שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דובר צה"ל: "קריאה לרצח חיילים - חציית קו אדום"
  "פשקוויל" שאמינותו לא ברורה הופץ במאה שערים. "יש להרוג כל חיילת, מפקד וגייס", נכתב בו, ובמשטרה אמרו כי היחידה המרכזית תחקור זאת עקב חומרת הדברים. דובר צה"ל: "זו הסתה חמורה. נמשיך לפעול ללא פחד"

   

  הפשקוויל שהופץ בשכונת מאה שערים
  הפשקוויל שהופץ בשכונת מאה שערים

  המשטרה פתחה בחקירה, דובר צה"ל כותב בפוסט בפייסבוק כי "הקריאה לרצח לרצח חיילים ומפקדים בצה"ל היא הסתה חמורה וחציית קו אדום": אתמול (יום ד') הופץ "פשקוויל" שקורא לאברכים שנדרשים להתגייס לרצוח חיילות. "גזירת הגיוס, גזירת שמד. גיוס בנים ובנות - ייהרג ובל יעבור", נכתב על הכרוזים שהופצו בשכונת מאה שערים בירושלים. אמינותם אינה ברורה, אבל במשטרה אמרו כי עם הפצתם הם פנו לפרקליטות המדינה לשם פתיחה בחקירה בגין הסתה לאלימות.

   

  תגובתו של דובר צה"ל
  תגובתו של דובר צה"ל

  "עם קבלת האישור לפתיחה בחקירה ובשל חומרת הדברים שנכתבו ופורסמו הטיל מפקד מחוז ירושלים את החקירה על היחידה המרכזית", נאמר בהודעת המשטרה. בהודעה נאמר כי גם לא התקבלה במשטרה כל בקשה לאישור כנס הפלג הירושלמי שמתוכנן להתקיים היום בירושלים בשטח השייך לעירייה.

   

  במקביל, כתב דובר צה"ל החדש תא"ל רונן מנליס כי "הקריאה לרצח חיילים ומפקדים בצה״ל היא הסתה חמורה וחציית קו אדום. צה"ל ימשיך לבצע את משימותיו מתוך מחוייבות לבטחון מדינת ישראל ואזרחיה ולפעול לגיוס של חייבי הגיוס ללא כל מורא ופחד".

   

  ב"פשקוויל", שאמינותו כאמור אינה ברורה, נכתב בין היתר: "בחור/אברך יקר. אם לוקחים אותך בכפייה לצבא השמד, מותר לך ואתה צריך לעשות את הפעולות הבאות - לקחת את הרובה שקיבלת, להרוג כל חיילת הבאה לידך ולזכות אותה בייהרג ובל יעבור, להרוג כל מפקד המחזיק אותך בכפייה, להרוג כל גייס ומפתה ועוזר, להרוג את עצמך מדין ייהרג ואל יעבור".

   

  שלשום נעצרו שבעה חשודים, בהם שני קטינים, בחשד שתקפו לובשי מדים ברחוב בר אילן בירושלים, קראו לעברם קריאות והשליכו לכיוונם חפצים. העצורים הובאו לחקירה ביחידה המרכזית של המשטרה.

   

  "משטרת ישראל לא תאפשר לאף אדם לפגוע או לגרום לפגיעה בלובש מדים באשר הוא", נמסר מהמשטרה. "כחלק מההתמודדות עם התופעה פועלת המשטרה בירושלים ובאזור, בין היתר בפעילות יזומה ומתוכננת שהובילה למעצרם של חשודים בתקיפה ולמניעת תקיפות נוספות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "דובר צה"ל: "קריאה לרצח חיילים - חציית קו אדום""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים