שתף קטע נבחר

המגדל הלוהט: כך אמור להיראות המלון שנשרף בתל אביב

"David Promenade Residences", פרויקט הדגל של ענקית מלונות היוקרה העולמית קמפינסקי בישראל, הוא המבנה שנשרף בתל אביב. למרות תלונות על חסימת קו החוף של העיר, הפרויקט יצא לדרך וכמעט הושלם. כך הוא אמור להיראות

"דיוויד פרומנד רזידנסז" ("David Promenade Residences") הוא המגדל שנשרף באתר הבנייה היום בשעות הצהריים בתל אביב. למרבה המזל מספר הנפגעים במקום היה קטן, אך ניכר כי הנזק לאתר הבנייה גדול, ועוד מוקדם להעריכו. בשל כך, עדיין לא ידוע גם עד כמה תתארך הבנייה.

הפרויקט שנשרף בתל אביב (הדמיות: קמפינסקי)
הפרויקט שנשרף בתל אביב(הדמיות: קמפינסקי)

השריפה בתל אביב, היום (צילום: יהונתן כרמי) (צילום: יהונתן כרמי)
השריפה בתל אביב, היום(צילום: יהונתן כרמי)

הפרויקט שייך לענקית מלונות היוקרה העולמית "קמפינסקי" וכולל שני מגדלים. אחד שאמור להיות בית דירות (ולא נשרף) והשני - המלון שכאמור עלה באש. זהו פרויקט הדגל והמתחם הראשון של החברה בישראל. עוד לפני פתיחתו, עורר הפרויקט סקרנות רבה בעולם ונבחר ל"אחת הפתיחות שיש לצפות להן" בתקופה הקרובה, על ידי מספר מגזיני אדריכלות ומלונאות בינלאומיים.

 

2 מגדלים של 25 קומות, למרות ההתנגדות 

תכנון הפרויקט יצא לדרך ב-2012 במשרד פייגין אדריכלים, לאחר רצף אישורי בנייה למגדלים חדשים על קו החוף של תל אביב, עניין שיצר התנגדות רבה בציבור אך לא מנע את תחילת העבודות. הבנייה החלה ב-2013 ואמורה הייתה להסתיים עוד השנה, הן של בית המלון והן של מגדל המגורים. במגדלים 25 קומות, הבנויות מעל מבנה משולב המחבר ביניהם, בן שתי קומות.

 (הדמיות: קמפינסקי) (הדמיות: קמפינסקי)
(הדמיות: קמפינסקי)

במסגרת פרסומי הדירות שמכירתן החלה לא מכבר, נכתב כי "המגדלים מהווים את הגבול שבין העיר המתוחכמת ליופי האינסופי של הים התיכון; בשום מקום אחר לא תזכו לחוות את האנרגיות של הטיילת בתל אביב, על מוליכי הכלבים שבה, רוכבי הרולר-בליידס, התיירים וכל מי שאוהב את המראה המרהיב של חוף הים".

 (הדמיות: קמפינסקי) (הדמיות: קמפינסקי)
(הדמיות: קמפינסקי)

המתחם היוקרתי שבנייתו כמעט הושלמה אמור לכלול דירות בגדלים שונים ובמספר חדרים משתנה. בשטחים הציבוריים אמורים להיבנות חדר כושר, בריכות שחייה, חדרי ישיבות פרטיים, אולם הקרנה ושירותים נוספים לדיירים. כאמור, מוקדם עדיין להעריך את הנזק שנגרם למבנה ועד כמה ניתן יהיה לסיימו, אך ללא ספק הפתיחה המתוכננת תתעכב.

 

עדכונים נוספים גם בפייסבוק של ynet חופש

 

המלון ומגדל המגורים מוקפים מיום הפתיחה בלוגו המפורסם של רשת היוקרה "קמפינסקי". כחלק מהרשת, התחייבו היזמים הישראלים לעמוד בסטנדרטים הבינלאומיים המחמירים, שיהיו לא פחותים מאלה שניתן למצוא בלונדון, וינה, בודפשט ובערים נוספות בעולם. המלון הקרוב ביותר של הרשת אלינו נמצא בעקבה, לחופי ים המלח. גם בביירות מחזיקה הרשת מתחם נופש גדול ומפואר בשם "Summerland".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיות: קמפינסקי
הפרויקט שנשרף בתל אביב
הדמיות: קמפינסקי
מומלצים