שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ללמוד, לחוות ולתרום: ספארי סקול בטנזניה

  שמורות טבע, עדרים עצומים של בעלי חיים, חוויות תרבותיות ייחודיות ופעילויות התנדבותיות. טיול חדש מציע את כל אלה, לבני נוער בלבד. צפו

  בשיתוף החברה הגיאוגרפית

   

  מי מאיתנו לא חולם לפחות פעם אחת בחיים לצאת לטיול שכמו לקוח מסרט טבע. שמונה ימים בספארי סקול ייחודי בטנזניה שגם יספק הצצה ממשית לחיים שם. רענן בן בסט, מנכ"ל החברה הגיאוגרפית, התארח באולפן ynet וסיפר לנו על הטיול ועל הרעיון.

   

  צילום: אלי סגל

  צילום: אלי סגל

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ספר לנו קצת על הטיול

  "את הטיולים לאפריקה אנחנו מכירים אבל זה באמת רעיון חדש. יש שוק שלם של סאמר סקול וטיולי קמפינג באירופה, של חבר'ה צעירים, בני 14-18, שבעצם נוסעים למקומות כאלה וחשבנו שמן הראוי שהם יבואו ויראו עולם לגמרי אחר, עם חוויות אחרות לגמרי. בעצם החידוש האמיתי חוץ מהמסלול שתיכף נדבר עליו זה באמת זה שבאים ילדים, בני 14-18, בלי ההורים, בליווי לגמרי שלנו, של מדריכים שלנו, בתנאים אחרים, בגלל זה גם עם חוויות אחרות, ובעצם בגלל זה גם קראנו לזה ספארי סקול".

  עיצוב: איתן פלד ()
  עיצוב: איתן פלד

   

  אני בעצם דיברתי רק על החלק של הספארי, אבל גם יש חלק שהוא יותר סקול ויותר חינוכי ותרבותי, נכון?

  "נכון. אז קודם כל הפערים קצת גדלו. היום באמת הדור הקצת יותר צעיר קצת יותר בסלולר וקצת יותר באינטרנט. אנחנו חושבים שבאפריקה זה ייצר ניתוק, שהוא יהיה מאוד משמעותי וגם הילדים עצמם יבינו את זה לדעתי רק תוך כדי טיול. חוץ מהנוף ומהרקע שמתעסקים בו וחיים בו ומטיילים בו, הספארי והחיות, אנחנו בעצם מייצרים באמת הרבה מאוד פעילויות שהן מתאימות לבני הגיל הזה. הם הולכים לבקר באחד מבתי הספר היותר מיוחדים שיש באפריקה היום, נקרא סיינט ג'וד, ליד ארושה. בית ספר באמת מאוד מיוחד בפעילות החינוכית שבו. הם יהיו בו, הם ישתתפו, הם יבקרו, הם יפגשו את צוות המורים, את ההנהלה, הם יקחו חלק בפעילויות החינוכיות מול הילדים, עם הילדים, יבינו בעצם למשל מה זה בית ספר אחר לגמרי".

   (צילום: אסף עמרן) (צילום: אסף עמרן)
  (צילום: אסף עמרן)

   

  "אין כאן טיול מאורגן כמו שאנחנו מכירים אותו אלא מה שמבדל אותו זה גם העובדה שמדובר בבני 14-18 וגם זה שיש באמת אינטראקציה עם אנשים, גם ברמה התנדבותית, מול בתי ספר וגם ברמה שהם ישנים יומיים או שלושה ממש בכפר של מסאים, והם עושים איתם סדנאות ניווט וגששות וצפרות ויוצאים לצוד איתם ועושים איתם המון המון פעילויות כחלק מחיי הכפר והקהילה. הם יכולים לחיות איתם, לחוות איתם את הרגעים הקטנים של היום יום ולייצר בעצם חוויה שאני חושב שבטח לבן נוער זו חוויה מאוד מאוד משמעותית.

  טיול בו לוקחים חלק בחיי הכפר והקהילה (צילום: אסף עמרן) (צילום: אסף עמרן)
  טיול בו לוקחים חלק בחיי הכפר והקהילה(צילום: אסף עמרן)

   

  אז מה משך הטיול? מתי הוא יוצא?

  "הטיול יוצא באוגוסט, בחופש הגדול, למשך שמונה ימים שמשלבים בין הפעילויות ההתנדבותיות לבין הפעילויות של הספארי. ישנים בקמפינג בחלק מהזמן ובחלק מהזמן בלודג'ים. מלווה את זה צוות קצת יותר מורחב ממדריך אחד שבדרך כלל מלווה טיול. הקבוצה היא הרבה יותר קטנה, זו קבוצה של 18 אנשים".

   

  בשיתוף החברה הגיאוגרפית

   

  בואו איתנו לספארי סקול בטנזניה

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים