שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ירדן: "מתנחלים טימאו את אל-אקצה, ישראל אחראית"
  בעקבות התקריות ביום ירושלים גינתה הממלכה את האירועים והגדירה אותם "חילול קדושת המקום ופגיעה ברגשות המוסלמים בכל העולם"

   

  ארכיון (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  ארכיון(צילום: shutterstock)

  ממשלת ירדן גינתה אמש (יום ד') בחריפות את נוכחותם של יהודים במתחם מסגד אל-אקצה ואת פעולותיהם במקום. היא התייחסה לאירועים במהלך יום ירושלים, שבמסגרתם עוכבו לחקירה 15 יהודים שהשתחוו במקום, ואחרים שרו את התקווה.

   

  על פי הודעת הממשלה הירדנית מדובר במתקפה ישראלית בוטה שבוצעה באמצעות מתן אפשרות לקיצונים "להסתער" על רחבות מסגד אל-אקצה במה שמהווה "חילול של קדושת המקום ופגיעה ברגשות המוסלמים בכל רחבי העולם".

   

  עוד נמסר: "ממשלת ירדן מטילה על ממשלת ישראל, מתוקף היותה הכוח הכובש, את האחריות לפגיעה במסגד אל-אקצה ואת עידוד המתנחלים לטמא את רחבות המסגד, ואת האחריות לכך שאינה עוצרת את קריאות ההסתה מצד חלק מחברי ממשלת ישראל וחברי הכנסת שגרמו להסתערות של הקיצונים".

   

  דובר הממשלה הירדנית, מוחמד אל-מומני, הזהיר מההשלכות של ההתעלמות הישראלית מהמקומות הקדושים לאסלאם, החוקים הבינלאומיים והסכם השלום שנחתם עם ירדן. הוא הדגיש את עמדתה האיתנה של ירדן לגבי שמירה על מסגד אל-אקצה והתנגדות לכל ניסיון לשנות את המעמד ההיסטורי שלו: "מסגד אל-אקצא הוא מקום פולחן מוחלט של המוסלמים לבדם, ולא תתקבל פרשנות אחרת פרט לכך".

   

  אל-מומני הוסיף שירדן תנצל את כל האופציות המשפטיות והדיפלומטיות שלה כדי להגן על המקומות הקדושים, על עובדי הווקף בירושלים והמתפללים במסגד.

   

  אתמול השתתפו כ-75 אלף בני אדם בריקוד הדגלים המסורתי שעובר בעיר העתיקה בבירה במסגרת חגיגות יום ירושלים ו-50 שנה לאיחודה ולשחרורה של העיר. הצועדים יצאו ממרכז העיר לעבר העיר העתיקה. בכיכר צה"ל הם התפצלו לשער יפו וחלקם צועדים דרך שער שכם לעבר הכותל, דרך הרובע המוסלמי.

   

  בצהריים נרשם עימות בין פעילי שמאל שניסו למנוע את מעבר המצעד לרובע המוסלמי, אך הם פונו על ידי כוחות מג"ב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים