שתף קטע נבחר

כפי שפורסם ב-ynet: הסדרי טיעון בפרשת "לה פמיליה"

בית המשפט הרשיע שלושה נאשמים בפרשה, בהם עומר גולן שהודה בעבירה של גרימת חבלה בכוונה מחמירה לאחר שהיכה עם פטיש בראשו של אוהד הפועל תל אביב. גולן הואשם בתחילה בניסיון רצח. שני נאשמים נוספים הורשעו. הפרקליטות: נבקש עונשי מאסר ממושכים

נאשמי לה פמיליה, בבית המשפט היום. גולן (מימין) בחולצה השחורה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
נאשמי לה פמיליה, בבית המשפט היום. גולן (מימין) בחולצה השחורה(צילום: מוטי קמחי)

 בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (א') שלושה נאשמים במסגרת הסדר טיעון בפרשת "לה פמיליה", קבוצת האוהדים של בית"ר ירושלים. כפי שפורסם לראשונה ב-ynet אמש, הנאשם המרכזי עומר גולן הודה והורשע בגרימת חבלה בכוונה מחמירה לאחר שהיכה עם פטיש בראשו של אוהד הפועל תל אביב וגרם לפציעתו הקשה. בתחילה הואשם גולן בניסיון רצח.

 

מתן שמעון הורשע בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, תקיפה בשל גניבה בצוותא, סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה וחבלה במזיד ברכב. נאשם נוסף הורשע בחבלה חמורה בנסיבות מחמירות, תקיפה לשם גניבה בצוותא וקשירת קשר לביצוע פשע.

 

נאשם רביעי בפרשה, שהינו קטין, הודה בחבלה חמורה בנסיבות מחמירות וקשירת קשר לביצוע פשע. לאור גילו הצעיר בשלב זה הוא טרם הורשע, אך נקבע שהוא ביצע את העבירה. בימים הקרובים צפוי להיות מוצג הסדר טיעון עם אסי בסנו, מראשי ארגון האוהדים וממקימיו. הפרקליטות הודיעה כי היא תבקש עונשי מאסר ממושכים נגד הנאשמים.

תחמושת שנמצאה אצל אנשי לה פמיליה. ארכיון (צילום: דוברות המשטרה, ראובן שוורץ) (צילום: דוברות המשטרה, ראובן שוורץ)
תחמושת שנמצאה אצל אנשי לה פמיליה. ארכיון(צילום: דוברות המשטרה, ראובן שוורץ)

באוגוסט 2016 הגישה פרקליטות מחוז ת"א כמה כתבי אישום לבית המשפט המחוזי בעיר כנגד 19 אוהדי קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים. הנאשמים הואשמו כל אחד על פי חלקו בכתב האישום, בעבירות אלימות, עבירות נשק ועבירות נוספות.

 

כתבי האישום מתארים כיצד כבר בעשור הקודם החליטו חבורת אוהדים מתוך אוהדי קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים להקים את "ארגון לה פמיליה". המטרה על פי הפרקליטות הייתה לזרוע אלימות וונדליזם, מתוך אידאולוגיה אנרכיסטית וגזענית של שנאת המגזר הערבי, במגרשי הכדורגל, באירועי ספורט שונים ונגד אוהדי קבוצות כדורגל יריבות. מנהיגי הארגון ואנשי הביצוע כינו עצמם "הקומץ", וביצעו כמה עבירות אלימות חמורות כלפי אוהדי קבוצות ספורט יריבות, עבירות בנשק, היזק לרכוש ועבירות לפי חוק איסור אלימות בספורט.

 

בין שלל מקרי האלימות מתואר מקרה אלימות חמור במיוחד - ניסיון רצח של אוהד הפועל תל אביב שהסתיים בפציעתו הקשה. לפי המתואר בכתב האישום המקורי, בין הנאשם עומר גולן לאוהד הפועל תל אביב המכונה "ג'ק" פרצה קטטה לאחר שגולן סבר שהאוהד מחק כתובות גרפיטי של ארגון האוהדים שהנאשם עצמו צייר.

שלט של לה פמיליה במשחק של בית"ר ירושלים (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
שלט של לה פמיליה במשחק של בית"ר ירושלים(צילום: עוז מועלם)

עורכי הדין חיים אוחנה, קובי בן שעיה, נס בן נתן ועדי כרמלי (צילום: שאול גולן, מוטי קמחי) (צילום: שאול גולן, מוטי קמחי)
עורכי הדין חיים אוחנה, קובי בן שעיה, נס בן נתן ועדי כרמלי(צילום: שאול גולן, מוטי קמחי)

בעקבות המקרה הזה גולן חפץ במותו של אותו אוהד. הוא וחבריו החליטו לארוב לאוהדי הפועל תל אביב סמוך לאצטדיון בלומפילד. גולן הביא עמו "פטיש תופסנים" מברזל ואמר לאחד מחבריו: "אני מתכוון להרוג את ג'ק היום". האוהדים של בית"ר נתקלה באוהדי הפועל והחלו לתקוף אותם. גולן, כך לפי כתב האישום, לקח את הפטיש, חבט בראשו של אוהד הפועל תל אביב – ונמלט. האוהד נפצע קשה.

 

עד מדינה שהיה בשר מבשרו של הארגון הוא שהפליל את חבריו, בין היתר חילץ מגולן הודעה בעל פה כשהוא מתעד אותו בוידאו. עד המדינה העיד לגבי כמה נאשמים והיה אמור לעלות להעיד פעם נוספת בשבוע הבא. 

 

עורך הדין עדי כרמלי שמייצג את עומר גולן: "אנחנו מסופקים. האישומים מינוריים הרבה יותר וגולת הכותרת היא סעיף ניסיון הרצח שנמחק. כך טענו מלכתחילה". עורך הדין נס בן נתן מייצג את מתן שמעון: "התיק התחיל כארגון פשיעה ולאט לאט קיבל את מימדיו האמיתיים. זו קבוצה שפעלה שלא כדין, הם תקפו ואיימו אבל התיאור כארגון פשע וניסיונות רצח ירד". עורכי הדין חיים ונס אוחנה מייצגים נאשם נוסף: "אנחנו מניחים שבמסגרת הטיעונים לעונש בית המשפט ייתן את דעתו לתיקונים מרחיקי הלכת שנעשו ויתחשב בנסיבותיו האישיות של הנאשם".

את אסי בסנו, שבקרוב יוצג בעניינו הסדר טיעון, מייצג עורך הדין קובי בן שעיה. 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
נאשמי לה פמיליה בבית המשפט, היום
צילום: מוטי קמחי
מומלצים