד-פעמי, של מורה מקיסריה שבביקור במסגד הצטרפו לתפילה. באמת לא בסדר. ננזפה. התנצלה. זהו. יש 2.2 מיליון תלמידים. תמיד קורים דברים ויקרו".

  נתניהו ובנט. ארכיון (צילום: אמיל סלמן) (צילום: אמיל סלמן)
  נתניהו ובנט. ארכיון (צילום: אמיל סלמן)
   

  הטיעון השני, שהעלה נתניהו - כך לטענת בנט - נוגע למפקחת מקצוע האזרחות יעל גוראון, "ה'סמולנית' אליבא דביבי. היא שאישרה את ספר האזרחות ה'פאשיסטי' ואת המחוון ה'ימני-קיצוני'. בעקבות אישורים אלו התפטרו דווקא ארבעה חברי ועדה ש'נחשבים' אנשי שמאל - עמרו אגבריה, אריה ברנע, אריה קיזל ופאדי נאחס. האמת היא שבנט לא מקדם תפיסת ימין או תפיסת שמאל, אלא תפיסה ציונית דמוקרטית".

   

  לטענת בנט, "כל הקו הזה הוא דוחה ובזוי. זה כאילו היינו תוקפים את שר החוץ נתניהו על מינוי אבא של דובר שוברים שתיקה אתמול לשגריר ישראל בגרמניה. לא ראוי, בטח לא לראש ממשלה בישראל".

   

  עוד כתב לחברי הכנסת בעניין הטענות המוטחות בו על אי-טיפול לכאורה בהסתה במזרח ירושלים: "בשנתיים האחרונות עשינו יותר מב-40 שנות הליכוד. מנהלים מסיתים פוטרו, בית ספר נסגר. מורים מסיתים פוטרו. יותר חשוב, בנט עובד חזק על חיזוק לימודים ישראליים במזרח העיר בצורה שלא הייתה מעולם".

   

  ראש הממשלה התייחס בסיעת הליכוד לסוגיית העברת שגרירות ארצות הברית לירושלים ולאמירות של מזכיר המדינה רקס טילרסון בנושא: "עמדתי העקבית והחד-משמעית היא ששגרירות ארצות הברית צריכה לעבור לירושלים וכך צריכות גם השגרירויות האחרות. הצגתי את העמדה הזאת בפגישתי עם מנהיגי ארצות הברית והעולם, עם הסגל הדיפלומטי במדינת ישראל ולאחרונה גם בלשכת הליכוד".

   

  לטענת נתניהו, "לא רק שהעברת השגרירות לא תפגע בתהליך השלום, ההפך הוא הנכון. היא תקדם אותו על ידי כך שתתקן עוול היסטורי וגם תנפץ את האשליה הפלסטינית שירושלים איננה בירת ישראל. זו עמדתי, היא ברורה לכולם, היא לא השתנתה וגם לא תשתנה. ואני שמח לשמוע שגם מפלגות אחרות מאמצות את דף המסרים של הליכוד בעניין הזה, טוב מאוד, תמשיכו כך".

   

  יו"ר יש עתיד יאיר לפיד כינס ישיבת סיעה מיוחדת בגבעת התחמושת: " אני מצטרף מפה לקריאתו של ראש הממשלה לנשיא האמריקני להעביר ללא דיחוי את שגרירות ארה"ב לירושלים". לדבריו, "אסור לנו לתת לאיומים במהומות להשפיע עלינו. ישראל וארה"ב אינן קובעות את מדיניותן לפי איומים, אלא לפי מה נכון ומה צודק. ואין דבר צודק יותר – היסטורית, מוסרית, ערכית - מחזקתנו על ירושלים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים