שתף קטע נבחר

ברית בזירה שבה נרצח הסב בפיגוע: "דבקים בחיים"

משפחתו של אברהם אשר חסנו, שנרצח לפני שנה וחצי בדרום הר חברון, החליטה לקיים את הברית לנכדו בזירת הפיגוע. אמו של הרך הנולד: "אבא שלי איבד כאן את חייו רק בגלל שהיה יהודי, הוא היה איתי בברית"

 

 

מחווה לזכרו של הסב שנרצח בפיגוע דריסה: בני משפחתו של אברהם אשר חסנו ז"ל, שנדרס למוות על ידי מחבל פלסטיני באוקטובר 2015, השתתפו הבוקר (יום ד') בברית המילה לנכדו בזירת הפיגוע בדרום הר חברון.

 

נטלי שמואל, בתו של חסנו, סיפרה כי בני המשפחה החליטו מיד עם לידת התינוק לקיים את הברית בצומת אל פאוור שבו נרצח אביה. "זה היה לנו ברור מההתחלה, לא הייתה כאן שאלה בכלל", אמרה שמואל. "יש לי תחושות של שמחה ועצב, הכול מתערבב לי".

 

הבת אמרה עוד: "כאן אבא שלי איבד את חייו ברצח מתועב רק בגלל שהיה יהודי, וכאן בחרתי שהבן שלי יקבל את הזהות היהודית שלו. אנחנו בוחרים בחיים ובוחרים לקדש שם שמים. הרגשתי שאבא היה איתי פה". התינוק קיבל את השם נצח אשר יעקב. קיום הברית בזירת הפיגוע התאפשר בעקבות תיאום עם כוחות חטיבת יהודה בצה"ל.

התינוק נצח אשר יעקב עם הוריו נטלי ודוד (קרדיט : מועצת דרום הר חברון) (קרדיט : מועצת דרום הר חברון)
התינוק נצח אשר יעקב עם הוריו נטלי ודוד(קרדיט : מועצת דרום הר חברון)

 (קרדיט : מועצת דרום הר חברון) (קרדיט : מועצת דרום הר חברון)
(קרדיט : מועצת דרום הר חברון)

 (קרדיט : מועצת דרום הר חברון) (קרדיט : מועצת דרום הר חברון)
(קרדיט : מועצת דרום הר חברון)

אברהם אשר חסנו ז"ל (צילום: דוברות קריית ארבע) (צילום: דוברות קריית ארבע)
אברהם אשר חסנו ז"ל(צילום: דוברות קריית ארבע)

אוקטובר 2015: זירת הפיגוע (צילום: AP) (צילום: AP)
אוקטובר 2015: זירת הפיגוע(צילום: AP)

במקביל, ציינו בני המשפחה ואנשי קריית ארבע את יום הולדתו ה-57 של חסנו, שהיה אמור לחול היום. לצורך כך הפריחו המשתתפים לאוויר 57 בלונים. רותי חסנו, אלמנתו של אברהם, אמרה: "אני מרגישה שכל הזמן אנחנו כמשפחה ועם ישראל עולים מדרגות, והיום זה מרגיש כמו שיא. גם שמחה גדולה וגם תחושה קשה של אובדן".

 

 

האלמנה הוסיפה כי "אני יודעת ומרגישה שאברהם פה איתי, ובדיוק כך הוא היה רוצה שתיראה הברית של הנכד שלו. אברהם כאן, הוא לא הלך לשום מקום. אנחנו צריכים להמשיך ולדבוק בחיים". ראש מועצת קריית ארבע מלאכי לוינגר, שנכח בטקס הברית, אמר: "זה אירוע מרגש מאוד, עין אחת לא נשארה יבשה. אנחנו נמשיך לקום מתוך תעצומות הנפש, נמשיך לבנות בעיר האבות ובכל יהודה ושומרון".

 

חסנו נרצח כשהיה בדרכו הביתה לקריית ארבע מהיישוב עתניאל. בצומת אל פאוור תקפו אותו כמה פלסטינים באבנים. הוא עצר את רכבו, יצא ממנו, ואז המחבל צחבאן טיטי שעבר במקום עם משאיתו דרס את חסנו למוות. המחבל הואשם בתחילה בהריגה, אולם לאחר שהמשפחה הגישה ערר בנושא, הוחמר האישום נגד טיטי לגרימת מוות בכוונה – עבירה המקבילה לרצח במשפט הפלילי. המשפחה ניהלה אף קרב מול משרד הביטחון שבסופו הוכרה כנפגעת פעולות איבה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קרדיט : מועצת דרום הר חברון
ברית בזירת הפיגוע
קרדיט : מועצת דרום הר חברון
מומלצים