שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הח"כים הוזהרו: "השתתפות בהפגנה נגד היועמ"ש - אינה חוקית"
  היועץ המשפטי של הכנסת איל ינון שיגר מכתב ובו הזהיר כי השתתפותם בהפגנות ליד ביתו של היועץ המשפטי לממשלה מהווה עבירה על החוק. עם זאת, הבהיר כי חסינות הח"כים לא תביא למעצרם גם אם ישתתפו בהפגנה

   

   

  הפגנה נגד מנדלבליט בשבת האחרונה    (צילום: דוברות המשטרה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  היועץ המשפטי של הכנסת, עו"ד איל ינון, שיגר מכתב לחברי הכנסת ובו הזהיר אותם מההשתתפות בהפגנות שנאסר לקיימם ליד ביתם הפרטי של אישי ציבור כפי שנקבע בפסיקה של בית המשפט העליון. המכתב שוגר בעקבות שאלות שקיבל ינון מחברי הכנסת אם חסינות הח"כים בתוקף גם אם ישתתפו בהפגנות שמתקיימות בשבועות האחרונים נגד היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

   

  "לחברי כנסת, ככל אזרח, אסור להשתתף בהפגנות לא חוקיות והחסינות העניינית לא תחול על השתתפות בהפגנה שמלכתחילה לא ניתן לה היתר", כתב ינון במכתב לחברי הכנסת. "עם זאת, בשונה מאזרחים אחרים, חוק החסינות אינו מאפשר לעצור או לעכב חברי כנסת גם אם הם משתתפים בהפגנה לא חוקית".

   

  הפגנה בפתח תקווה נגד החלטות מנדלבליט
  הפגנה בפתח תקווה נגד החלטות מנדלבליט

  למעלה מ-100 בני אדם הפגינו במוצאי שבת האחרונה סמוך לביתו מנדלבליט בפתח תקווה. כ-20 מהם עוכבו לחקירה לאחר שניסו להגיע לביתו של מנדלבליט. "זכות ההפגנה היא זכות יסוד ואנחנו כנבחרי ציבור לא נוכל לעמוד מנגד כאשר פוגעים בה", אמרה ח"כ איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני) שנטלה חלק בהפגנה.

   

  ההפגנות מול ביתו של מנדלבליט נערכות מזה כחמישה חודשים, מדי מוצאי שבת. לאחרונה, בעקבות עתירה שהוגשה, אסר בג"צ על המפגינים למחות מול ביתו של מנדלבליט, אולם אלו המשיכו להגיע לרחבת הקניון בפתח תקווה, סמוך לביתו. באחת ההפגנות נעצרו שבעה מפגינים, בהם מני נפתלי, אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה.

   

  מעצר מפגינים בהפגנה    (צילום: פליקס דהאן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  במכתבו לחברי הכנסת ינון מסתמך, בין השאר, על פסק דין שניתן באחרונה בבית המשפט העליון שמתח ביקורת נוקבת על ההפגנות ליד ביתו של היועץ מנדלבליט. מקור משפטי בכיר הבהיר כי אין כוונה להעמיד לדין ח"כים בשל כך אלא להתריס נגד ח"כים שהפגינו בהפגנות בלתי חוקיות בהתנחלויות, וכעת ח"כים כמו איילת נחמיאס-ורבין, אראל מרגלית, יואל חסון ומיקי רוזנטל, כולם מהמחנה הציוני, שהפגינו מול בית היועץ המשפטי לממשלה.

   

  ינון ציין עוד במכתב כי בפסק הדין שניתן בעליון עמד בית המשפט על הצורך לאזן בין זכות היסוד להפגין ולמחות כנגזרת על חופש הביטוי לבין הזכות לפרטיות והפגיעה בעובד הציבור, משפחתו ושכניו הנגרמת כתוצאה מהפגנה המתקיימת סמוך לביתו.

   

  "עתה יש חברי כנסת הטוענים נגד אופן יישומו של פסק הדין על-ידי המשטרה שאסרה את קיום ההפגנות סמוך לביתו של היועץ המשפטי לממשלה, ומבקשים למחות על הפגיעה, המוגזמת לדבריהם, בזכות להפגין, זאת על-ידי השתתפותם בהפגנות הנערכות בסביבת מגוריו של היועץ המשפטי לממשלה גם אם לא אל מול ביתו", כתב ינון.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הח"כים הוזהרו: "השתתפות בהפגנה נגד היועמ"ש - אינה חוקית""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים