שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אדם שחצה מסוריה לישראל נתפס בגבול
  כוח צה"ל לכד חשוד שחצה את גדר המערכת בגבול ישראל-סוריה והוא נלקח לחקירה ע"י כוחות הביטחון. החשוד לא היה חמוש ונתפס תוך זמן קצר מרגע חצייתו לשטח ישראל

   

  גדר המערכת בגבול סוריה (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
  גדר המערכת בגבול סוריה(צילום: אביהו שפירא)

  כוח צה"ל לכד חשוד שחצה את גדר המערכת בגבול ישראל-סוריה. החשוד לא היה חמוש ונתפס זמן קצר לאחר שחצה את הגבול לשטח ישראל. הוא נלקח לחקירה על-ידי כוחות הביטחון.

   

  באזור שבו קרתה התקרית בדרום רמת הגולן יש, כמו ביתר אזורי הגבול, תנועה יומית של רועי צאן סורים, אך בצה"ל מתייחסים בחומרה לכל התקרבות לגבול. האזור שבו קרתה התקרית נחשב לגזרה הנפיצה ביותר בגבול עם סוריה בשל שליטת דאעש מעבר לגבול והטופוגרפיה הקשה לשליטה בתצפית, עם ואדיות רבות ושטחים מתים, בניגוד ליתר המרחב, המישורי והשטוח, במרכז הרמה ובצפונה.

   

  האזרח הסורי הצליח לחדור דרך גדר המערכת החדשה שהוקמה בשנתיים האחרונות בדרום רמת הגולן, ואז תפס אותו כוח צה"ל. מדובר באירוע חריג שכן סורים, תמימים או שאינם תמימים, המתקרבים לגבול, מעוכבים או מוברחים חזרה לשטח הסורי עוד לפני שהם מגיעים לגבול, משום שבין הגבול הבינלאומי בין המדינות לבין הגדר עצמה יש שטח אחזקה שאורכו עשרות עד מאות מטרים.

   

  בצה"ל חוקרים כעת כיצד חצה הסורי את הגבול מבלי שזוהה קודם לכן. במערכת הביטחון יבדקו אם החשוד הסורי נשלח על-ידי ארגון "שוהדא אל-ירמוכ", המזוהה עם דאעש ושולט בדרום הגולן הסורי, האזור שבו חצה הסורי את הגבול. באזור לא רק הוקמה הגדר החדשה והגבוהה, אלא גם מתבצעת פעילות רבה של הכוחות האחראים לגזרה, בעזרת כוחות של כלבני עוקץ, טנקים, חי"ר ומערך איסוף קרבי מתקדם.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים