שתף קטע נבחר

צפו: הענף שכובש את נשות ישראל

למעלה מ-10,000 נשים יוצאות כמעט מדי ערב מהבית כדי להתאמן בכדורשת, הענף שכבש את המדינה. 500 קבוצות כבר קמו והליגה משגשגת. "זה לא פשוט, אבל זה שווה את הריגוש"

 

הן עוזבות כמעט בכל ערב את הבעל והילדים, מתאמנות ביחד ומשחקות בתשוקה ומקצועיות שלא הייתה מביישת מקצוענים אמיתיים. אה כן, והגיל הממוצע שלהן הוא 44.

 

קבלו את ליגת הכדורשת. הענף פועל כאן בשמונה השנים האחרונות והצליח לעבור לאחרונה את רף 10,000 המשתתפות ב-500 קבוצות שונות. כמעט בכל מקום בארץ אפשר למצוא קבוצה פעילה. המספר המרשים הזה מגיע בזכות העובדה שהענף אינו מצריך יותר מכושר סביר, מאחר שניתן לתפוס את הכדור למשך שנייה בודדת בשתי ידיים, לפני שמעבירים אותו הלאה. החוקים דומים מאוד למשחק הכדורעף, אבל ישנן הקלות מסוימות.

 

10,000 ספורטאיות. ליגת הכדורשת (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
10,000 ספורטאיות. ליגת הכדורשת(צילום: אורן אהרוני)

 

בשבוע החולף התקיימו בכפר סבא משחקי חצי הגמר. הבנות שלא הצליחו לעמוד במתח הרב ונכנסו לאולם לפני הזמן שהוקצב להן, חטפו צעקות וחיפשו פיתרונות יצירתיים לאימון. אחת הבנות הלכה להביא מהאוטו רמקול גדול ואספה את חברותיה לריצה סביב האולם בליווי מוזיקה מזרחית.

 

לאחר משחקים צמודים ודרמטיים, עלו לגמר ליגת העל (13.6) בנות גוריון כפר סבא, בהדרכתו של מאמן נבחרת ישראל לשעבר בכדורעף חופים שקד חיימי, וצ'יטה רעננה. "אנחנו משקיעות בזה המון והסוד הוא עבודת צוות. באנו ביחד – ניצחנו ביחד", סיפרה איילת שיינוביץ מכפר סבא. חברתה לקבוצה, איילת זהבי, הוסיפה: "אנחנו באות בשבת, באות בשישי, אפילו יוצאות בערב אחרי שכולם נרדמים. זה מאוד לא פשוט אבל שווה את כל הריגוש הזה".

 

גוריון כפר סבא בגמר (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
גוריון כפר סבא בגמר(צילום: אורן אהרוני)

"הפופולריות גוברת משנה לשנה" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
"הפופולריות גוברת משנה לשנה"(צילום: אורן אהרוני)

 

"הספורט הזה מעודד נשים לצאת מהבית ולעשות פעילות גופנית", מספר המאמן שקד חיימי. "זה מדהים שזה ככה תופס ומשנה חיים, אני נהנה פה. לאט לאט ישראל הופכת למעצמה בכדורשת".

 

"הפופולריות הולכת וגוברת משנה לשנה", מספר שלמה ברוטמן, המנהל המקצועי של האיגוד. "קבוצות הופכות להיות יותר מקצועיות. השחקניות מגיעות לכאן מתוך אהבה ומצליחות למשוך גם חברות. הכל מפה לאוזן, הן מתאהבות ונשארות".

 

"גורם לנשים לצאת ולעשות ספורט" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
"גורם לנשים לצאת ולעשות ספורט"(צילום: אורן אהרוני)

שקד חיימי. מאמן גוריון כפר סבא (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
שקד חיימי. מאמן גוריון כפר סבא(צילום: אורן אהרוני)

"הכל קורה מפה לאוזן" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
"הכל קורה מפה לאוזן"(צילום: אורן אהרוני)

המתח בעיצומו (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
המתח בעיצומו(צילום: אורן אהרוני)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים