שתף קטע נבחר

יו"ר לשכת השמאים: "נקים מודל להערכת מחירי הדיור"

"אנחנו רוצים לשקף את שוק המקרקעין למקבלי ההחלטות", אמר מסילתי בכנס התאחדות בוני הארץ באילת. "אם יחליטו לא לפעול על פי המסקנות שלנו, אז נשקול להפיץ את המידע הלאה". על פרסום נתוני הלמ"ס אמר: "מאמין שמתחילים לראות ניצנים של תוצאות"

"לשכת השמאים עובדת על הקמת צוות מקצועי שיצור מדד חדש למחירי הדיור", אמר יו"ר לשכת שמאי המקרקעין בישראל חיים מסילתי, הערב (ה') בכנס התאחדות בוני הארץ באילת. "המטרה שלנו היא ליצור מד איכותי, שמאחוריו עומד בסיס נתונים איתן ומבוסס. הצוות יתכנס שבוע הבא וישאב את האינפורמציה בצורה מסודרת".

 

כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן:

"מחירי הדיור יעלו ב-4.5% עד לסוף השנה"

צניחה במכירת דירות חדשות ב-2016 - המשקיעים נוטשים

 

"אנחנו רוצים לשקף את שוק המקרקעין למקבלי ההחלטות", הוסיף מסילתי. "השמאים אמורים בסופו של יום לשקף את שווי הנכס ולא להחליט אם הנכס שווה יותר או פחות - אין לנו שום כוונה לצאת למלחמה כדי לעורר גלים שלא לצורך".

 

"לשכת השמאים תנסה לייצר קו 'תן וקח' שיובא למקבלי ההחלטות, והמדדים שניצור יובאו לפניהם", אמר מסילתי. "אם יחליטו לא לפעול על פי המסקנות שלנו, אז נשקול להפיץ את המידע הלאה. אני יכול אולי לעקוץ את האוצר עם כותרת - אבל בסופו של דבר, שר האוצר הוא זה שמקבל את ההחלטות. לפחות בהתחלה, בואו ניתן צ'אנס לייצור מערכת יחסים טובה".

 

על שינוי מגמה אפשרי במחירי הדירות אמר מסילתי: "אני חושב שאנחנו מתחילים לראות ניצנים של תוצאות. קשה להעריך בשלב זה אם מחירי הדיור נעצרו או ירדו - מוקדם מדי להחליט אם מדובר בתחילתה של מגמה או קוריוז זמני".

 

"כשראש עיר לא רוצה פרויקט - היכולת של הממשלה מצומצמת"

"כשראש עיר לא רוצה פרויקט - היכולת שלנו להתערב כממשלה מצומצמת מאוד", אמרה שירה ברנד, מנהלת מנהל התכנון, בתגובה לטענות קבלנים על הליכים ביורוקרטיים ארוכים ומתישים. "עשינו רפורמה מאוד גדולה, ולוקח זן להתרגל לכל תהליך חדש. עצם העובדה שיש מערכת מרכזית אחת ושאנחנו יודעים לפקח בכל רגע נתון איפה נמצא היתר או למה הוא תקוע ומאיזו סיבה זו התקדמות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים