שתף קטע נבחר

בגלל הבגידה: הפסידה את הדירה בגירושים

אישה נשואה ניהלה קשר רומנטי עם גבר שהפך לבן זוגה לאחר גירושיה. בית הדין הרבני הגדיר אותה "מורדת" והיא הפסידה בתביעה לחלוקת הרכוש

בית הדין הרבני ברחובות קבע לאחרונה שאישה שבגדה בבעלה לשעבר איבדה את הזכויות בדירה המשותפת, שבה התגוררו כל עוד היו יחד ושמחציתה הייתה רשומה על שמה בטאבו.

 

בני הזוג התגרשו ב-2015 לאחר 20 שנות נישואים, בעקבות קשר רומנטי שניהלה האישה, שלימים התפתח לזוגיות ומגורים בבית שבה התגוררה קודם עם הבעל. בנסיבות אלו ובמסגרת הגירושים הוענק לאישה לפי ההלכה התואר המפוקפק "מורדת".

 

לאחר הגירושים הגיש הבעל לשעבר תביעה לחלוקת רכוש בבית הדין: הוא עתר לחלוקת הזכויות בדירת המגורים, בתכולתה, במניית "אגד", במכונית ובכספים משותפים. כמו כן הוא תבע מהאישה החזר של חוב משותף בן 400 אלף שקל לאביו ותשלום דמי שכירות בגין התקופה שהתגורר מחוץ לבית לאחר הפירוד.

 

הגרוש טען שהדירה מומנה על ידי אביו ועל כן שייכת לו במלואה, וכך גם המנייה שנרכשה עבורו על ידי אביו טרם הנישואים. הוא הוסיף שהוא זכאי למרבית הכספים בחשבון המשותף כיוון שעקב התנהגות האישה ושקריה הוא נאלץ לשאת בהוצאות משפט מרובות ולממן לעצמו דיור חלופי.

 

את החוב לאביו הסביר הבעל לשעבר בחתימה של האישה על התחייבות להחזיר מקדמה ששילם על חשבון דירה שהתכוון לרכוש לשניהם במטרה לעודד "שלום בית" - עסקה שלא הושלמה בשל הגירושים.

 

האישה טענה מנגד שמחצית הבית שייכת לה כעולה מהרישום בטאבו, וכך גם המנייה – שנרכשה בתקופה שגרו יחד. לדבריה, רכישת המנייה מומנה מכספם המשותף ותגמוליה שימשו לפרנסת המשפחה.

 

אבל הדיינים קבעו שמדובר באישה "מורדת" בנסיבות חמורות ביותר, שכן מטרת הבגידה הייתה להביא לפירוק הנישואין על מנת שתוכל לקיים זוגיות עם האהוב החדש. בשל חומרת המעשים, לפי מרבית הפוסקים אישה מורדת לא זכאית עם גירושיה למתנות שקיבלה מבעלה במהלך הנישואים (בשונה מאישה שרק "זנתה" – כלומר בגדה כיוון שיצרה גבר עליה או שבעלה היה מאיס עליה).

 

לפיכך נפסק כי הדירה – שתמורתה שולמה במלואה על ידי אביו של הבעל ושמחציתה הוענקה לאישה במתנה – תעבור לגרוש. בעקבות כך חויבה האישה גם בתשלום דמי שכירות מלאים לגרוש עבור התקופה שלא התגורר בבית (136 אלף שקל) וב-2,900 שקל בגין כל חודש נוסף עד שתתפנה משם.

 

כמו כן פסקו הדיינים שהחוב לאב שריר וקיים ושהגרוש יקבל 3/4 מהכספים המשותפים. האישה תקבל רבע מהכסף ואת תכולת הדירה.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובע: עו"ד דוד טובול
  • ב"כ התובעת: עו"ד עזרא אשרי
  • טוען רבני דוד חסן עוסק בדיני משפחה
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים