שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  לא מתיישב: 80$ לטיסה עבור תינוק בלי מושב במטוס
  עוד גזירה בעולם הלואו-קוסט: חברה אוסטרלית תתחיל לגבות עד 80$ עבור תינוק שיושב על הברכיים של הוריו - ולא זכאי למושב משלו במטוס. החברה: "יישור קו עם התשלום בסינגפור". בקרוב אצלנו?

  עונת החופשות המשפחתיות שמתקרבת מחייבת את ההורים לחשוב מה עושים עם הילדים ובעיקר התינוקות, בזמן החופשה. האם לטוס איתם וללכת על חופשה עם פחות שעות שינה, יותר החלפות חיתולים ובעיקר לא מעט הוצאות - או לעזוב אותם ולהתגעגע במשך כל הטיול. חברת תעופה אחת תקשה על הנוסעים אפילו עוד יותר.

  בשורות רעות להורים המבקשים לטוס עם התינוק (צילום: shutterstock) (צלום: HUTTERSTOCK)
  בשורות רעות להורים המבקשים לטוס עם התינוק (צילום: shutterstock)(צלום: HUTTERSTOCK)
  חברת הלואו-קוסט האוסטרלית Jetstar החליטה לגבות תשלום עבור תינוקות עד גיל שנתיים, שנרכש עבורם כרטיס טיסה אבל הם בכלל יושבים על ברכי הוריהם בטיסה - תשלום שלא נדרש עד כה בחברות התעופה השונות. כעת החשש הוא שחברות תעופה נוספות, גם כאלה שטסות לישראל, יאמצו את השיטה.

  מהיום תיאלצו לשלם על תינוק ללא כסא: חברת Jetstar האוסטרלית
  מהיום תיאלצו לשלם על תינוק ללא כסא: חברת Jetstar האוסטרלית
   

  נכון להיום, להורים המבקשים לטוס עם ילדיהם הקטנים יש שתי אפשרויות - או להושיב את התינוק על הברכיים ובכך לחסוך עלות של מושב נוסף, עם אפשרות לעריסה (עד 9 חודשים) על בסיס מקום פנוי במטוס, או לרכוש מושב ילדים לתינוק שעליו יש להתקין כסא בטיחות תקני או חגורות בטיחות תקנית. מחיר מושב ילדים ברוב החברות הסדירות נמוך ב-25% ממחיר מושב של מבוגר.

  האם זו תופעה חדשה? עד 80$ לטיסה בינלאומית מאוסטרליה (צילום: shutterstock) (צלום: HUTTERSTOCK)
  האם זו תופעה חדשה? עד 80$ לטיסה בינלאומית מאוסטרליה (צילום: shutterstock)
   

  אם בחרתם שלא לרכוש מושב נוסף ולטוס עם התינוק על הברכיים או להזמין מראש את הכרטיסים ולהתפלל שתקבלו את המושבים בשורה הראשונה ליד עריסה פנויה, לא תצטרכו לשלם על כך כרטיס נוסף, אבל ברוב החברות התעופה, בעיקר הלואו-קוסט, ידרשו מכם לשלם 10% ממחיר הכרטיס.

   

  אבל לעולם הלואו-קוסט חוקים משלו, וכאמור Jetstar האוסטרלית תגבה 30$ לכל כיוון עבור ילד ללא מושב בטיסה פנימית בתוך אוסטרליה. אם הטיסה היא בינלאומית כבר תיאלצו לשלם עוד 10$ לכל כיוון, כך שהתשלום עבור תינוק שיושב על ברכי ההורה שלו בטיסה בינלאומית מאוסטרליה וחזרה יגיע כבר ל-80$ עם אותה חברה.

  רוצים לטוס עם הילדים? עסק לא זול (צילום: shutterstock)
  רוצים לטוס עם הילדים? עסק לא זול(צילום: shutterstock)
   

  "החדשות הטובות" במקרה הזה, שניתן יהיה להביא לטיסה ארבעה פריטים שונים כמו עגלה, ערסל, מושב לתינוק וכדומה, ללא תוספת תשלום. בחברות סדירות כמו אל על למשל, תינוק שלא נרכש עבורו מושב נפרד, זכאי ליחידת כבודה אחת של עד 10 ק"ג שתישלח לבטן המטוס, ללא תיק יד או חפצים אחרים. מעבר לכך תידרשו לתשלומים נוספים.

   

  תגובת החברה האוסטרלית היא שמדובר ביישור קו עם חברת לואו-קוסט נוספת, TigerAir הסינגפורית, אשר החלה לא מכבר לגבות 30$ עבור תינוק ללא מושב

  לכל כיוון, וכי חברות סדירות כמו וירג'ין או קוואנטס הוותיקה - חברת התעופה הלאומית של אוסטרליה - אמנם לא גובות על כך 30$ אבל כן 10% מדמי כרטיס רגיל, כשבמחירים של כרטיסי הטיסה שלהן - מדובר בסכומים אף גבוהים יותר, בעיקר בטיסות בינלאומיות. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "לא מתיישב: 80$ לטיסה עבור תינוק בלי מושב במטוס"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צלום: HUTTERSTOCK
  מגמה חדשה: לשלם על תינוק ללא מושב במטוס
  צלום: HUTTERSTOCK
  מומלצים