שתף קטע נבחר

השכונה בנתב"ג: סלפי עם טראמפ וכבוד לראשי ערים

טקס קבלת הפנים בנתב"ג לנשיא ארה"ב היה אמור להתקיים במעמד הנשיא, ראש הממשלה והשרים בלבד. במציאות, הבלגן חגג. ראשי העיר של הליכוד ממגדל העמק, נצרת עילית ובת ים זכו ללחיצת יד מהנשיא האמריקני. משרד החוץ: "לצערנו אנשים התגנבו וסירבו לעזוב"

 

 

עד הבוקר נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ כלל לא היה אמור ללחוץ את ידי השרים בטקס קבלת הפנים בנתב"ג. ברגע האחרון הוחלט על שינוי בפרוטוקול, אבל פרט לשרים גם רבים אחרים - שכלל לא אמורים להשתתף בטקס שכזה - נצפו בו בשורה הראשונה, לצד נשיא ארצות הברית ורעייתו.

 

בין היתר נראו בטקס ראש העיר מגדל העמק אלי ברדה, ראש העיר נצרת עילית רונן פלוט, ששימש בעבר מנכ"ל של משרדים ממשלתיים, וראש העיר בת ים יוסי בכר, שזכו ללחוץ את ידו של נשיא ארה"ב. המשותף לשלושתם – הם חברי ליכוד. ראשי ערים קיבלו הזמנה רשמית ממשרד ראש הממשלה במכתב שנשלח להם.

 

גם ראש העיר לוד יאיר רביבו השתתף באירוע. רביבו טען כי הוזמן באופן רשמי מתוקף היותו ראש העיר המארחת. "זכיתי להיות ראש העיר היחיד שישב בשורה הראשונה, כפי שנאמר לי, כראש העיר המארחת", כתב רביבו בפייסבוק. 

חזן מצלם סלפי עם טראמפ. ראש העיר לוד יאיר רביבו (מימין) משקיף ()
חזן מצלם סלפי עם טראמפ. ראש העיר לוד יאיר רביבו (מימין) משקיף

הכיסא של רביבו ()
הכיסא של רביבו

בכר זוכה ללחיצת יד מטראמפ (צילום: תומר שמש) (צילום: תומר שמש)
בכר זוכה ללחיצת יד מטראמפ(צילום: תומר שמש)

המאורע עצמו הפך למביך לאחר שח"כ אורן חזן, שגם לא משתייך לסגל א' שהיה אמור להשתתף באירוע, גרר את טראמפ לסלפי איתו, כשהוא אומר לו: "I wish I could do a selfie with you". ראש הממשלה בנימין נתניהו ניסה להוריד את ידו של חזן, אך ללא הצלחה.

 

לא מעט הומור נרשם במהלך לחיצות הידיים. כשטראמפ הגיע ליו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג, הוא שאל אותו איך רעיון האופזיציה עובד. הרצוג השיב: "תפקידנו לעשות לראש הממשלה חיים קשים, אבל סביב יוזמת השלום שתביא, אנחנו כולנו מאוחדים".

 

השר איוב קרא אמר לאחר שלחץ את ידו של טראמפ כי הנשיא האמריקני הגיב בחיוך של הסכמה כשאמר לו שיש משמעות למועד הביקור שלו בישראל לקראת יום ירושלים. "זה רמז משמים שצריך להעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים", אמר קרא. שר האוצר משה כחלון שהיה אמור להגיע לא נכח בטקס והוא ציין כי לא יכל להגיע בשל אילוצי עבודה.

 

ממשרד החוץ נמסר בתגובה: "המשרד הזמין רק את סגל א' להשתתף בטקס קבלת הפנים ולחיצות הידיים. לצערנו מספר גורמים שלא נכללו ברשימת המוזמנים 'התגנבו' לשורת לחיצות הידיים ולמרות הפצרות חוזרות ונשנות של אנשי המקצוע של משרד החוץ סירבו לעזוב".

 

 

 

איתמר אייכנר השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לע"מ
סלפי עם נשיא ארה"ב
צילום: לע"מ
מומלצים