שתף קטע נבחר

כרזות הסתה נגד ראש אכ"א: "סופך יהיה מר כהיטלר"

חרדים הגיעו לביתו של האלוף מוטי אלמוז וחילקו לעוברים ושבים כרזות שבהן נכתב: "אלמוז - עד מתי תשרוף נשמות בני ובנות ישראל בכבשונות האושוויץ?". המשטרה פתחה בחקירה

 

 

הכרזות שחולקו ליד ביתו של אלמוז ()
הכרזות שחולקו ליד ביתו של אלמוז

ההסתה עולה מדרגה. במסגרת מאבקם בחוק הגיוס הגיעו הבוקר (יום ו') כמה חרדים לביתו של ראש אכ"א, האלוף מוטי אלמוז, וחילקו לעוברים ושבים כרזות שבהן נכתב: "סופך יהיה מר כהיטלר וחבריו". בעקבות האירוע פתחה המשטרה בחקירה בחשד להסתה לאלימות ולהעלבת עובד ציבור. 

 

על גבי הכרזות נכתב: "ה' ינקום נקמתם של בני ובנות ישראל שנשמותיהם נשרפו בצבא השמד ע"י סוחר הנשמות ראש אכ"א. מוטי אלמוז, המוכר נשמתו בעבור בצע כסף, עד מתי תשרוף נשמות בני ובנות ישראל בכבשונות האושוויץ - צבא השמד. דע לך כי אית דין ואית דיין. סופך יהיה מר כהיטלר וחבריו".

 


מפגינים נגד גיוס בחודש שעבר (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מפגינים נגד גיוס בחודש שעבר(צילום: AFP)
 

שר הביטחון אביגדור ליברמן מסר בתגובה: "ההסתה הקשה נגד ראש אכ"א וכלפי צה"ל, חייליו ומפקדיו - היא בלתי נסבלת ומהווה חציית כל קו אדום. אסור לנו להשלים עם תופעות מסוכנות שכאלו. אני קורא למשטרה ולפרקליטות למצות בנחרצות ובאופן מיידי את הדין עם העבריינים הללו. אני מעניק גיבוי מלא לאלוף אלמוז".

 

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד מסר בתגובה: "מחזק את ידי ראש אכ"א, האלוף מוטי אלמוז ומשפחתו, שמותקפים בידי קומץ של קיצונים מסיתים שאיבדו כל קשר לערכי היהדות. ההשוואה בין צה"ל למשרפות אושוויץ היא לא רק מטורפת, היא גם פלילית. מי שתוקף כך את אלופי המטכ״ל צריך להישלח לכלא".

 

הרב חיים דרוקמן, ראש מועצת איגוד ישיבות ההסדר, אמר כי ההשוואה שעושים תוקפי אלמוז בין הגיוס לצה"ל למשרפות באושוויץ היא חולנית ובזויה: "זו אמירה מרושעת ולא רק שאין בה שום ריח של תורה, אלא שהיא חילול התורה וחילול השם כאחד".

 

בל"ג בעומר שרפו חרדים בובות בדמות חיילי צה"ל בשכונת מאה שערים בירושלים. זאת כחלק ממאבקם בחוק הגיוס. בנוסף הובערו שם גם דגלי ישראל. בחוגים אלו מדובר במנהג שנתי, שבמסגרתו מובערת בובה שמסמלת את ה"אויב" העכשווי של הקהילה החרדית. בעבר הובערו במדורות בובות של יוסי שריד ז"ל, יאיר לפיד ואחרים.לפני כחודשיים נתלתה בובה בצורה שמדמה חייל תלוי בשכונה. כמו כן, במקום נמצאה גם בובה בדמות חייל ועליה הכיתוב "חרד"ק החוצה". לוחמי האש שהגיעו לשכונה הסירו את הבובות והותקפו באבנים והחפצים שהושלכו לעברם.

 

בפברואר הגישה פרקליטות מחוז ירושלים לבית משפט השלום בעיר כתבי אישום נגד תשעה חרדים שהשתתפו בהפגנות אלימות במחאה על מעצר צעיר שערק משירות צבאי. את ההפגנות קיים "הפלג הירושלמי" בראשות הרב אוירבך. 

 

שבוע לפני כן עצרה המשטרה 67 חרדים שהפגינו במחאה על מעצר העריק. בבני ברק ניסו מפגינים לחסום רחובות מרכזיים וכמה מפגינים יידו חפצים שונים לעבר השוטרים. הפגנות דומות נערכו גם בירושלים ובבית שמש.

 

השבוע הודיע היועץ המשפטי לממשלה כי יאסור לקיים הפגנות מול בתיהם של אישי ציבור ופקידים בכירים. מפכ"ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך הנחה בעקבות זאת את המשטרה שלא להתיר עוד את קיומן. הפגנות שכאלו התקיימו באחרונה מול בית היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ומול ביתו של שר החינוך נפתלי בנט.  הנחיית המפכ"ל התקבלה בעקבות פסיקת בג"ץ בנושא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים